Výsledky

Něco o závodě. Snad se Vám to líbilo ... můžu prozradit, že původní myšlenka letošního závodu byla naprosto odlišná od toho co jste nakonec běželi. Mělo to být úplně jinak. I to datum. Nevadí. Alespoň máme námět na příští závod ... Jsem rád, že se všichni vrátili celí a zdraví! Díky! Taky moc děkuju Zuzce, Hele a Soně za pomoc při pořádání. V podstatě jsem nemusel nic dělat ... :-) ... ještě můžu prozradit, že některý kontroly měly být původně někde jinde, např. kontrola číslo 11 měla být původně ve Františkánské zahradě. Tam jsem ale narazil na to, že zahrada se zavírá už v 19,00. :-( Bohužel na podobný problém jste všichni ostatní dojeli v pasáži u Lucerny (kontrola č. 12). To mě mrzí! Omlouvám se ... Taky jsem uvažoval o kontrole v pasáži Černá růže. Jen mi to tam už připadalo moc nóbl a představa, že tam někdo běží s hřebama po krásné dlažbě s čelovkou na hlavě ... :-)) ... bohužel nám závod ovlivnily 3 ukradený kontroly (po závodě dokonce 4) ... :-( ... příště to pořádně přivážu, grr ...

Mrkněte jak trať vypadala ve skutečnosti. Při závodě jste jí měli "vylepšenou" ... ;-)
P.S. moc děkuju Žaketu za mapu bez které by to nešlo a za průkazky Rysákovi!

Vláďa o závodě (stránky LBE):

17.12. - Pro zajímavost Martin nakreslil do mapy svoje (a tedy až na drobnosti i moje) postupy ze závodu. Trať měla prý 7,32 km (po spojnicích) a my naběhali 11,67 km (já asi ještě o kousek víc ;-( ).

17.12. - Nebývalé množství našich běžců (sedm) se objevilo na další Fandově taškařici (5. závod PZL - Večerník Praha). Centrum stejné jako v roce 2003, trasa podobná, jen mapa byla taková "divná". I když to nebyla "bojovka" jako loni, přesto se mapa od běžných "lehce" lišila (což při Večerníku už ale nikoho nepřekvapí). Divoký úprk centrem plným turistů, střídaly chvilky beznaděje, kdy z mapy bylo obtížné vyčíst kam dál. Nádherný závod s krásnými kulisami měl jen dvě drobné chybičky - my kluci a holky ze vsi to prostě v tom centru moc neznáme a to byl (opět) výrazný handicap (jediný, kdo se vyznal byl tradičně Bohouš, který ovšem zase s poraněnou nohou musel běžet dost volně) a původní termín (23.12.) mohl závod posunout zážitkově jistě ještě výš. Ovšem i v tomto (méně frekventovaném) čase byly drobné zádrhely - význačňák (12) byl v průchodu uzamčen a tak i když jsme ho viděli (lampión), sáhnout jsme si nemohli, ženské (17) jsme málem udělali i gynekologickou prohlídku, ale kontrolu u ní někdo čórnul a lampión u vánočního stromu (14) jsme my ještě našli, ale větším bloudivcům ho již také někdo odnesl. Závod jsme si užívali všichni více než hodinu (někteří dost výrazně) a já jsem do cíle dorazil jen díky Martinovi, který mne provedl dvěma třetinami tratě, na konci druhé desítky. Mapa (tu co jsme měli v ruce i skutečná) a výsledky se jistě brzy objeví u Fandy. "

Martin Žáček neváhal a udělal pěkný rozbor trati (bez svolení zvěřejňuji :-): Ahoj Fando, posílám mapy, co jsem vytvořil s trasou postupu mého a kromě jednoho postupu i Vládova – posílám mu také kopii (běželi jsme skoro všechno spolu, jelikož Vláďovi prý někdo vytrhl na 1. mapu z ruky). Přímá délka po spojnicích mi vyšla 7,32 km , délka co jsme naběhali (z toho naklikání do mapy) mi vyšla 11,67. Faktor prodloužení je zhruba 1,6 :-) normálně (v průměrném českém lese) bývá kolem 1,25. Kopii posílám Vláďovi. Jinak systém mapy, že kolečka jsou na svém místě, jen pootočena a některé kontroly postihla i dvojí transformace po překrytí koleček, jsem pochopil až večer doma, když jsem si mapu pořádně prohlédl a podle ní kreslil jak jsme běželi. Na trase se mi zdálo, že ta kolečka jsou zvětšeniny (jakoby to byla například lupa) a že jsou po mapě tak nějak zpřeházené. Na trase jsem vždy kolečko se správným číslem chaoticky hledal a pak se snažil z okolí poznat, o co jde. Ale něco podobného jsem čekal. Že bys najednou použil na Večerníku naprosto normální mapu, to jsem bral jako podezřelou a nevěrohodnou informaci. Měj se. Martin

Přehled, postupy, postupy s kontrolama, trasa, trasa s postupy.

... skoro ve stejnou chvíli se ozval Dan Šafka: Takže takhle vypadala KOTVA-PALLADIUM. Dej to na web pro zasmání...

Jak jsem dovlekl asi pět lidí na výlet do Kotvy aneb Fanda zase pořádal Večerník

Závod začínal asi v 19:00, kdy Fanda začal vykládat pokyny. „Je to nočák a mapa je upravená a ať se nezabijeme“ Mapa byla asi taková, že Fanda na ní vyznačil kruhy a ty pootočil, jenomže ty kruhy se párkrát i protínali a byla to docela motanice. Na dvojce jsem systém pochopil a bez chyby běžel až na osmičku. Z osmičky jsem vypálil dost rychle a Patrik (Uhlíř, LBE) zvolal: „Za Chlebákem, ten tomu rozumí!“ Tento „dav“ (Patrik, Lada a Zuzka P. z LBE a Lenka(KAM) s Mazem(Bratislava)) mě rozhodil natolik, že jsem minul pasáž, kterou jsme měli proběhnout a skončili jsme v Kotvě, kde jsme s baterkama a dresama(já měl ještě špunty), vypadali jako blázni. Lenka s Mazem se od nás odpojili a vrátili se na osmičku a chvíli potom jsem se našel, ale ještě vlezl do špatný pasáže, ale nakonec to dopadlo a našli jsme jí. Pak už jsem šel najisto, ale zdržela nás kontrola, která byla zamčená v pasáži v Lucerně a pak jedna, kterou ukradli prý hned poté, co si Lucína orazila. Na závěr jsem uklouzl na ledu a spadnul do vozovky, ale nic nejelo. Nějací dva chlapi zabloudili na sběrce, která byla ve stromě u lanovky a oni jí hledali pod lanovkou. Jinak fakt dobrý, lepší než loni… Vyhrál Hynek Urban, My Kotvisti jsme skončili od 47. do 61. místa

Dan nakonec poslal i podrobné postupy (mapa1 [1,3 MB!], mapa2 [1,3 MB!]):

Slušný začátek (4km)

Na začátku jsem se podíval na mapu, ale protože mi nic neříkala, tak jsem běžel za lidma, a pak za Jitkou. Na dvojce jsem si řekl ne, žádné visení a pokračoval jsem sám. Na pětce jsem pochopil systém mapy, ze sedmičky na osmičky jsem šel hodně na jistotu.

Na nákupu(1,8km)

Na osmičce byla docela velká skupinka lidí a mapovali. Já jsem z nich vyrazil jako první, a tak Patrik Uhlíř zvolal: „Za Chlebákem, ten tomu rozumí.“ Někteří přítomní se za mnou nestihli rozběhnout a dobře udělali (mám dojem že tam byl Marek Uhlíř a možná i Lucka Macková).

Za mnou se nicméně rozběhli Patrik Uhlíř, Lada Kučerová, Zuzka Procházková, Lenka Macková a Tomáš Mazur(Mazo) ze Slovenska.

V Celetné ulici jsem se ohlédl, uviděl tu horu lidí, ještě jsem si vzpomněl, jak jsem tam před třema rokama měl referát a to, že za, mnou běží lidi mi došlo až u Prašné brány. Pokus o záchranu dopadl tak, že jsem kontory hledal opačným směrem od Prašné brány u Palladia, a pak jsem zvolal, že je určitě v Kotvě, a tak jsme se vrhli do Kotvy(s čelovkama, já ještě měl špunty), kde na nás fakt koukali. V Kotvě ovšem stromeček nebyl, a tak jsem přiznal, že fakt netuším, kde jsme. Ještě mě napadlo vlézt do metra a zorientovat se podle té mapy, co tam je, ale to by asi nebylo fér. Poté nás Lenka a Mazo opustili a šli se odrazit od osmičky.

Od Prašné brány jsme se odrazili a kolem ČNB jsme tam skoro byli, ale vlezli jsme do špatné pasáže, která nás vyplivla opět u Prašné brány, ale další pokus se již zdařil a devítku jsme našli.

Václavák je tady, tady, tady a tady(1,5km)

Desítka se nacházela ve stejném kruhu jako devítka, a tak tady nebyl problém.

Ve výřezu s jedenáctku a dvanáctkou byl Václavák a podle něho jsme se krásně zorientovali. Bohužel dvanáctka byla zamčená v jedné z mnoha pasáží v Lucerně a něž nám to došlo, ztratili jsme 10 minut (ptali jsme se i bezdomovců, kteří tam hráli karty) a doběhla nás Lenka M. a Mazo. Na třináctku to bylo v pohodě, protože byla ve stejném kruhu.

Známým terénem I (1,5km)

Vůbec jsem netušil kde jsme, ale kontrolu jsem poznal jistě, roh Národního divadla, a tak jsem vypálil na západ, a pak v Lazarské jsem už věděl, kde jsme a rozhodl jsem se vydat průchodem, který jsem využíval hojně před pěti lety, kdy jsem tudy chodil do školy. Průchod byl zamčený, a tak se naše skupinka šesti lidí vracela, a pak jsem to po Národní fakt napálil, jenže u stromečku, který nebyl přímo uprostřed kolečka nic nebylo, kromě flašky rumu. Lenka, Mazo a Zuzka P. vyrazili na další kontrolu a my to zkusili v podzemí, ale ani tam po ní nebylo památky. U patnáctky jsem poznal Karolínu Světlou, a tak to bylo v pohodě.

Národní? Straight this way!(1 km)

U patnáctky jsem si už tak jistý nebyl, a tak jsme to radši vzali po nábřeží. Cestou z šestnáctky jsem si nebyl jistý, kde jsme, ale věděl jsem, že se potřebujeme dostat na Národní, a tak se Patrik zeptal nějakých lidí : „Kudy na Národní?“ a oni nám ukázali a dokonce dobře. Na sedmnáctce jsme doběhli Lenku, Zuzku P. a Maza, který ji již ohledali a řekli nám, že kontrola byla ukradená.

Známým terénem II(4,7km)

Osmnáctku jsem okamžitě poznal, protože byla u mojí bývalé školy (budova SZ od kontroly), atak jsem to pálil fakt na jistotu, devatenáctka byla na Žofíně, kde jsme byli nesčetněkrát s družinou na výletě. V dost rychlém postupu mě zastavil led, na němž jsem uklouzl a spadl do silnice, ale nic nejelo. Tam se taky odpojil Mazo s Lenkou a Zuzkou P, že už nestíhali. Dvacítka byla na dětském ostrově, kde jsem taky dostkrát s družinou byl. Cestou jsem předběhl ještě nějaké dva lidi(tátu s dcerou) a na kontrole jsme ještě předběhli další dva.Jednadvacítka byla na náměstí Kinských, což bylo v pohodě a na sběrku jsem to napálil, a naštěstí jsem si přečetl popis (kometa) a hledal jí na stromě s kometou a nikoli u lanovky, kam se za ní vydali nějací dva lidé a skončil jsem 47./63.

Když se to tak vezme, tak za mnou bylo 5 lidí a 6 lidí jsem na závěr(od 18) předběhl, tedy zbývá 5 lidí, co bylo předtím za mnou, a ty jsme možná taky předběhli, nebo to taky nezvládli…

Ještě jedno info od Dana:

Při pohledu do výsledků musím udělat mírnou korekci svého textu. Mazovi jsme na devatenáctce neutekli, ale on utekl nám. Otec s dcerou je asi Jana a Zuzka Kožinová (jsem byl už trochu uhnanej). Na sedmnáctce se k nám kromě Lenky a Maza přidala ještě Lucka Macková a ta se pak celou dobu držela Lenky. Marek Uhlíř mi dal 12 minut... Měl docela štěstí že za náma neběžel... Kromě DISKlých Šrůtových zbývají dva lidé, co byli před devatenáctkou za námi... Jitka byla patnáctá. Kdybych se jí chytl jako loni, tak jsem šestnáctý, ale zase bych se nepodíval do Kotvy....

Komentář Heleny Nyklové:

Ahoj! Bylo to fakt pekny, skoda ze neumim rychlejs behat ;-) Precetla jsem si komentare, tak jsem si rekla, ze Ti taky musim napsat (ale na web to davat nemusis, jak chces): 1. pasaz Cerna ruze je vecer v pohode, skoro nikdo tam nebyl (ale castecne zamceno), myslela jsem si, ze tudy vede idealni postup z Cipu na Jugmannak. (Do centra Prahy jsem mela maratonky a shanenim celovky jsem se nezdrzovala.) 2. kdyz mam v ruce mapu, musim se podle ni ridit, takze jsem se napriklad nejkratsi postup z 16 na 17 snazila vycist z mapy pres tri ruzna kolecka. Tenhle konkretni jsem vzdala a rekla si, ze bude asi lepsi zvolit nahodny postup, jako kdyz tamtudy jdu bez mapy. Lidi, co nebydli, nestuduji, nepracuji a ani nic jineho nedelaji v centru Prahy, byli pravda trochu v nevyhode. 3. jsem rada, zes to presunul 23. bych temer jiste nemohla (dovarit, douklidit, dobalit....) Mej se moc pekne a hezke vanoce! Helena

Nakonec ještě šéftrenér Nemša: "Díky Fando za bezva PZL - dlouho mě závod takhle nebavil! Akorát to bylo místy na hranici / za hranicí mejch intelektuálních schopností!!! Litoval jsem mimopražské účastníky." a Aleš Král [PDF]. Komentář byl poctivě vykraden z ročenky CTB :-).

Pokud nespadne kometa nebo něco podobnýho, tak příští rok na Večerníku ...


Večerník Praha  
Datum: 16. 12. 2007, neděle
Vo co půjde: městský nočák na již tak trochu tradičně "sedící" mapě pravděpodobně s nějakým překvapením (letos více OB a méně bojovka ... i když ... ;-)
vemte si nějaký světlostroj!
Trať: jedna, stejná pro všechny s možností zkrácení
Prostor závodu: centrum města a okolí
Shromaždiště: Praha, dětské hřiště u dolní stanice lanovky na Petřín (stejné jako v roce 2003)
přístřeší proti dešti nebude; věci budou během závodu hlídány
shromaždiště = start = cíl
Start: hromadný, kolem 19,00 hod.
Prezentace: těsně před závodem
Startovné: mírné
Přihlášky: do 13. 12., s registračním číslem (rokem narození) a jménem na frantisek_pasek zavinac yahoo.com nebo SMS na 608 831 919
Seznam přihlášených 2003 2004 2005 2006