Závod je za námi. Děkuji Všem za hojnou účast, sešlo se Vás na startu podobně jako loni opravdu hodně. Počasí nám přálo, foukalo, ale nepršelo, a tak doufám, že to bylo příjemné proběhnutí.
Děkuji Psychiatrické nemocnici Bohnice a Klubu V. kolona za poskytnuté zázemí, oddílu OB Kotlářka za laskavé zapůjčení mapy. Velký dík patří Jáje a Kubovi za skvěle zvládnutou prezentaci, Elišce, Tomášovi, Lukášovi, Pavlovi a Markovi za postavení stanů. Markovi taktéž za čaj a tradiční pomoc, kde bylo potřeba. Hynkovi, Kožakovi a možná ještě někomu za zbourání stanů. Díky! Doufám, že se příště najdou i nějací sběrači kontrol. :-) Cukroví a štrůdl, fajn! :-)
Podívejte se na výsledky a mezičasy. Z výsledků je patrná spolupráce některých závodníků. Asi příště budeme startovat striktně intervalově. :-) Někteří si nevyčetli ...
Mapy: závodní, skutečnost. Závodní mapa nebyla nikterak zdeformována, "jen" byla rozpitvána na 4 vrstvy. Všechny objekty byly na svých místech. Žlutá barva byla smazána, protože v ní byly dobře vidět cesty.
Ztráty a nálezy: flíska, bota, rukavice.
Jestli máte chuť se s ostatními podělit o nějaké zážitky ze závodu, záznamy z GPS, fotky apod., napište, rád to zveřejním. Napište i v případě, že Vám něco nesedí ve výsledcích či se vám třeba něco ne/líbilo. Pokud vše dopadne dobře a bude na to chuť, tak příští ročník bude poslední neděli před Štedrým dnem (20. 12. 2015), jste vítáni. Pěkné svátky a vše dobré do nového roku!
Luboš Jíra (převzato bez dovolení z Jírovic stránek): "Tento závod si nemůžeme nechat ujít. Fanda vždy něčím překvapí a bylo tomu tak i letos. Mapa byla rozložená na vrstvy, takže to vlastně byly 4 mapy - bez cest, jen cesty, jen domy a vrstevnice. A že to bylo v blázinci? A kdo je větší blázen, než ten, co běhá v noci s čelovkou v blázinci? Tentokrát to bylo s čipem a dokonce na všech kontrolách byly krabičky. To bylo prostě super. Možná se ještě zamyslet nad způsobem startu, protože jsme často potkali dvojice až pětice, kdy každý jedinec už sledoval o kontrolu dál a to se pak běželo mnohem rychleji. I Fanda to napsal na stránkách, možná už by pomohly regulérní startovky (tedy více závodníků v minutě :-)). Ale k závodu. S Fildou jsme se rozhodli obejít si kratší trať, která se zkracovala z 18 na 26. To bylo všechno v pohodě, kdybychom nevynechali šestnáctku. A protože s čipama se nedá kloudně bavit, tak jsme byli DISK. A Tomáš si užil osmičku, kde nechal alespoň 5 minut. Jinak počasí bylo super, něco kolem 5°C, bez deště a sněhu, prostě pohodička na zaběhnutí takového závodu. Fandovi se to zase povedlo, takže se těšíme na příští rok a další parádičku. Je fakt, že letos to bylo trošku jednodušší, protože i já jsem se v mapě vyznal :-)"
Postupy a komentáře (převzato bez dovolení z KOB Tretra): Michal Hodek (postupy, komentář), Jakub Vlášek (postupy, komentář).
Pokyny (upřesnění informací z rozpisu níže) - aktuálně je Vás přihlášeno 163 (!). Je fajn, že je Vás hodně, na druhou stranu si to vyžádalo změny v organizaci závodu, abyste se nepošlapali u kontrol a mělo to celé nějaký smysl. Tedy, hromadný start nebude, bude se startovat na krabičku jak kdo přijde (tedy kdykoliv cca v minutových intervalech). První startující budou moci po odprezentování startovat ihned, cca kolem 16.30 hod (pokud bude tma, což asi bude :-). Budeme startovat do cca 19.00 hod. Kdo ví (tuší), že na trati bude déle, prosím, odstartujte co nejdříve, díky. Prezentace tedy bude podobně, zhruba od 16.30 do 19.00 hod. Startovné = 50,-. Mapa je formátu A3, měřítko neznámé, obsah tradičně mírně zapeklitý, vytištěná na voděodolný Pretex. Kontroly budou malé tréninkové lampiony s i bez kleští nebo velké lampiony bez kleští. Každá kontrola (lampion) bude někde poblíž navíc obsahovat modrou Sportident krabičku. Některé lampiony či kleště mají na sobě různé kódy, písmena apod. Toho si nevšímejte, pro Vás je důležitý kód na Sportident krabičce. Terén je parkový (louky, asfalt, lesíky) až na pár pasáží téměř rovina. Trať má pevné pořadí kontrol, má 29 kontrol a je dlouhá 4,4 km. Trať si lze zkrátit z 18. na 26. kontrolu (máte to napsané i na mapě a rozhodnout o zkrácení se lze až v průběhu závodu). Tím si trať zkrátíte zhruba o 1,5 km. Zkracovači po zkrácení pokračují normálně dál do cíle jako by běželi nezkrácenou variantu. Popisy jsou pouze na mapě ve formě piktogramů. Piktogramy uvádějí, že trať je dlouhá 25 km a že ze sběrky do cíle je to 690 m - toho si nevšímejte, to není pravda. V cíli si nezapomeňte vyčíst čip (kdo si nevyčte, nebude ve výsledcích). Upozorňuji neznalé, že elektronické ražení je nekompromisní a že je opravdu potřeba kontroly orazit ve správném pořadí, jinak jste diskvalifikováni. Mezičasy tisknout nebudeme. Když všechno dobře dopadne, bude na Vás v cíli čekat čaj (možná i teplý :-), cukroví (pokud něco přinesete) a někdy v noci výsledky a mezičasy na webu. Protesty s vkladem minimálně 200,- vítám, ale neuznávám. Vklad propadá pořadateli. :-) Užijte si to!
Kdo by chtěl běžet, má stále šanci, zbývají poslední 2 mapy + se jistě najde někdo, kdo nepřijde.
U Borise najdete aktuální seznam přihlášených. Pokud by stále ještě někdo chtěl běžet (za nezvýšené startovné), dejte vědět Emilovi (viz rozpis), několik volných map stále má. Stejně tak pokud máte nějakou změnu, díky moc!
Došlo k upřesnění shromaždiště, viz níže v rozpisu. Díky laskavosti a vstřícnosti Psychiatrické nemocnice Bohnice budeme mít k dispozici prostranství před Divadlem za plotem (mapa). Proti nepřízni počasí postavíme tunely (stany). Zde si budete moci nechat věci během závodu. V divadle sice být nemůžeme, ale můžeme tu využít WC a budeme tady mít taky možnost návštívit Klub V. kolona (tak to neváhejte kdykoliv využít (jídelní a nápojový lístek), jsou pro nás ochotni mít otevřeno i déle než obvykle a je to ze startu a cíle asi tak 20 m. :-) Klub není stejně jako divadlo shromaždištěm! Převlékejte se tedy venku, bahno taky nechte venku. Dovnitř si běžte dát něco dobrého ... díky.
Asi tu ještě budou k dispozici nějaké předzávodní pokyny. Asi. :-)
Ztráty a nálezy z Tour de Prague (k vyzvednutí v neděli, pokud na to nezapomenu): hadr, boty.

Večerník Praha
Datum: 21. 12. 2014, neděle
Vo co gou: nočák na upravené mapě neznámého měřítka a nevyzpytatelného obsahu (kdo neví do čeho jde, nechť se podívá na stránky předchozích ročníků ... v zásadě je možné všechno ...)
Kategorie: jedna (A), stejná pro všechny, s možností zkrácení (zkracovači budou hodnoceni až za posledním co si to nezkrátí)
Prostor závodu: areál Psychiatrické nemocnice Bohnice a okolí
Vybavení: nějaký světlostroj a SI čip (čip bude možné zapůjčit na místě za 20,- (napište do přihlášky); od neznámých duší a neregistrovaných bude vybírána vratná záloha 700,-)
Ražení: Sportident (Jak to funguje?)
Shromaždiště: prostranství před Divadlem za plotem (mapa). Proti nepřízni počasí postavíme tunely (stany). Zde si budete moci nechat věci během závodu. Věci se budeme snažit hlídat, nicméně cennosti si nechte radši doma. Pro příchod a odchod použijte průchod v jihozápadním rohu areálu (plánek).
shromaždiště = start = cíl
Start: hromadný, kolem 17,15 hod.
Prezentace: těsně před závodem (cca od 16,30 hod.)
Startovné: nejspíš někde mezi 30,- až 50,-
Pokyny: ústně těsně před startem, možná na webu (moc od nich ale nečekejte ;-)
Přihlášky: do 18. 12., přes kamarády Borise a Emila: frantisek_pasek uzenac yahoo.com (potřebuji jméno a příjmení, registrační číslo (od neregistrovaných rok narození) a číslo čipu
Občerstvení: možná čaj a možná cukroví (pokud nějaké donesete :-)
Seznam přihlášených || Předchozí ročníky:  2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013