STARŠÍ NOVINKY


 
 
2006
 
28.12.- nejbližší závody : 30. 12. - Markantně zkrácený HROB, 7. 1. - Procházka po hřebenech, 14. 1. - Bruslařský OB, 20. - 21. 1. - LOB, Nové Město N.M.
- ... padá níh ... uděláme huulála! :-))
27.12.- v úterý se Juráš s Fandou a Áňou rozjeli do Turnova na už 5. mistrovství světa v halovém OB. Byla to švanda jako vždycky. Postupy mezi patry nejednou daly zabrat zkušenému orienťákovi. Fanda s tím měl evidentně problémy, když startoval do druhé etapy (běžel se standardní závod s intervalovým startem a poté hendikep) ze startu hanby! :-)) Juráš tradičně zazářil a doběhl si v silné konkurenci pro nějaké 7. místo. Příští rok jedem zas!
25.12.- pár fotek z podzimu je u Vaška.
21.12.- přejeme Všem pěkné svátky a pohodový nejen příští rok!
- koukejte přes prázdniny trénovat a nezapomeňte taky lenošit! To je taky důležité ... ;-) Příští úterní trénink bude až 9. 1.! Středeční bude už 3. 1.!
20.12.- Lubošova stránka se mění a začíná být stále více zajímavá!
- abyste si nemysleli, že budete hodit jen tak halabala na tréninky, tak jsem radši zavedl docházku, aby všichni věděli jak to myslíte vážně... Mrknout na ní můžete v levém sloupci.
13.12.- Jitka píše k Večerníku: Nechceš tam ještě něco přidat na doplnění? :
Já bych si jen dovolila doplnit, že nám Fanda rozdal bílý papír s nakreslenými kolečky - a zkuste chodit podle azimutu po městě, kde jsou ulice napříč a navíc nevíte, jaké měřítko ta mapa vlastně má. (Na webu závodu už je jen mapa docela obyčejná, jakou však nikdo z nás ani okem nezahlédl). Trochu mi to připomínalo "čuňačinky" ze zakončení - dav s lampičkama pročesával ulice Suchdola a pořadí se nepřetržitě měnilo, protože ten na čele vždycky česal nejdýl. Jako bojovka to bylo fakt skvělý. Ještě si dovolím doplnit, že mě naprosto šokoval Juráš, kterého jsem několikrát potkala, jak s jistotou míří na kontrolu (byla tam), což na tom bílém papíře bylo naprosto vyloučený vůbec tušit, kde ty kontroly můžou bejt. Asi má fakt nějakej šestej orienťáckej smysl. Podobně jako Áňa P., která se zase zkušeně zavěsila vždy za nejrychlejší balík. Oběma blahopřeju :-)
11.12.- několik našich hvězd :-) (Juráš, David, Tomáš a Jitka) se zúčastnilo v neděli večer Večerníku Praha. Letos si na závodníky Fanda připravil menší bojovku a tak to jistě neměli úplně jednoduché. Běželo se v Praze-Suchdole na mapě se změněným zákresem trati (na obou stranách papíru). Naši si vedli velice dobře. Možná to bylo tím, že před nimi asi velice dlouho běžela jedna velice známá fosilie (že Jitko;-), možná to bylo tím, že jsou fakt dobří :-)). Výsledky: 17. Juráš, 26. Jitka, 28. David, Tomáš bohužel nedokončil (asi to na něj bylo dlouhé)...
- Dan Šafka píše Jitce (docela vtipné): Čau Jitko, měřil jsem náš včerejší postup a uběhli jsme 15,5 km za 95 minut. Obdivuju Davida, přestal běžet až po čtrnácti km. Dan Šafka
6.12.- ve středu večer proběhlo dlouho očekávané (teda asi jak pro koho :-) promítání u příležitosti 5 let znovuobnovení našeho oddílu. Předcházel mu kratičký noční skorelauf v okolí školy a taky na její zahradě. Vítězové i poražení získali chutný medovník či něco jiného dobrého. Následovalo ještě vyhlášení podzimní části žebříčku. Štastní jedinci získali naše krásná trika. Už jsou docela stará a tak byli iňáci vyzváni, aby navrhli nějaké úžasné free cool a in triko. Uvidíme jestli se k něčemu budou mít ...
4.12.- na stránce středočeské oblasti se píše o víkendovém soustředění mládeže. Jsou tu taktéž fotky a postupy z proběhlého HROBU...
30.11.- na stránce Sparťanské klouzačky se objevil rozpis. Letos to vypadá na obzvlášť zajímavý závod podobný SMIKU! Neváhejte a přijďte si zazávodit!
- něco se muselo stát! To není možný! Kluci včera na tréninku neuvěřitelně makali a ještě to dokonce vypadalo, že je to baví. Fakt divný! :-))
27.11.- i letos se poběží Večerník Praha!
23.11.- moc zajímavé stránky Tomáše a jeho táty o orienťáku.
22.11.- na Vaškově kamenické stránce je pěkný článeček o zakončení.
- v úterý jsme opět byli běhat v Krčáku. Bylo nás včetně dospělých 15! Doufejme, že nám to vydrží!
- Jitka připravila úžasnou mapu tělocvičny a tak jsme si na středečním tréninku zkusili pravý HOB (halový OB). Tady jsou výsledky:

 1. Fanda   5,01
 2. David   5,22
 3. Michal  5,45
 4. Bára P.  7,18
 5. Filip   7,32
 6. Adéla D. 7,36
 7. Matěj   8,51
 8. Kryštof  8,56
 9. Edita   9,03
10. Týna   9,53
11. Jirka  10,33
12. Bára N. 10,50
13. Adéla N. 13,00
14. Tom	   16,00
15. Majda  18,20
19.11.- v neděli večer jsme se vrátili ze zakončení v Polesí na Chatě Polesí (to je ale rým, že? :-)). Účast iňáků byla vysoká! Ouťáci byli mírně v menšině a hlavně hodně mimo (OUT!). Proto museli dostávat lekce od iňáků co je to být free, cool a IN. :-)) Ouťáci je zase na oplátku vyučovali v orientální technice. V sobotu jsme byli na výletě u Popovy skály a v okolí. Ve stejném místě jsme si taktéž výborně zaběhali v krásných skalách. Zcela něčekaně se tu také objevili Draci. Večer ještě došlo na krátkou Fandovu "bojovku" o které Michal prohlásil, že tak stupidní hru ještě nezažil :-)) a hned na to na sázku mezi Jitkou a Fandou, zda-li se dá sníst celý medovník za 40 minut. Fanda si vyzkoušel, že to nejde (no možná neměl předtím večeřet ty knedlíky :-) a tak, když mu Jitka nabídla smír, byl rád, že už nemusí pokračovat. :-)) Pak jsme si ještě krásně zapěli a šli na kutě. Čunča. To byl nědělní program. Hromadný start a hledání kontroly, která se mohla nacházet kdekoliv uprostřed kolečka, to byla ale krásná bojovka! Pokud agentury nelžou, tak vyhrál Dan a v těsném zavěsu za ním doběhl Tomáš. Po úklidu a polévce jsme vyrazili k domovu. Zakončení bylo fajn a tak se už těšíme na to příští! Snad budou i nějaké ty fotky ...
- SMIK! Tradičně úžasný zážitek, kombinace několika rozměrů, dalo by se říci závod několika dé se konal stejně tradičně na státní svátek 17. listopadu v okolí letiště Točná. A opět nezklamal! Kdo nedorazil mohl jedině litovat. Tentokrát jsme měli početnější zastoupení. Asi i proto, že jsme po závodě vyráželi na zakončení. Výsledky jsou zajímavé! Teda jak pro koho, že Jitko, že Fando?! :-) 7. Zuzkáč a 8. Péťa porazily Jitku! No Jitko! ;-) Terka běží se Žofkou to vzali sportovně a obsadili 88. a 89. místo. Michal běžící celou dobu s Jurášem (ten měl místo hodinek budíček :-)) ho v závěru urval a doběhl si tak pro pěkné 19. místo. Juráš byl 20. Tomáš si to vyzkoušel s tátou. Sesbírali několik hodnotných kontrol. Příště už jiště poběží sám. Fanda nějak nestihnul limit. No Fando?!! Fuj! ;-)
15.11.- Jitka píše: "I na pondelním "atletickém" tréninku se dejí neuveritelné veci! Vojta prosadil, ze budeme behat na cas Kroupku a Mysinu. Takze dosavadní tratový rekord drzí Vojta: Mysina 1:14. Tak se snazte. Já teda málem umrela a nohy me bolí jeste dneska." Proslycha se, ze si to Fanda pujde zkusit! :-)
- na úterním tréninku se zjevil nový běžec. Libor. Trošku za náma vlál, ale jistě se rozběhá! Někteří bohužel nedorazili. :-( I tak nás ale bylo 11! Michal dorazil oblečen do svátečního. Šel totiž na operu! :-O Fanda díky tomu dluží Michalovi klobásu! (vsadil se totiž, že Michal na trénink takhle oblečen nepříjde!)
- tohle by Vás mohlo zajímat! Zejména ty, kteří pojedou o víkendu na zakončení!
13.11.- v podzimním středočeském žebříčku jsme dopadli takto: 4. Žofka (D12), 5. Adéla D. (D12), 6. Adéla B. (D12), 6. Terka (D14), 9. David (H12), 2. Michal (H16), 9. Juráš (H16). Jako družstvo jsme si nevedli vůbec špatně! V žactvu jsme skončili druzí hned za Kameňákama a v dorostu čtvrtí!
- Vrchcaba Šrezeta dala do pléna své vzpomínky z letošního tábora.
- na stránce středočeské oblasti je rozpis na Jájin závod Pražské zimní ligy. Jaké budou další závody se můžete podívat do předběžné termínovky Pražské zimní ligy.
9.11.- aktualizované oddílové info máte pod odkazem vlevo nahoře!
8.11.- v sobotu Michal společně se svým tatíkem Fíkem brázdili na kole mapu Ovčínek u Mokrovrat. Šlo o Akademické mistrovství republiky v MTBO. Michal byl na této moc pěkné akci poprvé a tak asi i díky tomu zaplatil nováčkovskou daň. Nedojel. Škoda! Do deváté kontroly sváděl souboj se svým tátou prsa na prsa. Snad to příště bude lepší!
- včera jsme poprvé v nové tréninkové sezoně zavítali do Krčáku na běžecký trénink. Letos budeme vyrážet pro změnu ze ZŠ Pošepného. Sešlo se nás neuvěřitelných 15 kousků včetně 4 dospěláků, Juráše, který má zakázáno běhat :-) a jedné pragovačky. Bylo by hezké, kdyby to nám tenhle počet vydržel!
- bulvár tvrdí o včerejším tréninku trošku něco jiného (tak si vyberte :-)): z nejmenovaných zdrojů nám dorazila zpráva, ze vcera vpodvecer se v ZS Posepného srotilo neuveritelných 12 (slovy dvanáct behuchtivých zájemcu), a to se k nám jeste pridaly dve Pragovacky. Sice predpokládáme, ze vám vase tréninkové úsilý nevzdrzí dlouho, ale stejne je to dobrý!
- dnes se na tréninku děly věci! Kluci běželi téměř 2x 20 minut! Neuvěřitelný! K tomu ještě posilovali! To tu ještě nebylo! A prý, že je ten trénink měkkej. No dobře, příště přitvrdíme! :-))
7.11.- Karle! Dodatečně k svátku všechno, všechno, ale úplně všechno nejlepší!!! :-))
3.11.- vlevo v oddílových informacích je info k tréninkům. Tak tam mrkněte!
31.10.- NOB + MTBO si můžete zkusit 10. a 11. listopadu v Úněticích. Tak neváhejte! Takhle blízko to jen tak nebude!
29.10.- Jitka: výsledky z říjnových žebříčků nejsou vůbec špatné, i účast předčila očekávání. Asi budeme muset s Fandou jezdit pryč častěji, když vám to tak pěkně jde!! Tímto děkuji Sylvě, Brodským a paní Půšové za skvělé a obětavé zajištění všech 5ti podzimních závodů. Zvláště pak, když jsem jim to zpestřila neodeslanými přihláškami :-) Jinak musím ocenit skvělé výkony nováčku v H10L - Tomáš J. a Filip B., obě Adély také běhají celkem slušně, neuvěřitelné výkony Michala V. a zejména naše nové seniorské naděje - Juliána a Artur Brodští, kteří s každým závodem stoupají k předním příčkám ! Pěkně si vede i MAtěj N. a David L. Dále se ve výsledkách ocitl též tajemný David MAtěj v kategorii H12 (že by Matěj Volf??) Výsledky: čtvrtek 28.9. D12 3. Adéla B. (blahopřeju) 8. Adéla D. H10 L 4. Filip B. 8. Tomáš J. H12 12. David L. H16 2. Juráš 4. Michal V. sobota 7.10. Třemšín D12. 6. Adéla D. 8. Žofka H10 5. Matěj N. H10L 5. Tomáš J. H16 2. Juráš (se zlomenou rukou) 6. Michal V. Vojta D. - disk. neděle 8.10. Pohoří D12 10. Adéla D. 11. Žofka D14 7. Terka K. H10L 8. Tomáš J. H16 1. Michal Vik (blahopřeju !!) sobota 14.10. Stará Huť D12 11. Adéla D. 15. Žofka D14 13. Terka D35 8. Sylva H10 3. Tomáš J. (blahopřeju) H12 9. David L. H16 Michal V. neděle 15.10. Stará Huť D 12 2. Adéla B. (o 3 vteřinky !!) - blahopřeju !! 12. Adélka D. D35K 12. Juliána B. H10 7. Matěj N 8. tajemný David Matěj H10L 1. Tomáš J. (blahopřeju !!) 3. Filip B. (blahopřeju !!) 12. Jáchym David H12 12. David l. H16 5. Michal V. H35 6. Artur B.
22.9.- Karel a jeho kolegové se konečně pochlapili! Máme tu fotky z letošního tábora. Autory jsou Martin, Vašek, Maruška a ještě možná někdo ...
- každé stránky (i ty naše) potřebují sem tam odpočinout a tak se naše stránky rozhodly, že odjedou v pondělí na dovolenou. Vrátí se až ke konci října, tudíž se tu do té doby asi nic dít nebude. Můžete tedy hlasovat, psát vzkazy a navštěvovat místo našich stránek třeba stránky středočeské oblasti ...
19.9.- výsledky [PDF] nejúžasnějšího pépéžetka jakého jsme se kdy zúčastnili už (asi dlouho) existují. Trénink se konal v Anglii v bažinatém lese plném údolíček a kupek. Prostě paráda! Mrkněte na na ně!
18.9.- od čtvrtka večer do pátku se ve Ferdinandově konalo soustředění středočeské mládeže. Mělo sloužit zejména k utužení kolektivu, nabrání nových zkušeností a následně pomoci při nominaci na MČR oblastních výběrů žactva. Od nás se zúčastnili Adéla B., Terka, Vašek a Jitka. Jaké bylo soustředění se jistě brzo dovíme od některého z účastníků. Po soustředění se účastníci přesunuli nejprve do Lázní Libverda, kde se konal dopolední sprint v lázeňském parku a přilehlém lese a poté na odpolední štafety v Novém Městě pod Smrkem. Zde se konaly i druhé štafety, tentokrát v neděli dopoledne. A jak se našim dařilo? Sprint: 5. Adéla (D12C), 10. Terka (D14C), 3. Vašek (T3) a 5. Jitka (D35). V sobotu odpoledne štafeta ve složení Terka, Adéla a Zuzka Kozáková obsadily 5. místo v D14. V neděli jim to bohužel nevyšlo, prože byly disk. Jitka společně s Lenkou S. a Šárkou si jak v sobotu, tak v neděli doběhly pro 1. místo! Stránky závodu.
14.9.- SMS team Kladno pořádá 1. 10. tréninkový MTBO závod pro děti. Tak se nebojte a doražte!
13.9.- neorienťák Jarda Antoš píše: Budí se ze sna, nespí se lehce, těžká noc orientačního běžce, stěžuje si, že chrápu, věčně ze sna hledá mapu. Chudáka, trochu ho chápu, když je tu sám, ostatní v trapu. Kopce, kopečky, teče pot, jehličí má plný bot, tepláky jsou samé cáry, mapa jen zelená a čáry, kde, kde je ten bod, jaký je to kód, ta kontrola je skrytá, do mé paměti není vrytá, ztrácí se, křičí, tvář v polštáři, pláčou mouchy i komáři, třese se běžec nemajíc šajnu, kterou má vybrat si lajnu. Když náhle trhne nohou mrkne víčko potom druhé, chvíli jen pouhou, tělo ztuhlé. Vzbudil se běžec v posteli cizí, koukne z okna a všichni mizí. Sbalí baťoh, buzolu a svačinu, co mu sním, pospíchá za svými, pospíchá k nim.
10.9.- ač měl Juráš zakázáno běhat kvůli čerstvě sundané sádře, tak neváhal a vyrazil na poslední letošní béčka. Jeho jasným cílem bylo zaběhnout tak, aby si vyběhnul áčko. To se skoro jistě povedlo. Skončil totiž 3. a 2. Gratulujeme a těšíme se jak příští rok bude válet v šestnáctkách ... Sobota, neděle. Oba dny byly velice povedené. O závodech píše taky Vašek ...
8.9.- na Obludu se píše o našem táboře ...
- bradavičtí studenti se konečně probudili! Zážitky z tábora sepsali a umístili na ďábelský mudlovský nástroj, který velice dobře ovládá jeden z elitních bradavických studentů ...
5.9.- na Martinově kamenické stránce je povídání a fotky z letošního vydařeného tábora. Tak se tam mrkněte!
- Luboš Jíra, tatínek jednoho našeho malého svěřence (Tomáše) startoval na Poháru Kokořínska a obsadil v T6 v 3. etapě pěkné 14. místo.
4.9.- v neděli jsme se vrátili z tábora. Našeho již pátého. Jak už je tradicí, byli jsme tady s kamarády z Kamenice. Sešlo se nás neuvěřitelných 80 kousků. Po čtyřech letech jsme se opět vrátili do míst našeho prvního tábora, do Kunějovských Samot u Jindřichova Hradce. Počasí nám přálo, prakticky nepršelo. Většinu týdne byla ovšem nehezká zima. Ta se během posledních dnů vytratila, což jsme byli moc rádi. Jelikož věkové rozpětí dětí už je veliké, přistoupili jsme k rozdělení na menší - Smoláče a větší - Bigáče. Obě skupiny měly až na výjimky program oddělený. V sobotu chvíli po příjezdu došlo k rozdělení do kolejí (Buzolvír, Kufrospár, Azimutozel, Mapomor). Hráli jsme totiž už po několikáté na téma Harryho Pottera, tentokrát na motivy posledního dílu. Navíc každý student dostal své nové zkomolené jméno. Některá byla docela vtipná či hezká. Např. Skipi Flouhal, Čmandej Ekeně, Panika Chonča, Jód Kwandewa, Lakovna, Prška, Brška, Židle, Jikra, Kanystr, Kanasta, Trvoš ... Večer následovala první hra (noční). V neděli dopoledne se běžel závod. Děti měli s sebou vždy nějakého věšáka, který mu v kritických chvílích pomáhal či sledoval jeho chyby. Následuje popis programu Bigáčů: Odpo došlo na kurzy přemísťování. Hra s důmyslným vyhledáváním kontrol pomocí pentagonu. Čtyři body získané v pentagonu nakonec určily souřadnice, kde se odehrála závěrečná část hledání písmenek a jejich skládání ve slova. V pondělí dopoledne přišel na řadu dlouho očekáváný triatlon (plavání 80 m), kolo (D 12/H 15 km) a běh (3 km). Jeden z hlavních favoritů Michal vyrazil takovou rychlostí, že místo té správné trasy dorazil při kolové části do Nové Bystřice což bylo v součtu asi o 8 km více. :-)) Přestože vyrazil do háje, tak se v celkovém umístění umístil velice dobře. Odpo byly na pořadu lektvary (šlo o vaření lektvaru z donesných ingrediencí z lesa). Samosebou šlo o zamaskovaný orienťák, jak jinak. :-) Aby toho nebylo málo konal se večer sprint, který se změnil v regulérní nočák, ale bez světla. Cca 15 favoritů na trati, první mobilní radiové kontroly pohybující se po lese (Monča a Šárka s vysílačkama) a předávající informace z lesa přímo do ozvučeného centra a tma udělala ze závodu opravdové drama. Můžeme být rádi, že se všichni bez problému vrátili do tábora. Závod se moc a moc líbil. Celodenní výlet do blízkého a dalekého okolí nebo projíždka úzkokolejným parním vlakem pro menší. To byla náplň úterý. Nejrychlejší družstvo ujelo neuvěřitelných 108 km! Jedno ze slabších družstev odjelo do Slavonic, kde se podívalo do odvodňovacích kanálů pod zemí, což bylo velice zajímavé. Zejména pro lidi trpící klaustrofobií. Nechyběla samozřejmě nezbytná cukrárna. Ve středu dopoledne jsme si opět zaběhali s doprovodem při dalším závodě. Odpoledne jsme si zkusili jednu z novinek orientačních sportů. Orientační půlmaraton. Jedná se o štafetový závod družstev využívající mapy se zakreslenou linií a kontrolami, kde jde o to, dopravit štafetový kolík co nejrychleji do cíle s tím, že členové družstva se můžou na trati libovolně střídat. Lze proto velice dobře využívat kolo pro přesuny mezi svými úseky. Děti už jsou na tom fyzicky velice dobře a tak zvítězili dospěláci jen s 12 minutovým odstupem před dětmi. 1., 2. družstvo dětí a 3. a 4. družstvo finišovalo zároveň a tak o drama nebylo nouze. Pro zajímavost nutno říci, že Vojta D. oběhl cca polovinu úseků a tím zajistil první místo pro své družstvo. Večer přišel Petr s mírně šikanovací hrou. Ščítacími lístky. Při této hře je třeba lístek neustále nosit u sebe. V případě, že si ho člověk zapomene a někdo ho přistihne, že "jede na černo", tak musí druhému prokázat určitou službičku (Kryštof např. umyl Jódovi kolo! :-) Unavení celodenním sportováním jsme večer usedli k premiérovému promítnutí filmu z loňského tábora z dílny Strakáčů (veliký úspěch) a zejména kultovního snímku Bloudění orientačního běžce. Heslo hlava mapa si jistě odnesla spousta studentů do své orienťácké budoucnosti. Ve čtvrtek dopoledne jsme si zaštafetovali. Štafety stavěl Martin. Někteří si užili bloudění (Michal H.), někteří vos (že Jendo ;-). Další novinkou připravenou na odpoledne byla Poděbradka (Bike adventure s limitem 3 hodiny). Michal V. nás opět nezklamal. Zapomněl si průkazku a tak se spolu s Kryštofem musel vracet do tábora. Mohli tedy vystartovat až o půl hodiny později. Vyhrál Petr s Evou, když druzí byli Vojta S. s Tomášem. Zvláštní zpravodaj zjistil, že Fanda s Martinem byli během závodu viděni jak se místo závodění věnovali výborné hospůdce v Kaprounu (topince a pivu). No teda! Fuj! Hanba! :-) Večer děti připravovali rohlíkové štafety. A to docela dlouho, jelikož těsně po druhé v noci přišla Andy s tím, že jim již nepíšou fixy. :-) (Smoláči měli noční hru spojenou s hledáním diamantů.) Pátek. Rohlíkové štafety byly dvoukolové. První kolo bylo delší a probíhalo i v přilehlém lese. Druhé finálové (do kterého se postupovalo) bylo víceméně jen v táboře. Rohlíky byly jako minulý rok více než velké a tak s nimi závodníci museli bojovat. Zkuste si sníst v rychlosti suchý rohlík a poté oběhnout úsek v lese. ;-) Na trati bylo několik vypečených kontrol jako např. kontrola na posedu zavěšená až nahoře na bidýlku. Odpoledne probíhaly zkoušky NKÚ či OVCE. Většina studentů prospěla velice dobře a tak BT (beznadějných trollů bylo spíš méně než více). Po zkouškách následovala návštěva Prasinek, kde si měli studenti šanci za vydělané peníze zakoupit co hrdlo a ruce ráčí. Do prodeje se zapojili dokonce i žáci vyšších ročníků (Skipi Flouhal a Oštejf Přikryl), kteří zde trávili svůj volný čas (školní trest). Večer byl věnován nácviku skotských tanců a bradavickému bálu. Vyučovala (Kanasta) Lenka S. Předcházelo mu úspešné vystoupení nově zformované skupiny Mac Runners. Bál zakončila přehlídka nejhezčích kouzelnických nohou, kterou vyhrál Juráš. Asi ovlivnil porotu nějakým kouzlem, protože to jinak není možný. :-) Sobota. Tábor už spěje ke svému vyvrcholení. Závěrečná hra na celý den. Navigace podle leteckých map a vysílaček. V táboře museli děti ještě lovit viteály schované v rybníce uprostřed tábora. Tím bylo zakončené celotáborové hodnocení. Kdo vyhrál? No přece ti nejlepší. Vyhlášení proběhlo na závěrečné slavnostní hostině se všemi žáky a jejich profesory. Větší si ještě připravili na večer pro sebe diskotéku, která se jim jistě dost líbila. Dokonce tam pustili i dospěláky :-)). V neděli došlo už jen na nezbytné balení, uklízení, loučení a Tomášův sprint. Velice pěkný sprint v okolí tábora. A pak už hurá domů! Letošní tábor se opravdu vydařil! Takže zase za rok ...
26.8.- až do 3. září jsme na táboře! Huráá!!
23.8.- o minulém víkendu proběhly dle ohlasů povedené Pěkné prázdniny za účasti několika našich borců: 12. Žofka (D12), 14. Terka (D14), 3. Jitka (D35), 8. v E3 Tomáš (H10L), 20. Michal (H16), 36. Vašek (H35) a mimo soutěž ještě běžel náš bývalý člen a trenér Roman Bém.
7.8.- Juráš se na letošních pětidenních v Doksech po vítězství v první etapě neustále zhoršoval a kupodivu vybojoval krásné druhé místo! Roztokýýýýýýýýýý!!! :-))
2.8.- gratulujeme Daně a Bingovi k bronzové a bramborové medaili!!! Udělali jste nám radost! :-)
1.8.- na populárním Bike adventure Jitka se Zuzkou v dresech Kamenice (fuj! :-)) obsadily 1. místo v kategorii DD+ a obhájily tak svůj triumf z loňského roku. Gratulujeme!
26.7.- tak to tak vypadá, že si Daník Vojtích :-)) (Vojta) vysloužil 2. místem na přeboru možnost startovat na MČR na klasické trati. Tak snad nezklame a zúčastní se!
20.7.- proč si trošku nepřihřát polívčičku, když to jde, že? :-) Tak tady to je: v rakouském Wiener Neustadtu na veteránském Mistrovství světa získal náš dávný člen Petr Henych titul v kategorii M45 a rozsekal takovou hvězdu jakou byl a asi stále je Jörgen Martensson!
11.7.- pěkné prázdniny!
30.6.- ve středu proběhl poslední předprázdninový trénink spojený s výletem do Tichého údolí a opékáním buřtů. Další trénink proběhne až po prázdninách v září ...
28.6.- na webu Žaketu se objevil odkaz konečných výsledků PPŽ pro letošní rok. Máme tam pár zástupců, tak se mrkněte jak dopadli...
24.6.- ve středu jsme pořádali poslední letošní závod PPŽ v pražském Suchdole. Sešlo se zde kolem 130 závoduchtivých lampionů. Závod proběhl vcelku hladce a snad i závodníci mohli být spokojeni. Počasí nás stejně jako loni nezklamalo a část závodu pršelo. :-)) Vyvrcholením bylo vyhlášení závodu s předáním úžasných perníkových medailí z dílny jedné naší maminky (a asi i dcery:-). Z našich běželi jen Tomáš (4. v H10L), Jáchym (7. v H10L), Matěj V. (4. v H10), Matěj N. (5. v H10).
24.6.- v sobotu se Milan dvaadvacátník, Kožak a Fanda zúčastnili již devátého ročníku Kolovratského triatlonu. Největší ambice měl samozřejmě Milan, který obhajoval loňský triumf. Plán mu překazil Kožak, který od pomalejšího plavání přešel k rychlejší jízdě na kole, aby nakonec Milana udolal a večer si tak došel pro titul Corundman 2006. Fandovým jediným cílem bylo porazit Milana, což mu opět nevyšlo. Milan je holt dobrej a Fanda by příště měl spíše jet na silničním kole než na horským! :-))
19.6.- ač to zní neuvěřitelně Petr oslavil společně se spoustou kamarádů 10. června své dvaadvacátiny a tím se definitně zařadil mezi fosilie. :-)) Společně s ním do toho skočila i Gábina a oslavila své 18. narozeniny. Na programu byla odpolední vyjíždka po okolí spojená s návštěvou Grybly a její vrcholové knížky a také jízdou na lodičkách v nedalekém rybníce. Poté následovala volná zábava u Valášků na zahradě. Gratulanti nelenili a připravili na oplátku Gábině s Petrem ten pravej ořechovej orienťák místy se blížíci orientačnímu potápění... :-)) Závod samotný nenechal klidnou bránici snad nikomu. Opravdu jsme se nasmáli. Pak už to bylo trapně klidné (předávání darů, večerní opékání buřtíků a hra na kytáru...). Fotky.
- předposlední kolo kolo letošního PPŽ proběhlo v tradičním prostoru za pořadatelství tradičního oddílu na tradičních tratích. Bylo hezky teplo, v cíli štáva, na konci vyhlášení, takže moc fajn závody ... Jelikož jsme to měli blízko, zúčastnilo se nás docela hodně. Někteří za pomoci vodičů, což jim opravdu prospělo jak výsledkově, tak zejména tréninkově. Výsledky: 5. Adéla (D12), 3. Matěj V. s vodičem (H10), 4. Matěj N. (H10), Martin a Vojta (H10) běželi mimo soutěž jelikož jsou už moc staří, 1. Jonáš (H14), 4. Jitka (T3), Fanda DISK (T5) :-)), 15. Roman Bém (T5) - bývalý člen a trenér roztockého oddílu a možná ještě někdo ...
- jelikož se blíží prázdniny a s ním i tábor, vydali se někteří jedinci na mapování do prostoru tábora. Mapa je totiž zastaralá a bylo potřeba ji jak se dneska říká, zrevidovat. Akce to prý byla vydařená ... více se snad dovíme od přímých účastníků ...
9.6.- ve středu se konalo finále přeboru škol za pořadatelství slávistů z Hradce. Ze známých tváří se tam objevil Juráš. V indivindi závodě si doběhnul pro pěkné 5. místo v kategorii HIV. My jsme místo toho ve středu vyrazili na další kolo PPŽ do Troji. Jelikož je cesta do Prahy kolem řeky uzavřená pro auta, byla to ideální příležitost jet na závody na kole. A jelo nás hodně. Naše úžasné :-) výsledky: 2. Tomáš (H10L), 3. Vojta P. (H10), 4. Martin (H10) - kluci běželi zjevně spolu :-), 4. Adéla (D12) - ta si chudák trošku pobloudila, 15. David (H12), 6. Terka (D14).
6.6.- ve fotkách se objevilo několik pěkných fotek z Přeboru škol a z béčkových závodů v Březině ze strojů Jany Němcové a Kjartana Haugera.
- Martinova stránka se probudila! :-)
5.6.- poslední předprázdninová béčka a pro nás asi i žebříčkové závody se konaly tento víkend pod taktovkou malého oddílu z Jesenice v obci Bedlno. Byla zima, vítr foukal, skoro nepršelo. Na běhání příjemné počasí. Z původně šestičlenné výpravy se vylouplo dvoučlenné torzo (Juráš s Vojtou), k nimž se přidal v neděli Tomáš s tatínkem. Adély SMS: Ja na ty zavody nemuzu skoro nemuzu chodit. Matějové místo závodů dělali skřítky při pohádkovém lese. A proč nejel David? :-) V sobotu se běžela trať klasická, v něděli krátká. Naši: Juráš 12./2., Tomáš x/5., Vojta 2x disk :-( (Vojta je odborník na disky. Loni soutěž diskaře vyhrál, letos už má dobře našlápnuto. Dva dny po sobě orazil špatnou kontrolu a poznal to až v cíli. Co k tomu říct, Vojto? :-))
- v béčkovém žebříčku si Juráš polepšil a protlačil se do oblasti áčkařů. V há šestnáct Vojta s Michalem udržují uctivý odstup od béčkové a áčkové licence. Snad se to zlepší...
1.6.- tábor se blíží a tak je tu jeden vzkaz: jelikož se nám valem blíží nový školní rok, je na čase zamyslet se nad našimi šatníky. Nechceme přeci aby nás školní rok zastihl v obnošených a z módy vyšlých hábitech. Nebojme se nových trendů sezóny. Denní věštec doporučuje pro tuto sezonu zejména proužky a pánům (ale i dámám) pak velice módní mudlovské plešky a kouty. Nebojme se experimentovat kolegové. Pro inspiraci doporučuji navštívit internetový obchod madame Malkinové. Vybere si opravdu každý. Dovolte malou radu na závěr: bílé zuby jsou již opravdu out. Těším se na shledání. Prof. Prýtová.
30.5.- sprint a středočeský přebor na krátké trati se běžel v sobotu v Pochválově. Sprint: 2. Adélka N. v D10L (i když v dresu OK24), 1. Juráš v H14, krátká: 2. Juráš v H14 (2. ve středočeském přeboru), 2. Tomáš v HDR.
- žebříček mládeže, družstev středočeské oblasti = bída s nouzí. Potřebujeme zvýšit účast na závodech ...
25.5.- minulou středu jsme byli na prvním závodě PPŽ v Krčáku. Naše výsledky: 3. Terka v D14, 4. Matěj V. v H10, Matěj N. byl bohužel DISK (ztratil průkazku), stejně tak Tomáš byl DISK. Juráš tradičně obsadil 1. místo v H14.
- týden na to jsme byli na dalším kole PPŽ v Milíčáku. Došlo dokonce na setkání s jedním z původních členů roztockého oddílu, Romanem Bémem. Výsledky: 3. Tomáš v H10L, 6. Žofka v D12, druzí společnými silami Matějové v H10, 3. David v H12, 2. Juráš v H14, 28. Vojta v T6 (zjevně pořadatelé nekontrolovali Vojtovi průkazku, když zcela jistě neměl všechny terčíky :-)
- o víkendu byli borci ;-) Vojta a Juráš na štafetách na Moravě. Běželi za Kamenici. O tom jaké to tam bylo píše na probouzejících se Vaškových stránkách Áňa.
- v poslední době vzniklo několik středočeských stránek, tak proč jim neudělat trošku reklamu, že? :-) Tady jsou rodící se dobřichovické, kladenské a skoro už hotové a moc pěkné slánské stránky.
16.5.- minulou středu několik borců kroužilo na tratích v nedalekých Statenicích. Michal na místo dokonce dorazil na kole. Konalo se zde krajské kolo Přeboru škol. Děti chodí na několik různých škol a tak jsme měli zastoupení v různých školách. Naše výsledky: HII 2. David, DIII 3. Terka, 4. Saša, Adéla B. bohužel DISK :-(, HIV 2. Juráš, 3. Michal. Výsledky jednotlivci, výsledky školy, fotky.
- trochu deště a dokonce kroupy provázely další dva závody českého B žebříčku. Tentokrát jsme zavítali do Březiny, obce blízko Rokycan. O tom co se dělo na závodě si můžete přečíst na Vaškových stránkách z pera Áňi a světe div se :-O i Michala. Na stránkách závodu jsou kromě výsledků i moc pěkné fotky. Naše vizitka: Adéla D. 9./12., Adéla B. 11./3.!, Juráš 3./44. (krásně se ztratil :-), Vojta 33./39. (zdá se, že mu boty ještě neuschly :-)), Michal 46./29., Tomáš x/6.
- po 4 závodech si v žebříčku B vedeme takto: H14 21. Juráš, H16 23. Vojta, 25. Michal.
5.5.- Vojtův příběh pokračuje: a na trenink dnes nejdu....sem nemocnej....(boty mi uschly) :-))
8.5.- v B žebříčku po dvou závodech si vedeme takto: H16 22. Vojta, 32. Michal, H14 Juráš prozatím nehodnocen ...
5.5.- Jitka píše: Vojta se nezúčastnil ani čtvrtečního tréninku, přestože to ještě odpoledne Šárce sliboval. Že by mu ani ve čtvrtek neuschly boty? :-))
4.5.- ve středu se konal jeden z dalších mapových výjezdů. Tentokrát na mapě z předloňského MČR družstev. Náš jediný zástupce Vojta se nakonec bohužel nezúčastnil. Proč? Omluvná opravdu vtipná esemeska: Tak dnes bohuzel nemuzu pac mi este neuschli boty ... Nedalo mi to: To myslis vazne??? ... Vojta: Jo myslim ze deda omylem vypnul topeni a ja si je pral. Co k tomu říct? Radši nic ... jinak mě ale pobavil ... :-))
1.5.- v neděli a v pondělí se Juráš, Michal a Vojta zúčastnili prvních béček v Dobrošově nedaleko Náchoda. Počasí úplně nepřálo, ale i tak to byly pěkné závody. Jelikož v nedělním lese ještě leží sníh běželo se oba dny ve stejném lese. Shromaždiště bylo na jednom z kopců a tak jsme si pondělní doběh na vršek kopce opravdu užili :-). Naše výsledky: Juráš 23./X, Vojta 28./21., Michal 40./19. Několik postřehů: Petr si neuměl vzít svoji mapu, Fanda neumí couvat (naštěstí má nárazníky), Juráš si vymknul kotník ... :-(. Výsledky neděle, pondělí.
25.4.- o tom jak to vypadalo v Anglii si můžete přečíst v úžasném Larvím Telegraphu od Jáji Němečkové anebo na Vaškových stránkách, či povídání od Bohouše na berounských stránkách.
23.4.- náš jediný zástupce Vojta obsadil na středočeském přeboru na klasické trati velice pěkné druhé místo a zároveň tak získal titul přeborníka středočeské oblasti na klasické trati pro rok 2006 v kategorii H16. Gratulujeme!
6.4.- zejtra jedem do Anglie. Jupíííííí!!!! :-)
5.4.- Fanda s Jurášem dorazili společně se spoustou dalších "nadějí" na středeční mapový výjezd kousek od Řitky na mapu Jezírko. Běžela se sudá lichá. Bylo to pěkné proběhnutí. Dokonce zasněžilo ... furt prosinec ... :-)
- Vojta zaběhl výborně na úterním testu na dráze na Kotlářce.
- Karel se opět ozval! Asi cítí blížící se závody. Na webu jsou dokonce i popisy.
- od čtvrtka do neděle se Juráš zúčastnil soustředění pražského SCM. Michal z nepochopitelných důvodů nakonec neodjel. Škoda. Jak to na soustředění vypadalo si můžete přečíst na berounských stránkách. Z "našich" se zúčastnila ještě Áňa (prý Anežka, cha, chá :-), která byla prohlášena za největšího jedlíka! :-))
1.4.- Aprííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííl!!!!!!!!!
30.3.- ve středu místo tréninku byli Juráš s Vojtou reprezentovat náš oddíl na krosu pražského sportovního centra. Jak se jim vedlo si můžete přečíst na stránkách středočeské oblasti.
27.3.- v pátek proběhl Středočeský přebor v NOB. O závodě píše Vláďa Mezník na stránkách Středočeské oblasti. Z našich borců nás reprezentoval Juráš a v "silné" konkurenci 3 závodníků obsadil post nejvyšší. Gratulujeme!
Stavaři kromě pátečního nočáku připravili na sobotu první středočeský žebříček. Z našich se tu objevili Jitka (1. D35L), Juráš (1. H14), Sylva (3. T3), Žofka (2. D10 MS). Pěkné výsledky!
23.3. příští středu čeká naše největší borce a borkyně kros v Krčáku a tak jsme si to šli na čtvrtečním tréninku vyzkoušet. Nejprve pomaloučku s mapou, abychom se neztratili a po chvilce oddechu naostro. Holky 4,2 a kluci 6,3 kiláků. Vojta: "uběh jsem to celý", Michal: "je to normální, když mám černo před očima?". Tolik dojmy těsně po doběhu. :-) Uvidíme příští týden...

       1.   2.  1.+2.  3. celkem
Áňa     11,11 11,31 22,42  x   x 
Juráš    11,10 11,25 22,35 13,00 35,35
Michal    9,39  9,58 19,37  9,59 29,36   
Vojta    10,17 10,55 21,12 11,15 32,37 
Vašek    9,26 10,12 19,38 11,37 31,15 
Šárka    11,11 11,39 22,50  x   x 

22.3.- dnes jsme o tréninku zavítali na jednu ze dvou vrcholových knih na vrch zvaný Holý. A kupodivu tam kniha ještě byla a už tam bylo asi pět zajímavých zápisů. Nejzajímavější byl zápis skupinky vedené Rosomákem. Co tam dělali a jak objevili knihu není známo. Pravděpodobně hledali jeden ze svých pokladů v disciplíně zvané geocaching. Klukům se nápad docela líbil a tak již brzy vznikne vrcholová kniha další. Kde bude, tak to se nechte překvapit!
- také dnes brzo nad ránem se vrátila skupinka stále nemající dost letošní dlouhé zimy a lyžování (toho z kopce:-) ze slunných Dolomit. Skupinku dal už poněkolikáté dohromady neúnavný Dan. Skládala se zejména z kamenických orienťáků, kamarádů a taky dvou kousků z Roztok. Všem se akce moc líbila!
- Juráš na MOBu obsadil v nejsilnější kategorii 16. flek.
15.3.- Vašek má opět nové stránky! Uvidíme, zda-li je to na nějakou dobu poslední verze ... :-)
- někdy je opravdu hodně zajímavé sledovat jakým způsobem se čtenáři dostanou na naše stránky. Např. při vyhledávání nějakých výrazů ve vyhledávačích. Na naše stránky se dostali např. pomocí těchto výrazů: technika bežečkého lyžování, klouzačka, juráš a osobní stránky Ryšavé Venduly (největší bomba nakonec... :-).
12.3.- očekáváné závody v Anglii se blíží. Dokonce již figurujeme mezi přihlášenými. Pořadatelé si z nás tak trošku dělají legraci, když místo za Kamenici poběžíme za hromadu kamení... :-)
6.3.- Jitka píše: posílám reportáž z BOBRu, bylo to skvělý. V neděli 5.4. proběhl na pískovnách NA Barabě u Mělníka historicky první OBR (či BOBR), neboli bruslařský orienťák. Ač to v sobotu vypadalo beznadějně, pořadatelé beznaději nepodlehli a připravili úžasnou taškařici. Závod proběhl za nádherného slunečného počasí, na ledu ležela vrstvička cca 2 cm sněhu, která šla docela dobře projet. Kamenice a Roztoky byly zastoupeny celkem početnou výpravou (Panošky a Milan, Škvorovi, Jiráčkovi, Matějkovi i s Áňou a já, Vašek a Terka. Kromě nás ještě snad 200 dalších orienťáků (možná trochu přeháním, ale hodně). Trať bylo dlouhá 10 km, což sice pořadatel tvrdil že je takový "sprintík" ale dost nás z toho sprintíku bolely nohy, časy mužů byly přes 40´ , žen přes 50´. Pískovny tvoří soustava několika vzájemně propojených jezer, ale poměrně brzy se ukázalo, že rychlejší než objíždět pevninu je přebíhat kratší kousky na bruslích. Takže po kamení a písku běhali běžci na bruslích. Hvězdou dne se stala Áňa Páňa, která byla v ženách čtvrtá a porazila několik nadějných borkyň z Kotlářky. Výborně si vedla i Bětka a Bára, které byly těsně za Áňou. Terka byla 3 v juniorech, další výsledky se rozmočily případně je odfoukl vítr :-) Výsledky.
5.3.- Karel nás upozornil, že na jeho stránce jsou fotečky z loňského Karlova běhu a tak jsme 2 z nich zcizili a můžete se na ně tedy podívat!
24.2.- Neumannka je nejlepší!!! :-)
20.2.- rodinka Viků a Fanda vyrazili na poslední letošní loby. Závody to díky terénu a pěknému počasí byly moc pěkné. Ideální terén nezklamal. Pro Šimona s Michalem to byla další šance ukázat jak se dokáží orientovat na lyžích. Nevím jak Šimonovi, ale Michalovi se tam ta mapa pořád nějak plete ;-). Přesto kluci bojovali (i s tátou (Fíkem)). Zajímavé je srovnání umístění ze soboty/neděle/sobotní dojezd ze sběrky/nedělní dojezd ze sběrky: Šimon 6./10./1.01/1.04, Michal 18./19./0.55/0.58/1.01, Fík 18./8./1.01, Fanda 55./poslední :-))/0.51/0.51 ... tak zase za rok!
15.2.- zima + déšť se sněhem + tma + mapa bez porostů + pěkná trať = moc pěkný noční trénink na Juliáně. Práci si s ním dala Árinka. Díky! Jitka řekla, že bude radši provozovat ležink u TV a tak jí musel nahradit Vašek, který kupodivu vůbec neprotestoval a rád odjel společně s Fandou na lampiony do Statenic. Oba byli spokojeni. I proto, že naši zlatí hoši rozsekali naše západní sousedy. :-) Výsledky se jistě brzo objeví na Betově.
14.2.- dva naši borci se objevili v celkových výsledcích letošní Pražské zimní ligy. Juráš vybojoval 55. flek a Michal pěkné 111. místo. Jen tak dál, chlapci! :-))
12.2.- rakvičková soutěž už dávno probíhá. V levém sloupci se (snad) brzo objeví součty najetých kilometrů. Proslýchá se, že Michal Vik už má prakticky rakvičky v kapse. Prý najel 300 km. Jistě blízko už má taky Milan s Kožakem, kteří po nocích vyrážejí do kamenických lesů ....
- někteří to s rakvičkama myslí opravdu vážně a tak najíždějí kilometry jak jen to jde. Tuhle neděli byli někteří z nich viděni (Jitka, Vašek, Fanda, Honza) na Šumavském maratonu. Sněhu tam bylo tolik, že někteří měli problém se dostat na stadion. Všem se ale jelo výborně s vědomím, že naše stříbrná Káča Neumannová téměř všem ukázala, že opravdu umí. Díky Káčo!
10.2.- hodně pěkných fotek od Vládi Mezníka se objevilo rozjíždících se stránkách středočeské oblasti.
- Velikonoce se blíží! S blížícím se výletem do Anglie se zvětšuje i naše očekávání a tak jsme dychtiví po informacích. O tom jak to tam asi vypadá se můžete podívat na jednu gůgl fotku anebo se mrknout na web závodu (odkud konečně fotka je :-). Za vidění zcela jistě stojí i starší mapy prostoru. První je moc pěkná a zajímavá. Druhá vlastně taky. Spíš jen zajímavá :-)
2.2.- o našich borcích se píše na stránce středočeské oblasti orientačního běhu.
29.1.- vzkaz pro Wendu Iofku a další: Ahoj, na popud Wendy byla založena druhá vrcholová kniha. Ta je umístěna nedaleko Roztok na vrcholku kopce zvaném Holý vrch, na konci modré značky, na vyhlídce zvané Malšova. Je umístěna v kameni na němž je napsáno: Malšova vyhlídka. Takže neváhejte, točte a zapisujte...:-) F.
- druhý vzkaz je pro všechny flákače, kteří přes zimu nic moc nedělají. Strakáči nezahálejí! Mud and Map Winter Challenge, to je závod pro nezničitelné Strakáče. Nezbývá než jim gratulovat, jelikož si domů vezou ovace a vavřínové věnce za třetí místo. Dle Lenčiných slov šlo a jakýsi mini Bike adventure ...
- tak všechno je úplně jinak. Prý! Lenka píše: Coze, Fando??? Jaky treti misto? To jsou zas asi nejaky soucty jablek s bramborama. Prvniho kola jsme se sice nezucastnili, ale v druhym jsme nahodou takticky zabojovali a zvitezili!!!
28.1.- pozdě, ale přece! Kááámenice!
26.1.- Wenda Iofka vzkazuje: Ahoj všem, jelikož se přípravné období pomalu přehouplo do druhé poloviny, závody se blíží a naši nadějní svěřenci nám začínají podupávat na paty, dovoluji si všechny vyzvat k průběžným kontrolním testům naší kondice. Zavedl jsem vrcholovou knihu GRYBLY, jež je umístěna na vrcholku, tedy trigonometrickém bodě Grybly (513,5m). Takže neváhejte, točte a zapisujte...:-)
25.1.- Jitka píše: Pondělního běžeckého tréninku A družstva velkých se zúčastnila pouze naše nová nadějná závodnice Magdaléna. Připomínám proto klukům, že běhat se dá i v mraze docela dobře. Příští pondělí se na vás těší Jitka.
22.1.- Jitka píše: Vojta Danek ma cerstvou sestru Veroniku. Registracni cislo ROZ0650. Blahopřejeme a přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy! Teď to teprve začíná! :-))
21.1.- máme tu několik dalších fotek z Jilemnických lobů.
- Michal s Jurášem a Fandou spolu s další asi stovkou nadšenců závítal v sobotu ke Kamenných Žehrovicím, kde nám Pavlík Vinšů uspořádal opět jednu z pěkných opravdu zimních lig. Opět vyvstavala otázka: "Co je to za lidi, kteří v zimě, sněhu a jiné nepřízni počasí jsou ochotni se trýznit a ještě se jim to líbí?" ...
18.1.- Jitka píše: Fando, to musis uverejnit. Michal Vik mel na druhou kontrolu v sobotu ztratu 32:13 na prvniho (postup mel trvat minutu a Michal ho jel 33.13. To si tedy fakt neumim predstavit kde byl!
15.1.- Michal, Šimon, Jitka, Vašek, Majda, Terka a Fanda bojovali o pěkná umístění na prvních letošních lobech. Většina pod rouškou toho slavného :-) oddílu z kamenických luhů a hájů. Pro většinu z nich to bylo první seznámení se zimní tváří OB. Panovalo nadšení, očekávání, pěkné počasí a dostatek sněhu. V sobotu si to většina osahala, aby v neděli ukázali, kde je jejich síla. V neděli se totiž jeli štafety a naši byli nadmíru úspěšní. Neměli totiž prakticky konkurenci. :-) A tak se na bedně objevila Terka se Šimonem. Perlička: Michal to v sobotu nezvládnul, když několikrát sjel někam jinam a pak se musel vracet a komentoval to slovy něco ve smyslu: mapu jsem začal používat až na osmé kontrole! :-)) ... tak takhle by to Michale nešlo!!! :-))) Fotky.
13.1.- pěkně o soustředění píše na berounské stránce šéf prvního družstva Honza Marek.
8.1.- po třech letech jsme se vrátili opět do moc pěkné tomícké chaty v Janově nad Nisou. Stejně jako tenkrát jsme sem vyrazili za sněhem a prkýnky. Sněhu bylo opravdu dostatek, lyže jsme měli, vosky taky a tak jsme mohli po tři dny pilovat techniku a vyrážet na výlety po okolí. Tentokrát k tradičním kameňákům přibylo i pár berounských. I s nimi jsme dosáhli neuvěřitelných 38 účastníků! Už se těšíme na příští soustředění a taky na příští týden jak zúročíme trénink na lobech v okolí Jilemnice! Skol!