MOV Venezia – OK Roztoky v Benátkách

Eliška píše:

V pátek jsme se s oddílem vydali z letiště Praha na téměř dvouhodinovou cestu letadlem do Benátek. Z letadla byly krásně vidět Alpy. Když jsme přiletěli, dojeli jsme autobusem přes dlouhatánský most na místo, od kterého to bylo už asi jen 400m pěšky k našemu hostelu. Přivítal nás milý pán, dali jsme si věci do pokojů, a přestože už byl večer, šli jsme prozkoumat město. Cestou jsme si dali pizzu nebo těstoviny naproti v těstovinárně a objevili krásnou malinkou galerii v temných uličkách Benátek. Další den ráno jsme se ve skupinkách s mapkou, kvizem a penězi na oběd vydali hledat odpovědi na záludné otázky v kvízu. Po takto stráveném dopoledni byl sraz ve 13:00 v hostelu a šlo se na trénink. Po doražení na místo na nás však čekalo překvapení- k dispozici byli už jen dlouhé tratě, a ne ty krátké. Co se dalo dělat, dali jsme si trochu delší trénink, než se předpokládalo. Po tréninku jsme si ještě zašli na trh pro výborné mandarinky (někdo si kupoval také večeři) a čekal nás noční závod. Start nebyl moc daleko ze shromaždiště, ale zato tam někteří z nás strávili třičtvrtě hodiny ve frontě a běželi až v devět večer. Pak jsme došli do hostelu a spokojeně se vyspali.
Ráno jsme si (někteří ve spěchu, někteří měli dost času) zabalili všechny věci a i s nimi šli zase na to samé shromaždiště. Start byl tentokrát jinde a na závod byla vypsaná startovka, což značně ulehčilo naši prácí s chozením na start. Po doběhnutí jsme už jen vyžebrali ceny (protože jsme nestihli vyhlašovaní) a jeli téměř soukromým vapporettem (lodičkou) na letiště. V letadle se hrál zábavný poker a než jsme se nadáli, byli jsme doma.
Na závěr nesmím vynechat naše tři umístění v celkovém hodnoceni po kategoriích- Kačka 1.místo, Verča 1.místo, Eliška 2.místo, Adam 2.místo. Myslím, ze se výlet moc podařil a doufám, že budu mít možnost tento závod absolvovat i příští rok.