Švédsko červenec 2022

OK Roztoky poprvé ve Švédsku!

… aneb orienťák na novém levelu

Zdokonalování techniky OB, bažiny, náročný terén, nutnost absolutní soustředěnosti, ale i čvachtání v jezerech, návštěva nádherných ostrovů a pravý Švédský závod, to vše, a ještě více, letos pro dorost a mladší trenéry připravili ve Švédském Landvetteru (vedle Göteborgu) vedoucí Jitka, Honza a ostřílený „Kožak“ Petr Kozák, který po celý pobyt zajišťoval prvotřídní OB průpravu.

Hlavním programem byly 4 dny dvoufázových tréninků, kdy byla možnost se seznámit s různými druhy místního terénu. Dorost si nejprve prošel technickou průpravou v podobě nácviku držení směru a linií, a zároveň také museli překonat strach z přecházení bažin, což byla často správná volba postupu. V dalších etapách si mohli běžci vyzkoušet jak hustě zarostlé terény, tak nádherně členité a skalnaté. Švédi také poskytli několik map, kde bylo možné si vyzkoušet opravdu závodní tratě. Nejeden účastník tohoto soustředění potvrdí, že bylo nutné se skálopevně držet buzoly, a směru, který ukazuje, a to i za cenu prodírání se cestou necestou. Zmíněný reálný závod bohužel vyšel na první den, tedy ještě před všemi tréninky, ale terén i atmosféra byla velmi pěkná.

Když se zrovna neběhalo, či nekoupalo v jezerech, v klubovně, která byla pronajatá od místního klubu, se vařilo, bavilo a hlavně, pod vedením Honzy, se analyzovaly GPS záznamy z lesa. Vedoucí tedy každému dali cennou zpětnou vazbu na jeho postupy. Mimo Landvetter pak OK Roztoky zamířily na exkurzi Göteborgu, zejména jeho nádherných ostrovů a cestou zpět domů nevynechali návštěvu Ikey a následně Kodaně.

Myslím, že každý účastník potvrdí, že to byl jeden z nejlepších OB zážitků, kde nabyli velmi cenné zkušenosti a zároveň si užili super výlet se super partou. Ještě jednou tedy za vše děkujeme našim vedoucím Jitce, Honzovi a Kožakovi, a těšíme se na příště!

K. J.

P.S., ještě shromažďujeme fotky, ale brzy je také přidáme do sekce fotek.

1 komentář

Comments are closed.