Výsledky, mezičasy.
Dominika Plochová: "Ahoj Fando, tak já bych se s Tebou a celým širým světem tedy ráda podělila o zážitky a postupy z letošního Večerníku. Hned zprvu bych uvedla na pravou míru to, že můj skvělý výsledek v podobě celkově 3. místa je dán jen a pouze tím, že odjakživa bydlím asi 200 metrů od Stromovky, takže sem tu jezdila v kočárku, chodila na procházky se školkou, skotačila na legendárním Sputniku s družinou, v dorosteneckém věku točila kilometry a nevynechala snad jediný orienťák, který se sem v relativně nedávné době zase navrátil. Toť pro začátek na osvětlenou:-). Mým cílem ještě před startem při pohledu na dav lidí s čelovkami, kteří čučíc nechápavě do mapy dlouhé chvíle po odstartování setrvávali na dohled startovní krabičky, bylo moc nad tím nepřemýšlet hlavně nestát na místě a prostě běžet co to dá. Naštěstí jsem ještě před startem uposlechla rady oddílových kolegů a vzala si s sebou tužku, čímž jsem se vyvarovala vynechání některé kontroly (pěkně jsem si je v popisech po oražení odškrtávala). Neměla jsem žádný extra plán, prostě jsem se vždy na nalezené kontrole nad mapou zaradovala, když jsem identifikovala, kde se nachází některá další a tam utíkala. Až asi po sedmi sebraných kontrolách jsem narazila na falešnou, a tak jsem se teda na chvilku zastavila a pokusila se všechny vyškrtat (nebyla jsem ale důkladná, zuřivě jsem nevěřila kontrole 36, že je ta jediná a pravá, a proto sem ji taky nesebrala napoprvé, kdy jsem byla kousek od ní...). Občas se mi má roztěkanost a nesystematičnost nevyplatila a musela jsem se nesmyslně vracet. Naopak asi tři nebo čtyři kontroly jsem našla úplně náhodou. Nejvíc zabrat mi dala kontrola č. 54. Nějak jsem tušila, že zrovna tady u těch 50+ za tratí to jde nějak popořadě, takže by tam měla být v blízkosti toho hnízda, ale furt jsem si ten puzzlík nebyla schopná někam zařadit, tak jsem se na ní vybodla, že jí pořeším na závěr. To bych ale jako předposlední nesměla brát právě tu 36ku, která byla úplně na druhý straně mapy. Nakonec jsem naběhala 9,7 km, což je o 3 kiláky víc než např. trochu systematičtěji přemýšlející kvarteto Kalouskovi + Vítečkovi na 17. - 20. místě... Každopádně to bylo moc pěkné, ale chápu, že pro nedomorodce asi o dost náročnější... Takže díky za parádní předvánoční nedělovečerní zábavu a už se těším na příští rok! Dominika"
Postupy: Dominika Plochová, Magdalena Krotilová, Michal Hodek, Ondřej Střelba a Vanda Králová.
Fotky ze startu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18.
Ztráty a nálezy.
Jak to bylo letos s mapou? Byla rozdělená jako puzzle na kousíčky a ty byly rozházené po papíře. Navíc, protože mi to od stolu přišlo takové lehké, nezajímavé a nudné, přidal jsem tam na poslední chvíli falešné kontroly. Falešných kontrol bylo deset a daly se odlišit od správných kontrol podle popisu. Omlouvám se za zavádějící popisy/mapu u kontrol 36 a 47.
Mapy: upravená, normální (modře tam jsou zakreslené falešné kontroly).
Myslel jsem si (chyba lávky pořadateli), že to zvládnete v pohodě. Jak je vidět podle výsledků (kde je spousta lidí disk), tak jsem se pěkně mýlil. Kdyby jsem to býval věděl (po závodě je každej chytrej, že), tak Vám do pokynů aspoň napíšu, ať si vezmete tužku (která se zjevně docela hodila). Omlouvám se, jestli jsem to někomu znechutil, rozhodně to nebyl záměr.
Jste dobří, že jste do zvládli!
Pokud máte chuť se s ostatními podělit o zážitky, napište, rád je zveřejním.
Děkuju moc mým ochotným pomocníkům (Markovi, Valče, Needymu, Kláře, Jitce a Kožakovi) bez kterých by se pořádalo o poznání hůře.
Jestli jsem Vás definitivně neodradil, můžete to zkusit zase za rok. Pěkné svátky!

Večerník Praha
Datum: 20. 12. 2015, neděle
Vo co gou: nočák na upravené mapě neznámého měřítka a naprosto nevyzpytatelného obsahu (kdo neví do čeho jde, nechť se podívá na stránky předchozích ročníků ... v zásadě je možné všechno ...)
Kategorie: jedna (A), stejná pro všechny, s možností zkrácení (zkracovači budou hodnoceni až za posledním co si to nezkrátí)
Prostor závodu: Praha, park Stromovka (a možná okolí či vzdálenější okolí)
Vybavení: nějaký světlostroj a Sportident čip (čip bude možné zapůjčit na místě za 20,- (napište předem do přihlášky); od neznámých duší a neregistrovaných bude vybírána vratná záloha 700,-)
Ražení: Sportident (Jak to funguje?)
Shromaždiště:venkovní prostranství (z druhé strany než je dětské hřiště a hlavní vchod do restaurace) u restaurace Vozovna Stromovka, mapa. Samotná restaurace ani prostranství před hlavním vchodem není shromaždištěm, k převlékání a odložení věcí je tedy, prosím, nepoužívejte. V restauraci bude k dispozici WC. Nějaké menší přístřeší proti nepřízni počasí by mělo být k dispozici.
shromaždiště = start = cíl
Start: hromadný (příp. intervalový jak kdo přijde), kolem (od) 17,00 hod.
Prezentace: těsně před závodem (cca od 16,15 hod.)
Startovné: 40,-
Pokyny: asi ústně těsně před startem a možná i na webu (moc od nich ale nečekejte ;-)
Přihlášky: do 17. 12., přes kamarády Borise a Emila: frantisek_pasek uzenac yahoo.com (potřebuji jméno a příjmení, registrační číslo (od neregistrovaných rok narození) a číslo čipu (požadavek na zapůjčení)
Občerstvení: v restauraci a pokud přinesete nějaké cukroví, můžeme udělat degustační výstavku :-)
Seznam přihlášených || Předchozí ročníky:  2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014