Konečné výsledky a mezičasy.
Postupy Lukáše Kettnera.
Milan Borovička (převzato ze Sosnovin): "... V neděli se ještě běžel povedený závod Večerník Praha na mapových montážích, kdy v Praze bylo dost nepříjemně a všude ležel rozbředlý sníh. Celé se to navíc běhá za tmy a tak časy některých závodníků byly astronomické. "
Viktor Slavík: "Čau Fando, myslím, že by tě mohla zajímat naše historka s "vodopádem". Běžel jsem s Evičkou Tloušťovou asi 3 postupy a když jsme 15minut hledali vodopád, napadla mě spásná myšlena - na MTBO Pytlákova schovanka byla kontrola ve výpusti z rybníka, ale až dole ve výpusti. Takže se muselo prolézt rourou, co vytéká voda pod hrází a orazit. Povídám Evičce - "to je jasný, to je ten spodní rybníček, akorát se musí prolézt rourou". Když všichni odběhli správně orazit výpusť horního rybníčku, zůstal jsem lstivě na suchém břehu a čekal na Evičku, která se ponořila po pás do potoka (byl dost studenej...) vlezla do roury a proti dost velkýmu proudu úzkou rourou prolezla na druhou stranu do výpustě, kde žádná kontrola nebyla. Pak už jen rourou po proudu, ponořit se do potoka a šup na břeh odkud jejímu výkonu nadšeně fandil jen jediný divák - já. Byla tak promrzlá, že mi ani moc nenadávala... Viktor"
Kristýna Hlubučková (převzato ze stránek SK Kamenice): "Fandův Večerníček - Zn. Zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný Mysleli jste, že nejvyšších průměrů na kilometr lze dosáhnout kdesi v norských bažinách či ve svazích kolem Chambéry? Podle nejnovějších výsledků výzkumů z Fandova večerníčku to není pravda!! Výzkumy ukázaly, že do absolutní špičky tohoto pomyslného žebříčku se může za jistých podmínek zařadit i lesopark Hostivař. O překonání hranice 10 min/km se nám na letošním Večerníku Praha mohlo jen zdát a někteří (včetně mne) nezdolali ani tu dvojnásobnou – 20min/km…. Dojmy ze závodu jsou tedy velmi silné a tak se s nimi musím trochu podělit, obšťastnit naše zmrtvýchvstalé stránky a hlavně potěšit Fandu, který si u přípravy svého vypečeného závodu jistě dlouho poseděl, popřemýšlel a také pobavil. Bavili jsme se i my… Termín byl letos velmi netradiční, ale i v předvečer štědrého dne dorazila osmdesátka závodníků toužících rozlousknout všechny fandoviny a vrátit se úspěšně z lesa. Shromaždiště bylo díky Markovi ve škole. Díky bohu! Venku před školou nám za neustávajícího deště a padající mlhy Fanda s pomocníky rozdal mapku a řekl start. “Mapa” měla letos formu brožurky zhruba velikosti A6 s logem Večerní(č)ku. Každá stránka měla z obou stran mapu a na té po dvou kontrolách a samozřejmě to nebyly ledajaké budky (mapky), bylo to kadibudky (Kdo uhodne jaká je moje oblíbená komedie? :-) ) upravené mapky a každá trošku jinak, aby to snad nebylo příliš jednoduché… Za to, že jsme se dostali ze startu vděčíme Přemovi, bez něho bych tam osobně možná ještě stála a nebyla bych sama. 7,5 km trati bylo pro mě těch nejdelších sedm kiláků, co jsem kdy běžela: Neustávající déšť – během chvilky jsme všichni promokli a byla nám zima, mlha – slušně odrážela světlo bludičky zpět do očí, záludné dohledávky – ono se řekne zrcadlová mapa doleva=doprava a obráceně, ale po hodině a něco vám to už nemyslí (+ nezapomínejme, že jsme blond) a slabá výdrž bludiček – poslední část závodu jsme s Val dobíhaly po tmě a ve výsledku to znamená 7,5km a 163minut (průměr kolem 21min/km) v lese, což rozhodně neznamená, že bychom se nějak flákaly, jen měl Fanda prostě navrh… Jednotlivé mapy upravené i původní Fanda zveřejnil tady i s výsledky. Znovu díkybohu za teplou a suchou halu školy a za čaj. Tak dobrý čaj bylo třeba si vychutnat dvakrát. Fando, díky za super závod a příští rok, až přejdou rýmičky z toho letošního, přijdu zas."
Postupy Hynka Urbana z oddílu Seskočil z rudé skály a vyrazil si dech.
Díky všem za hojnou účast! A za to, že jste se všichni vrátili v pořádku zpátky (trošku jsem měl strach z přebíhání silnice a taky z kontroly u "vodopádu"). Posledníci 3 závodníci dorazili (vysmátí) v čase 333 (!) se všema kontrolama. Mrzí mě počasí, které se těžko ovlivňuje, které negativně ovlivnilo účast, ale i závod. Mapa vytvořená jako knížka jistě pro déšť a otáčení stránek nebyla dělaná. Při sbírání kontrol už skoro nepršelo ... klasika. Omlouvám se za omezenou až znemožněnou možnost ražení kontrol. Ti, kteří se ozvali, že nemají kvůli tomu oražené kontroly jsem tyto kontroly uznal. Pokud je někdo další takový, či naopak, kterému jsem je uznal neoprávněně, ozvěte se. Pro příště je to ponaučení, že řetězy nejsou úplně nejvhodnější řešení. Doma jsem to zkoušel, kontroly šlo razit i se staršími čipy, jen v některých případech kontrola vůbec nereagovala (asi kov prostrčený skrz díru na ražení nějak ovlivňuje ražení ...). Dále se omlouvám za uzlovou kontrolu č. 153. Tady to asi chtělo více krabiček. Domníval jsem se, že tady už problém s hromaděním závodníků nebude. Asi za to taky trochu mohly i ty řetězy ... nevím, v lese jsem nebyl. Připravil jsem porovnání map skutečných a map použitých při závodě, tak se mrkněte. Kdo by měl zájem o mapu tak, jak byla vytištěna, může si ji stáhnout [DOC, 5 MB]. Pokud bude chuť, tak se již můžete těšit na příští ročník, nejspíš jak už je trošku tradicí, poslední neděli před Štedrým dnem, tedy 22. 12. 2013.
Děkuju Markovi za zajištění bezva shromaždiště (které se v dešti opravdu hodilo), za teplý čaj a pomoc při závodě. Za pomoc při organizaci také děkuju Honzovi, Jirkovi, Davidovi a Blonďákovi. A zejména PVP za laskavé zapůjčení mapových podkladů.
Předběžné výsledky a mezičasy. Pokud se Vám nebude něco zdát, ozvěte se. Podrobnější komentář k závodu včetně porovnání skutečnosti a toho co jste měli k dispozici se pokusím sepsat během úterý. Prozatím zvěřejňuji alespoň celou trať tak jak byla ve skutečnosti. Pokud má někdo chuť se s ostatními podělit o dojmy z trati, ozvěte se.
Pokyny a startovka. Kdo má chuť běžet, ještě má šanci, aktuálně je volných 6 map.

Večerník Praha
Datum: 23. 12. 2012, neděle
Vo co gou: nočák na upravené mapě neznámého měřítka a nevyzpytatelného obsahu (kdo neví do čeho jde, nechť se podívá na stránky předchozích ročníků ...); hromadný start
Trať: jedna (A), stejná pro všechny s možností zkrácení (zkracovači budou hodnoceni až za posledním co si to nezkrátí)
Prostor závodu: Hostivařská přehrada a okolí (asi se poběží převážně v lese)
Vybavení: nějaký světlostroj, SI čip (čip bude možné zapůjčit na místě za 20,- (napište do přihlášky); od neznámých duší a neregistrovaných bude vybírána vratná záloha 700,-)
Ražení: Sportident (Jak to funguje?)
Shromaždiště: krytý vestibul školy (Střední škola automobilní a informatiky), Weilova 4, Praha 10 - Hostivař, k dispozici WC a automat na kafe, mapa a doprava; věci se budeme snažit při závodě hlídat, nicméně cennosti si radši nechte doma; parkovat lze u školy (omezeně), jinak v přilehlých ulicích (dodržujte předpisy)
shromaždiště = start = cíl
Start: hromadný, kolem 17,15 hod.
Prezentace: těsně před závodem (cca od 16,30 hod.)
Startovné: asi tak 50,-
Pokyny: jako tradičně těsně před startem, možná na webu (moc od nich ale nečekejte ;-)
Přihlášky: do 19. 12., výhradně přes kamarádku Hanku, neregistrovaní přes přes mail frantisek_pasek uzenac yahoo.com či SMS na 608 831 919 (potřebuji registrační číslo (rok narození), jméno a číslo čipu (požadavek na zapůjčení)
Seznam přihlášených: přes kamáradku Hanku (oddíly, kategorie), ostatní || 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011