STARŠÍ NOVINKY


 
 
2005
 
26.12.- po roce se opětovně běžel již 4. ročník Mistrovství světa v halovém OB. Pořadatelé opět nezklamali a za hojné účasti vyhlásili mistry světa pro letošní rok. Může nás těšit, že máme taky jednoho - Juráše. P.S. pořadatelé v čele s Filipem Stárkem a Vaškem Zakouřilem st. přidali oproti loňsku jedno patro v sokolovně a tak to bylo zase o něco zajímavější. Pořadatelé dostávají za 1!
24.12.- PF 2006!
18.12.- v sobotu se Juráš, Michal a Fanda zúčastnili první opravdu zimní ligy. Běžel se Markantně zkrácený HROB se startem v Mirošovicích. Trať byla pěkná, mapa taky, snížek padal, zima byla a když myslivci, kteří se ráno srotili na našem shromaždišti odešli střílet do jiného lesa, museli jsme být spokojeni. :-) Kluci společnými silami vybojovali 10. flek v béčku, Fanda 3. v áčku.
- v neděli následovala tradiční Sparťanská klouzačka s centrem dění u Hostivařské přehrady. Šlo o skorelauf s časovým limitem a hromadným startem. Za pěkného slunečného a mrazivého počasí vyrazila sbírat terčíky nejedna dvojice, nejeden singlík. Z pohledu našich borců tu šlo o zajímavou sázku mezi Jurášem s Luckou a Fandou s Monikou. Šlo o to, že poražená dvojice bude muset vykat druhé dvojici. A sice na celém příštím běžkovém soustředění. Lucka s Jurášem už nacvičují! :-)
14.12.- dneska se stali dvě zajímavé věci:
1. kluci na tréninku poprosili o rozcvičku!!! A to jí vůbec nemusejí a mají vždycky plno keců! To bylo asi tím, že se potřebovali při běhu zastavit a trošku si odpočinout! :-)) Jinak nutno říci, že dneska na tréninku opravdu makali!
2. v "našem" lese se konal noční trénink zařazený do F1. Byl opravdu výživný!
12.12.- včera proběhl už potřetí Večerník Praha. Z našich nočních ptáků se zúčastnili Michal, Juráš a Jitka. Všichni to bohužel přežili! ;-)
10.12.- středeční trénink byl netradiční. Jeli jsme si zazávodit s atlety do nádherné haly na pražském Olympu. Pro většinu to bylo první seznámení a paní atletikou, takže se vyskytlo pár vtipných situací. Přesto všichni statečně bojovali a mají chuť si to někdy zopáknout. Výsledky.
4.12.- kolem 40 malých a velkých středočechů z Kamenice, Roztok, Slaného, Kladna, Dobřichovic, ... se dalo dohromady, aby o víkendu na Horních Mísečkách vylepšilo svou techniku běžeckého lyžování. Na programu byl i LOB, který se postupně změnil v souboj se tmou. Žádné ztráty! :-( V neděli byl po opětovném nácviku techniky uskutečněn výlet na Zlaťák. Počasí nestálo za moc a tak jedinou motivací nejen pro děti byl bufet na Vrbatově boudě! :-) Nejrychlejšímu družstvu to však nestačilo a tak vyrazili na výlet. Díky silnému větru a padajícímu zmrzlému větru se to tak trochu stala bojovka o život. Opět jsme neutrpěli žádné ztráty a tak jsme mohli odjíždět spokojeni s přáním, že něco podobného by bylo záhodno zopakovat (i díky skvělé chatě přímo u parkoviště, kterou sehnala Jitka, díky!)
27.11.- naše asi jediná zahraniční dopisovatelka Andy žijící momentálně v Anglii píše: ... Prijizdi zase dalsi Karel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je teda skvely, ne? Taky ti posilam naky fotky z tech orientaku na kterejch Karel byl...
23.11.- neděle 20. 11., 1. závod PZL, Prokopův sprint, 53. Jonáš!
21.11.- píšesedvacátejprvnílistopadrokudvatisícepětavláďamezníkn ámpřineslvýsledkypodzimníhostředočeskéhožebříčku.jehot ajemnátabulkanámpřekvapivěpřineslaovocevpodoběbéčka promichala.kdyžktomupřičtemebéčkozjaraprojurášemámez tohocelkemdvěbéčka.tojezlepšeníojednobéčkooprotiloňské muroku.jupí.škodajen,žebéčkoopětjentěsněnevyšlonaterk u.atakynavojtu.snadpříštírok......vašekjeovšemhvězda.m ábéčkozešestnáctek!!!
20.11.- začíná to bejt trošku obehraná písnička, ale jedinej Juráš měl v pátek večer odvahu vyrazit vstříc nástrahám letošního HULKu! Byl nominován na poslední chvíli do jedné velice prestižní a nabušené štafety! :-) Bohužel mu přestalo svítit světlo a tak naděje naší naděje skončily někde mezi 6. a 7. kontrolou. I tak zaslouží pochvalu. Uvidíme, zda-li se nám příští rok podaří vytvořit alespoň jednou roztockou-kamenickou štafetu ...
19.11.- migrující kontroly? scorelauf? přehrada? "adrenalin"? Ano, to je něco pro nás! Po roce jsme se opět vydali (Juráš a Fanda) na ojedinělý závod a sice na Mistrovstvství světa ve SMIKU! Pořadatelé nás opět nezklamali (teda až na tu tombolu, kdy nás nevylosovali! :-() a připravili opět velice pěkný závod. Jak se nám vedlo? Juráš překvapil zejména asi sám sebe, když skončil celkově mezi H i D na 14. místě! Fanda si splnil cíl (i když jen těsně) s kterým ráno zavítal na závod a sice porazit všechny ženský a Juráše. Juráš měl nakonec o jednu!!! kontrolu méně! Uvidíme příští rok! Klíčovou kontrolou pro závodníky byla asi kontrola č. 37. Přestože byla celý závod u cíle, tak si na ní vylámala zuby většina závodníků! :-))
15.11.- mona píše v knize: jo sem koukala,jak krystof bejcil na kunraticky a tady ani zminka, no co to,! Tudíž zachraňuju co se dá! :-) Kryštof opravdu zalítnul! Je vidět, že běžecky je na tom výborně! Doběhl s několika sekundovou ztrátou na bednu na osmém místě ze stopětapadesáti borců! Gratulujeme! Mono? Ještě jsme na někoho zapomněli? ;-)
13.11.- od Jáji Němečkové přilétlo několik dalších fotek z letošních posledních žebříčků v Dolní Vidimi.
7.11.- v boj o dort se šlehačkou a horkou čokoládu se změnilo MČR v HROBu. Sázka padla mezi Jitkou s Vaškem a Fandou a Monikou. Monika nakonec běžet nemohla (viď Jendo ;-) a tak s Fandou běžela blonďatá Ryšavá Vendula. V sobotu počasí nic moc. Dodalo ovšem závodu tu správnou ponurou hrobnickou náladu :-). Sobotní závod byl postaven velice pěkně včetně skorelaufu na začátku a dlouhého postupu uprostřed. Zvlášť vtipný byl skorelauf. Optimální pořadí vedlo přes nejbližší kontrolu a když se k tomu připočítal hromadný start a jediná krabička na kontrole, bylo o zábavu postaráno. :-) Vtipný byl i konec, kde kdo se pořadně nerozhlédl (že Fando a Vendulo:-) brodil před sobotní sběrkou potok těsně vedle lávky! :-) No po sobotě měli k dortu blíže Klinkáči. A protože Jitce vypovědělo smlouvu koleno, tak už v neděli nebylo co řešit. Dort (vlastně řízek) putoval (zatím jen virtuálně) k dvojici V+F. Vašek to ovšem nechtěl vzdát a tak v neděli vyrazil na trať sám. A dokončil před Fandou a Vendulou a tak je tak trochu porazil. Těm to ovšem nevadilo, jelikož dorazili živí a zdraví do cíle. Stejně jako všem ostatním kterým se podařilo dokončit závod. A protože bylo v neděli azúro, odvážela si většina závodníků bolavé tělo a pěkné zažitky. P.S. až někdy někam pojedete, pořádně se podívejte do mapy, ať se Vám nestane (že Fando :-)), že dorazíte do špatného Starého Města, které neleží pod Sněžníkem ale u Bruntálu... :-)))
Fotky ze závodu od šumperských pořadatelů.
6.11. časoměřič Jenda nám přinesl výsledky čtvrtečních okruhů, z nichž je vidět, že někteří již běželi vyrovnaně s dospělými:

        I. okr. II.okr.
Lucka Macková  2:20  2:12
Áňa Panoška   2:20  1:50
Šárka      2:07  1:55
Vojta Daněk   1:38  1:47
Juráš      2:15  2:18
Dan Šafka    2:30  2:28
Valáči      x   1:37
Fanda      1:38  1:36
4.11.- KARLE, VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!
3.11.- máme tady konečné zúčtování Gigasport cupu. Asi vůbec poslední! Jak jsme dopadli?
D12 10. Terka, 26. Adéla B., D14 42. Anička, D35L 54. Zuzka, 64. Sylva, H14 1. Juráš, 6. Vojta, 10. Michal, 36. Filip, 37. Kryštof, H35 24. Vašek, 74. Olaf.
- ve čtvrtek se v Krčáku uskutečnil asi vůbec první skutečný trénink, předznamenávající zimní úsilí za lepšími zítřky :-), tedy lepšími letními výsledky! Na pořadu byly mimo jiné měřené okruhy a Jendova "přednáška" o tréninku. Uvidíme jak si to mladí i staří vemou k srdci. Přednáška byla asi zdrcující, protože Vojta to zakončil slovy: "Už teď mě bolí nohy!" :-))
31.10.- několik pěkných fotek z víkendu od Jany Němcové
- v pátek má svátek Karel! Tak na to nezapomeňte!!!
30.10.- a je po sezoně! O prodlouženém víkendu jsme sbírali (Terka, Juráš, Vašek, Majda, Sylva a Olaf s Aničkou) poslední body do Gigáče. Závody byly součástí krátkého soustředka, které mělo centrum dění na statku v Osinalicích, kde je v noci taková tma, že jsou krásně vidět hvězdy. O tom co se dělo na samotném soustředění se doufejme brzo něco dovíme od začínající dopisovatelky Jitky :-) anebo snad od nějakého dítěte. No uvidíme! Naši nejlepší: 5. Terka (6./5./9.), 3. Juráš (1./6./6.), 7. Vašek (19./13./6.). ... no a teď už nás čekají takové lahůdky jako SMIK, HULK, PZL, Sparťanská klouzačka, ... potom tvrdá :-) zimní příprava a po opadnutí sněhu jdem opět na to! :-)
24.10.- předposlední víkend středočeských žebříčků jsme strávili na Třemšíně, kde jsme sbírali jedny z posledních bodů do Gigasport cupu. Tentokrát nás bylo jedenáct i s Majdičkou. Docela početná výprava. Motivací pro mnohé byla jistě návštěva bazénu v Příbrami, kam jsme se přesunuli ihned po sobotním vyhlášení. Večer následoval basket v tělocvičně, kde jsme nocovali. Vašek si z bosého basketu odnesl puchýře na nohou! :-) Pak jsme šli již spát. Na druhou nedělní etapu jsme vyrazili radostně ;-) a s cílem zaběhnout ještě lépe než v sobotu. Matějové šli pro jistotu společně jelikož MV v sobotu trošku pobloudil! :-( P.S. prof. McGonagallová na sebe práskla (a prej ať to nikomu neříkám:-)), že ze šesté kontroly vyrazila o 180 stupňů na druhou stranu a než jí to došlo uběhla pěkný kousek a tak místo zlatý si vodvezla brambory! :-)) ... mimochodem, vůbec se to nezdá, ale za dva měsíce tu máme Vánoce!
A jaké to tam bylo doopravdy?
A co vloni?

SOBOTA

D10   2.60 km, 60 m, 7 kontrol
---------------------------------------
1. Kožinová Zuzana    40.28     
6. Davidová Adéla    58.31  +18.03

D12   3.20 km, 55 m, 9 kontrol
---------------------------------------
 1. Kožinová Anna    32.25     
10. Klinkerová Tereza  45.04  +12.39

H10   2.60 km, 60 m, 7 kontrol
---------------------------------------
 1. Picek Štěpán     34.52     
 8. Nižňanský Matěj   62.23  +27.31
  Volf Matěj      DISK     

H14   3.90 km, 100 m, 12 kontrol
---------------------------------------
 1. Bělohlávek Jiří   41.50     
 5. Daněk Vojtěch    48.42  + 6.52
 9. Vik Michal      58.45  +16.55

H35L   6.80 km, 210 m, 20 kontrol
---------------------------------------
 1. Procházka Antonín  59.34     
  Klinkera Václav   DISK     

NEDĚLE

D10   1.90 km, 35 m, 6 kontrol
---------------------------------------
1. Kožinová Zuzana    30.25     
4. Davidová Adéla    52.19  +21.54

D12   2.20 km, 30 m, 8 kontrol
---------------------------------------
 1. Kožinová Anna    22.57     
 7. Klinkerová Tereza  30.41  + 7.44

H10   1.90 km, 35 m, 6 kontrol
---------------------------------------
 1. Picek Štěpán     27.29     
14. Volf Matěj      68.04  +40.35

H14   4.60 km, 110 m, 9 kontrol
---------------------------------------
 1. Bělohlávek Jiří   38.43     
 6. Vik Michal      45.29  + 6.46
 8. Daněk Vojtěch    46.02  + 7.19

H35L   8.10 km, 220 m, 16 kontrol
---------------------------------------
 1. Procházka Antonín  62.02     
15. Klinkera Václav   84.15  +22.13

20.10.- Jitka píše: To je tedy treninková morálka! Vojtu bolí břicho, Kryštof má rýmu, Michalovi zvoní v uších a co je s Filipem se radši ani neptám! Ještě že přišly alespoň holky! Zato všichni malí mají od začátku 100% docházku! V přenášení fazolí vyhráli malí nad velkýma 10 : 9,5 (Terezu chytili na čáře a za patu, proto ta půlka).
19.10.- Jitka píše: Dnes, t.j. v pondělí 17. října 2005, se uskutečnil historicky první pondělní trénink oddílu a to na atletické dráze roztockého stadiónu! Účastníci: Vojta, Vašek, Jitka. Juráš se omluvil, že prý bere antibiotika, Kryštof se vymluvil, že má rýmu. Filip v pondělí nemuže. Bylo to dost dobrý - Vašek se sice ještě udržel na měřených úsekách pár kroku před Vojtou, ale doma pak skuhral, že ho bolí nohy. Jitka se rozhodla definitivni přejít do role stojícího trenéra se stopkami v rukou. A pár autentických zážitků účastníků? Jitka: "Byla jsem na dráze poprvé v životě a musím říct, že běhání na dráze má něco do sebe." Vojta: "No, bylo to trochu krátký, ale jinak dobrý". Příští pondělí v 18:00 čekáme u Sokolovny další adepty kategorie D/H 14. Například Elišku, Terku Liboskovou atd.
- a je to konečně tady! Další z vrcholů sezony, legendární Hulk cup.
13.10.- dneska jsme měli běžecký trénink. Dorazil jen Vojta! :-( Je však dobrej, jelikož nejprve vyrazil na Roztyly v domnění, že je trénink tam. Poté co se nikdo neukázal, vyrazil do Roztok. Tady potom spolu s Kryštofem absolvovali asi třičtvrtě hodinový trénink. A vůbec neremcali, dalo by se skoro říct, že je to i bavilo. Je to vůbec možný?! Co se stalo?! ... asi na to mělo vliv velmi dobré postavení hvězd! :-)
- po menší odmlce se opětovně ozval Karel! Píše něco o orientačním běhu ... Co to proboha je? :-) ... a taky, že Strakyna je mistryní Walesu!!! See Susan Straka, Andy Straka, Lenka Straka, ... :-)
10.10.- několik postřehů ze slunečného víkendu: máme novou hvězdu Gábinu - vyhrála s přehledem v neděli! Vaška už asi nebaví čtrnáctky a tak si dal dvakrát há šestnáct. Vedl si velice dobře (3./2.)! Terka to v neděli rozbalila a skončila na pěkném třetím místě! Adéla, Vojta a Juráš nám ochořeli a tak v neděli neběželi! Bára běhající fáborky v sobotu skončila těsně čtvrtá, Adéla pátá a Michal šestej! Tentokrát rozsekal i Vojtu! Kryštof s Filipem to tradičně jistili! :-) A ke všemu kluci v sobotu málem rozebrali našeho úžasnýho Forda! V neděli jsme tedy byli rádi, že můžeme jet společně s kameňákama busem! Fanda se v neděli ztratil! :-) Matěj nejí Fidorku ... ba ani oříškovou čokošku! Dobře mu tak! :-) Matfyzáci neznají náš oddíl, hanba! ;-)
5.10.- na středečním tréninku se stalo několik zvláštních věcí: Jitka nepřišla! Bezvadně ji zastoupila Terka S. Filip běhal jako o život! Vojta s Kryštofem salámovali, aby pak cestou z tréninku vyběhli s prstem v nose jeden z nejprudších kopců v Roztokách. Fakt zvláštní! A že prej by chodili běhat i více ... :-O ... no uvidíme!
2.10.- zvláštní zpravodaj navštívil první podzimní gigáč v Řevnicích a zaslal informace o konečném pořadí našich borců: D12 12. Terka, H10 18. Matěj N. (zvl. zpravodaj má takové tušení, že to bylo poprvné co běžel bez podpory větru ;-), tedy vlastně fáborků). Za zmínku stojí Vojtovo 3. a Michalovo 7. místo v H14. Všem há čtrnáctkách vypálil rybník tajemný VN :-). Co je ovšem zajímavé? V kategorii T7 se odehrál souboj o sobotní večeři a jak se zdá vyhrál ji 1. Vašek. Bez večeře byla tentokrát 2. Jitka... :-))
27.9.- Karel je nezmar! Už byl zase hledat ty pitomý lampiony! :-) Reportáž ze závodu si přečtěte na Karlově stránce. Je to opravdu náhoda? Co? Strakáči tam byli taky! Jak si vedli? Andy opět na bedně a sice druhá, Sjuzn byla tentokrát pátá. Výsledky. Dan byl devatenáctej. A kde byla Lenka?
26.9.- 7. místo! Takové je nové nejlepší umístění středočeského výběru žactva na MČR štafet a klubů. Nedělním klubům předcházely sobotní štafety, kde běželi výborně kluci (Vašek, Vojta, Jura) = 8. místo z 34! Stejně pěkně běžely Terka, Áňa a Zuzkáč. Vyběhly si moc pěkné 11. místo z 31! I fosilie se snažily a vybojovaly jednu bednu (bohužel ne šampaňského :-(! Na noc jsme se odebrali do nám známé Sv. Kateřiny, abysme se dobře připravili na neděli. Kluci to v nědeli rozběhli velice dobře a tak na ostatních bylo, aby to udrželi či dokonce vylepšili. Závod byl zajímavý od začátku do konce a když celou dobu svítilo slunko, tak nám vcelku nic nechybělo. Áčko středočechů nakonec tedy vybojovalo vynikající 7. místo. Béčkaři si přivezli 22. místo! Důchodci se opětovně snažili a vyválčili velice pěkné třetí místo! Gratulujeme! Mimochodem: ... Monika běžela dorostence a ke všemu ten nejdelší úsek, ... cestou domů jsme vzali techno stopaře, ... Fanda neví, který klíče patří k autu :-), ... Petr ztratil mobil! :-), ... byli jsme na VShiteku, těžkooděnci bohužel nepřijeli :-(, ... a v lese byly opět ty pitomý lampiony! :-) ... snad už ten OB konečně zakážou! :-)
22.9.- Karel píše o svém nevšedním zážitku s pravým anglickým óbé!
21.9.- a je to tady! Strakáči mají pochopení a tak Andy píše: "Nazdar Fando!!!!!!!!! Vede se nam celkem dobre.Dik za tu adresu, prave sem si rikala co s tema zlatejma cihlama udelam... My sme byli v nedeli na prvnich zavodech.Byly cekem dobry.Ted ti z nich posilam fotky.Sou tam i mapy (moje a Strajdy a tatosova druha cast).Tak cau Andy ". My samozřejmě doufáme, že se nám ještě někdy ozvou s nějakejma hustejma novinkama! :-)
- středečního mapového výjezdu se uráčil zúčastnit jen Juráš. Jelo se na Čertovy hlavy a běželo se hromadným startem. Nutno říci, že Juráš běží pěkně. Jen ta rychlost, ta je zoufalá! :-(
19.9.- rodinka Strakáčů si odjela do Anglie a myslela si, že si tam budou dělat co se jim zlíbí. To jsou bohužel na omylu! ;-) V dnešním světě plném komunikací se jen tak neschovají! :-) Tým specialistů zabývající se pátráním po tzv. Macpies (Strakáčích) je vypátral velice lehce! Výsledky, mezičasy. Strakáči jsou jistě plni zážitků a tak doufáme, že s námi o ně podělí ... a že přidají nějakou fotodokumentaci. P.S. Zuzka s Andy vyválčily na závodě bednu!
18.9.- kromě špinavejch fusek, rýmy a ňákýho Karla si z MČR na klasice Monika přivezla opravdickou ZLATOU! Nutno uznat, že je fakt dobrá a že z ní možná něco bude! :-)
- Vojta, Michal, Juráš a Terka byli od pátku na středočeském soutředění mládeže v Řevnicích. Trénovali zde před nadcházejícím MČR štafet a družstev. Proběhla zde i nominace na tyto závody. Z přítomných byl jediným nenominovaným Michal. Více o soustředění píše Vláďa Mezník.
14.9.- naši profesionální fotografové dodali spoustu pěkných fotek z letošního už čtvrtého! tábora.
- Juráš jako jediný zástupce v žebříčku B vybojoval pěkné 23. místo. Pro něj to znamená zisk licence B (i když to chvíli vypadalo na A)!
- jedno pochroumané rameno, jedny rozbitý brejle. To je výsledek chlapeckých her během druhého mapového výjezdu směr Hudlice. Bylo nás celkem 8. To už je slušný číslo. Výrostkové šli po dvojicích (sudá, lichá), dospělí šli sami. Běžel se standardní trénink s volbou 3 různých délek. Z našich se bohužel nikdo neztratil! :-) Do Roztok jsme dorazili kolem devátý a trénink měl smysl alespoň pro Jitku, protože jak řekla, bolely jí nohy! :-)
11.9.- po pravdě řečeno, takovýhle úspěch jsme určitě nečekali! Kluci ve složení Vašek, Vojta D. a Juráš byli o víkendu dvakrát na bedně při štafetách. Juráš si k tomu ještě odvezl jednu bednu vod whisky ze sprintu. Byl třetí. První byl Vašek, Jurášovi nadělil minutu, Vojtovi ještě o něco více. Po večerním (spíše nočním) vyhlášení na hrázi Máchova jezera jsme se přesunuli na úžasnou zapůjčenou chalupu v obci Tuháň. Chalupa byla kousek od nedělních štafet a tak jsme v neděli mohli vyrazit na poslední chvíli. V těžkém kokořínském terénu kluci příbíhali po prvním úseku společně s Luhačovicemi (aspoň myslím), při druhém průběhu veřejným úsekem dokonce chvíli vedli, aby nakonec skončili na moc pěkném druhém místě (kluci běželi společně s Vaškem za Kamenici a tak nás zcela oprávněně pořadatel zařadil mimo soutěž). Přesto je vyhlásili! Pro nás to znamenalo pěkný velký dobrý koláč! Díky! :-) P.S. nutno ještě poznamenat, že masérka ;-) Monika díky vítězství na sobotním sprintu vyhrála žebříček A => gratulujeme! ... že, Šárka neví, že na 360 stupňové buzole se nedá natočit 380 stupňů! :-)), ... že Wenda Jofka v sobotu vyběhl suveréně z mapy, ... že nejlepší D14 je Jana Valášková! :-) ... že, Vojta nosil dres opět celý den! ... a že, díky třetímu sobotnímu místu kluků ve štafetách bude mít Fanda novou barvu vlasů a pravděpodobně i vyhazov z práce! :-)
- pár fotek z neděle
7.9.- "Chci vyhrát toho nanuka!" "No tak přidej!" "No jo, jenže já už nemůžu!" :-( - tohle je kousek konverzace Davida a Fandy ze středečního mapového výjezdu na Kokořínsku. Nanuk byl vypsán jako odměna za vítězství v souboji Áda+Terka+Jitka v. David+Fanda. Holky nakonec těsně podlehly. Na výjezdu pražské a středočeské mládeže byl i Juráš, který si jako jediný z roztočů střihnul trať delší. Nutno říci, že terén tam byl naprosto úchvatný! Úchvatný byl i fyzicky! :-) Bude asi hodně podobný tomu co nás čeká v neděli při štafetách.
4.9.- poslední áčka STOP v Bratrouchově a Milířích Rádle STOP pěkné počasí STOP v sobotu zajímavé skály STOP v neděli pěkný les STOP i pěkné tratě STOP dokonce dlouhé postupy STOP sláva STOP sobotu běželi Áda s Jurášem STOP neděli jen Juráš STOP Vašek ho v neděli rozsekal STOP Fanda se v sobotu vysmekl čerňákovi :-)) STOP těsně STOP letecký den (ne v lese) STOP Áda byla hotová už cestou na start! :-)) STOP mládež je drzá STOP že Vašku :-) STOP že Juráši :-) STOP výborný nedělní spíkr (fakt borec! :-) STOP došla kofola STOP krásný sobotní výhled STOP Áda běžela dvanáctky! STOP nocleh a véča v Liberci STOP to je všechno přátelé STOP tá dý tá dý dáááá ...
31.8.-
- Vašek se nefláká! Má nové stránky!
30.8.- v neděli večer jsme se vrátili z našeho již čtvrtého tábora. Byli jsme ve Svaté Kateřině u Chotěvic. Jako kamarády jsme zde měli Kameňáky. Jak jinak! :-) Poprvé jsme opustili téma Harryho Pottera, aby se z nás na čas stali dračí jezdci, Stín, urgalové, vardenové, ... z knihy Eragon. Program tábora byl letos více zaměřen na soupeření a závody a tak jsme absovovali několik pěkných sprintů (dokonce i jeden nočák) v okolí tábora, kros, rohlíkové štafety, ... Samozřejmě jsme nemohli vynechat výlet na kolech, barvení triček a náš oblíbený famfrpál. Vrcholem tábora byla celodenní Jendovo-Danova hra, při niž si děti užili jak lesa, tak triatlonu, tak dokonce jízdy na velbloudech. Při večerním ohni byli pasováni skutečným rytířem Bromem! Nedělní dopoledne bylo tradičně vyhrazeno dětem, aby si něco připravili pro ostatní. Vašek s Jurášem připravili moc pěkný sprint po táboře. První kontrola byla v našem Fordu na předním zrcátku ... :-) ... tábor se vydařil!
- jaké to bylo vloni? ... předloni?
- táboru bezprostředně předcházely závody v tradičních Kacanovech. Ještě než jsme zůstali jako poslední viset na louce při odjezdu, jelikož se Fordu nechtělo jet, tak jsme si v neděli odběhli klasiku a předtím v sobotu 2x krátkou. Měli jsme několik velice kvalitních :-) želízek v ohni. Terka skončila 6. v D12, Bára to jistila v D14, Zuzka 15. v D40, 7. Juráš v H14, 14. Michal v H14, 20. Kryštof v H14, Filip bohužel DISK, Vašek to v H35 taky jistil :-). Ještě, že bylo docela hezky a tak jsme mohli využít místní koupaliště a bufáč ... :-)
14.8.- v pátek večer jsme vyrazili (Juráš s Fandou) do blízkosti Jičína na nočák, který byl mezi námi děvčaty :-)) moc pěkný. Juráš to měl "těžký". Musel to nedisknout, aby vyhrál. A tak se i stalo. Fanda trošku hledal a tak to nebyla taková sláva :-(. V sobotu ráno jsme vyrazili do obce Boseň na první a druhou etapu Jičínských skalních pětek. Běželo se v blízkosti hradu Valečov, který jsme si pro účely loňské či předloňské táborové hry přejmenovali na Azkaban. I proto jsme věděli, že to nebude žádná sranda. Přesto byly obě etapy moc pěkné. S výsledkama už to bylo horší! :-) Když padla noc, tak jsme měli možnost návštívit hrad za nočního osvětlení. Romantika! :-) Nedělní třetí etapa se naštěstí neběžela jako hendikep a tak jsme se mohli v klidu proběhnout. Juráš svým 2. místem vybojoval celkové 6. místo. Fandovi to v takovýmhle terénu moc nejde a tak to celkově nebylo žádné posvícení! Po vyhlášení jsme vyrazili k domovu ...
8.8.- hlavní stan 30 členné skupiny roztočů a kameňáků na letošní Bohemii byl v obci Jítrava. Všichni se na závody vypravili za účelem vybojovat nějaké cenné skalpy svých soupeřů. Naše centrum bylo nedaleko shromaždiště a tak jsme na etapy jezdili na kolech. Všichni bojovali statečně se zdejším kopcovitým terénem. Některým se dařilo více, některým méně. Jitce se dokonce podařilo vybojovat pěkné 2. místo, 5. skončila Terka (mohlo to být i lepší, kdyby stihla start první etapy :-( a 19. Juráš (potřeboval by přidat v běhu). Několik postřehů z letošního pobytu: na faře jsme měli klídek, výrostci neotravovali a běželi nočák, Jitka vyhrála několik skleněných medailí, měli jsme pizzu, byli jsme na výletě, Juráš chytil vlka :-), na disku jsme nebyli :-(, výrostci si vyměnili dresy se švýcarkama, za tímto účelem byli ochotni si ty dresy vyprat!!!, jsme na tom bídně běžecky, v neděli jsme měli borůvkové koláče, v sobotu rejži s fazolema, Fanda vyhrál nad Michalem čokošku, byli jsme na kafíčku v kempu u Němečků, Juráš má dres za třicet kaček, výrostci si zakoupili zmijobijky, byli jsme několikrát na vyhlášení zatleskat nejlepším, Michal prohlásil, že orienťák je fakt hustej, počasí mohlo být o kapánek lepší, ... Něco pro všechny a něco pro výrostky! :-)
1.8.- čertík Bertík Juráš se jako jediný z Roztočů čertil na Čertovském běhu. Ve čtrnáctkách se "těžce" bojovalo o bednu. Kluci byli jenom tři, takže šlo jen o to jak se na ní poskládají. Juráš jednu etapu vyhrál, ve druhé byl druhý a tak ta nakonec rozhodla, že do hendikepu šel s asi minutovou ztrátou. Tu nakonec téměř smazal. Malinko chybělo. Nakonec moc pěkný 2. flek!
30.7.- pořadatelé se pochlapili :-) a tak je tu spousta dalších fotek "našich" borců a borkyň z Bike adventure. Povšimněte si zejména vítězek Jitky se Zuzkou!
25.7.- zcela nečekaně se objevily fotky dvou borců z kolového dobrodružství a tak je tu máte! Může za ně Pepek. Díky!
24.7.- v pátek se nám vdala Káča. Je z ní paní Folprechtová. A koho si vzala? Edu. Samozřejmě Folprechta! :-)) Gratulujeme!
19.7.- došlo na nejhorší! :-) Od pana Matouška (SLA) dorazil středočeský jarní klasifikační žebříček, kde se objevilo 7 našich borců. Zisk béčka si může pochvalovat jen Juráš. Ostatním to uteklo. Terce bohužel jen o kousek! No nevadí! Příště to jistě vyjde!
17.7.- nejmenovaný závodník KAM6600 :-)) byl v sobotu viděn prohledávat hustníky na Botasu. Za tímto účelem se maskoval v kategorii dorostenců! Tajný agent ef pé ho odhalil a odhalil, že by nejmenovaný závodník měl radši běhat fosílie! :-)) P.S. nutno ještě podotknouti, že podobně je na tom i ef pé! :-))
11.7.- v neděli večer jsme se přes výbornou hospodu, vrátili zpět domů z BA5. Po dva dny jsme kroužili v okolí Jedovnice. V sobotu jsme to pěkně rozjeli, abysme to v neděli proměnili v cenné kovy! To byla naše taktika! :-) Ne všem se to podařilo! Vlastně jen Jitce se Zuzkou, které vyhrály. V nevyhlášené soutěži o větší žaket statečně bojovali Dan s Lenkou a Fanda. Nakonec asi vyhrál Fanda, jelikož Strakáči porušili nevyřčená pravidla (snědli nalezenou banánovou šlupku :-)). Dohromady jsme doufali alespoň v úspěch týmu. Nakonec se to celkem podařilo. Osmé místo! Pro společnou věc přidali kolo k dílu ještě Lenka se Slávkou a samozřejmě Milan. Závody byly pěkné a tak za rok na viděnou!
7.7.- ve středu skončily pětidenní MTBO závody v Plzni. A nutno říci, že to byly závody pěkné! Na pořadu byla sobotní rychlá krátká trať, nedělní náročné volné pořadí. V dalších dnech následoval moc pěkný supersprint v městském parku, náročná klasika v dešti a na závěr tradiční hendikep. Z našich závodníků se na startu objevila Zuzka. Dařilo se jí velice a tak si z Plzně odvezla celkové druhé místo! Gratulujeme! Uvidíme jak se jí bude dařit na Bike adventure, kde pojede ve dvojici s Jitkou ...
1.7.- ve středu jsme se konečně dočkali konce školního roku a tak na řadu přišel taky poslední trénink před prázdninama a táborem. Kotlíkaři nám chtěli oplatit společný trénink v Tichém údolí a tak jsme zavítali do jejich domácího prostředí do Prahy do obory Hvězda. Utkali jsme se v týmové soutěži DKP v. ROZ. Na pořadu byl skorelauf. Šlo o to, kdo sebere více kontrol. Jak to dopadlo? Roztoky samozřejmě vyhráli! Anebo to snad bylo opačně?! Asi těžko! ;-) Po skončení lítých bojů jsme se přesunuli k ohníčku, kde jsme se věnovali buřtíkům. Na závěr ještě došlo na očekáváné vyhlášení výsledků oddílového žebříčku za jarní část sezony. Diplomy předávála čerstvá dvojnásobná mistrně Evropy Máňa alias Šárka Svobodná (ve středu ji porazila naše hvězda - Juráš! :-)). Celé to bylo velice vydařené a proto se už těšíme na nějakou další společnou akci.
29.6.- nejmenovaný zdroj Dan ;-) přinesl kratičkou zprávičku jak to letos dopadlo s kolovratským triatlonem: "Milan vyhrál všechny kategorie včetně mámy od rodin..." Tak nám nezbývá než Milanovi gratulovat!
- Lenka Tahalová spočítala předbězné konečné výsledky Žaket pražského poháru žactva. Zúčastnili jsme se všech závodů a tak jsme nasbírali nějaké ty body. Někteří se proto mohou těšit na podzimní vyhlášení, které proběhne na 1. závodě podzimního žebříčku.

D10
		
 2. Davidová Adéla  ROZ9551
			
D12
		
 6. Klinkerová Tereza ROZ9350
 9. Brodská Adéla   ROZ9450

D14
		
22. Šlaufová Jiřina  ROZ9150
			
H10
		
 3. Nižňanský Matěj  ROZ9600
 4. László David   ROZ9502
 5. Volf Matěj    ROZ9602
10. Fritscher Daniel ROZ9501
11. Štěpánek Matěj  ROZ9503

H12		

15. Nižňanský Vojtěch ROZ9400

H14		

 4. Daněk Vojtěch   ROZ9100 B
 5. Bělohlávek Jiří  ROZ9201 B
13. Pejřil Kryštof  ROZ9200
22. Kalhous Filip   ROZ9101
- ... a mimochodem Vojta D. s Jurášem získali licenci B (slovy bé:-), k čemuž jim samozřejmě gratulujeme!
24.6.- středeční závěrečný podnik letošního pražského poháru žactva byl ve znamení pěkného počasí. Sraz byl na nádraží odkud jsme odjeli vlakem do Bubenče. Odtud jsme se přesunuli pomocí košťat do trojské školy. Bylo nás docela hodně + paní Němcová a nějaká kamarádka Báry N. Shromaždiště jsme postupně opouštěli s vidinou pěkného umístění v závodě. Za pěkného počasí jsme si v pěkném závodě vyběhli pěkná :-) umístění: 4. Adéla D. v desítkách, 6. Terka v dvanáctkách, Jířa ve čtrnáctkách byla bohužel na diskotéce :-(, 6. David a 7. Matěj N. v desítkách, třináctý Vojta N. ve dvanáctkách. Kluci ve čtrnáctkách využili toho, že je pořadatelé nechali běžet hned za sebou a obsadili spoluprací první tři fleky v pořadí Juráš, Vojta D. a Kryštof. Ještě jsem zapomněl na šestou Báru s kamarádkou v linii. Zpět jsme opět vyrazili na košťatech. Na nádraží si děti vzpomněli, že bychom mohli jet domů na kolech. A tak se také ve většině případů stalo! Za svou odvadu a chuť zaslouží pochvalu!
Obrázek o tom jak to ve středu vypadalo v Troji si můžete udělat na fotkách od Daniela Nižňanského a Jáji Němečkové.
23.6.- v průběžném pořadí Žaket pražského poháru žactva si nevedeme vůbec špatně. Umístění našich borců a borkyň: 2. Adéla D. v D10, 6. Terka v D12, 8. Adéla B. v D12, 12. Eliška v D12 (MS), 5. Matěj N. v H10, 6. Matěj V. v H10, 7. David v H10, 10. Dan v H10, 12. Matěj Š. v H10, 14. Vojta N. v H12, 4. Vojta D. v H14, 5. Juráš v H14, 17. Kryštof, 21. Filip v H14. Tak to je konec, přátelé! :-)
14.6.- o víkendu David s Jurášem vyrazili na dvojzávod žebříčku B Čechy. Nejprve v sobotu do dějiště Juniorského mistrovství světa z roku 2000 Milov a v neděli do Žďáru nad Sázavou, do skiareálu Martina Koukala. Závody provázelo přívětivé počastí, les byl pěkný, ptáčci zpívali, větříček foukal, ... :-) Prostě pohoda. Kluci jako vždy bojovali o mety nejvyšší! :-) Více se dařilo Davidovi, který ve "velké konkurenci" obsadil v sobotu těsně čtvrté místo a v neděli druhé! Juráš zaběhl oba dny dobře, ale jak je vidět na nejlepší zatím ještě nemá. Uvidíme co příští rok. V sobotu byl 35. a v neděli si polepšil na pěkné 19. místo.
13.6.- podle zpráv z Estonska si Jitka s Danem z oddílu SK Kahemce! vezou domů bronzovou medaili z ME v rogainingu. K pěknému úspěchu našich fosílií srdečně gratulujeme!
9.6.- sedmiletý ;-) borec v kategorii H7 Juráš reprezentoval svojí školu (Gymnázium Jana Keplera) ve finále Olympiády škol v Luhačovicích. Je mu sice asi třináct, ale přesto ho několik o několik let mladších závodníků porazilo! :-)
- výsledky středečního snažení v Praze-Klánovicích. Opětovně jsme nestihli spoj zpět, jelikož Filip s Ignácem pobyli v lese o něco déle a ve spojení se sekerou, kterou jsme nabrali cestou tam jsme to prostě stihnout nemohli. Jelikož jsme dorazili na shromaždiště dost pozdě, přiběhli kluci do již sbaleného cíle. Přesto to byly pěkné závody! Zejména proto, že jsme urvali několik pěkných umístění: 1. Adéla D. v D10, 4. Adéla B. v D12, 5. Eliška v D12 (MS), 5. Vojta D., 10. Ignác a 11. Filip v H14. ... jednalo se o další závod Pražského poháru žactva (pozn. red.)
8.6.- Lenka Tahalová spočítala průběžné výsledky Žaket pražského poháru žactva. A co naši borci? 5. Adéla D. v D10, 3. Terka v D12, 9. Adéla B. v D12, 2. David v H10, 4. Matěj N. v H10, 5. Dan v H10, 6. Matěj V. v H10, 7. Matěj Š. v H10, 12. Vojta N. v H12, 3. Vojta D. v H14, 5. Juráš v H14, 16. Kryštof v H14. A to je všechno, přátelé! Tádý, tádý, dá ... :-)
6.6.- na nedělním pěkném závodě čest a slávu :-) Roztok zachraňoval Juráš. Nevedl si vůbec špatně! Skončil jednadvacátý! ... jo a Monika zabojovala a odvezla si první místo a tím i nominaci na Mistrovství Evropy dorostu. Gratulujeme!
- jak si vede Juráš v B žebříčku Čechy?
1.6.- třináct kusů roztočů udělalo vítr :-) ve výsledkové listině na dalším závodě Pražského poháru žactva ve Hvězdě. Kupodivu se většina s tratí poprala velice dobře. Nakonec jsme si odvezli jen jediný disk. Doufejme, že to našich borcům a borkyním vydrží! ... ty pěkné výsledky! :-)

D10     2.0km  20m 6k 
-----------------------------------------------
 6.Davidová Adéla      45.48 +   20.02

D12     2.6km  25m 8k 
-----------------------------------------------
 3.Klinkerová Tereza    27.02 +   5.10
 6.Withersová Eden     31.49 +   9.57
 10.Brodská Adéla      43.34 +   21.42
 MS Pařízková Eliška     29.53 +   8.01

H10     2.4km  15m 7k 
-----------------------------------------------
 4.László David       36.28 +   13.53
 7.Nižňanský Matěj     39.50 +   17.15
 11.Fritscher Dan      46.56 +   24.21
 12.Volf Matěj        56.43 +   34.08
 13.Štěpánek Matěj      58.41 +   36.06
 
H12     3.0km  40m 11k 
-----------------------------------------------
  .Nižňanský Vojtěch    DISK       
 
H14     5.5km  55m 15k 
-----------------------------------------------
 2.Daněk Vojtěch      41.40 +   4.06
 5.Bělohlávek Jiří     45.19 +   7.45
- několik fotek z víkendových béček z aparátů okáčů.
31.5.- výsledky Gigasport cupu po jarní části. Za zmínku stojí 9. místo Terky a 15. místo Adély B. v D12, 1. místo Juráše (kterému na záda dýchá Vašek), 7. místo Vojty D. a 12. místo Michala v H14. Ostatní musí trošku přitlačit! ;-)
Jak to vypadalo vloni u mužů a u žen?
- průběžné výsledky žebříčku B Čechy. Juráš si zatím vede výborně. Momentálně to vypadá, že by mohl vybojovat áčko. No uvidíme!
- do třetice ještě jeden žebříček. Tentokrát fosilní středočeský. Zajímavý je zejména souboj Dan versus Petr versus Milan (5., 6. a 7. v H35)! Anebo Dita versus Lenka (17. a 16. v D35)!
29.5.- skutečně letní! počasí, pěkný les, pohodové shromaždiště s rybníkem - tak by se dal charakterizovat 3. a 4. závod žebříčku Čechy. Do Rakovic u Čimelic jsme dorazili v sestavě Vojta D., David L., Fanda a Juráš. Později se přidali i Terka s Vaškem, Majdou a Jitkou. V sobotní krátké trati se nejvíce dařilo 3. Davidovi, 5. Terce, 11. Jurášovi. Sobotní účet uzavíral Vojta na 45. místě. Za zmínku stojí tažení kamenických žen v kategorii D35B. Obsadily 5 míst z prvních sedmi! Po závodě došlo na koupání v místním žabinci, výlet na nedaleký Orlík a večerní promítání kultovních filmů od Ivoše Nováka. V neděli jsme se za neustávajícího vedra pustili do pravé a nefalšované klasiky: Terka s Davidem si polepšili, Terka na čtvrté a David na druhé místo, Juráš skončil pětadvacátý, Vojta třiatřicátý. Po závodě následovalo skotačení v rybníce a následný odjezd k domovu. Uvidíme, zda-li se nám bude tak dařit i na příštích závodech!? P.S. podle nejmenovaného zdroje se ambiciózní závodník D. S. (KAM) v sobotním závodě natolik ztratil, že nebyl dvacet minut schopen slova, natož, aby zjistil, kde je! Pomoci mu musela bába s nůší, která zrovna šla okolo ... :-))
26.5.- ve středu jsme se stejně jako spousta dalších závisláků na orienťáku odebrali do Prahy-Ládví na další podnik Pražského poháru žactva. Pořadatelé z Tretry z nás museli mít radost :-), když jsme na místě dohlásili kolem desítky dětí. Někteří z našich borců díky nedostatku map šli ve dvojicích. Ostatni borci a borkyně nastoupili samostatně. Limitujícím faktorem pro závod se díky našemu pozdnímu příchodu stala sedmá hodina (aby jsem stihli vlak do Roztok). Museli jsme čekat na 3 opozdilce a tak i přes spěch na metro jsme vlak nestihli. I jali jsme se stíhat bus. I ten jsme nestihli :-). A tak jsme do Roztok dorazili kolem deváté večer. I přesto to byl vydařený závod. Z výsledků: 2x čtvrté místo v podání Terky a Juráše, 10. místo Vojty D., 11. Vojta N., 12. Kryštof a několik disků :-(. Tak příště!
23.5.- v sobotu jsme opět vyrazili na další závod a sice na poslední gigáč v jarní části sezony do obce Pochválov na mapu Babí hora. A přivezli jsme několik cenných skalpů a pěkných umístění. Adéla pravděpodobně využila spolupráci s Kristýnou a skončila tak na vynikajícím 2. místě v D10. Terka hledající předsběrku o paseku vedle nakonec 12. v D12. Juráš nikoho nepřekvapil a tím nás opětovně potěšil 1. místem v H14. Kdo se ovšem zlepšuje závod od závodu (což je dobře) je Vojta D. S minimálním ztrátou byl 5. ve stejné kategorii jako Juráš. A teď rodičovstvo: Vašek DISK! (fuj!;-) v H35L, 6. Jitka v D21L a 5. paní Pušová v kategorii N. Zaujaly mne místní děti, které cestou z cíle na cestě nechaly návnadu (peněženku) na rybářském vlasci, schovaly se v blízkém křoví a zkoušely, kdo se jí pokusí sebrat. Když jsem se o to pokusil, tak mi samozřejmě ucukli a z pěněženky vycpané trávou :-) nebylo nic. Prý jsem byl již 57.! nachytaný. :-)).
19.5.- ve středu jsme za pět minut dvanáct nebo přesněji za pět minut za deset minut osmnáct hodin ;-) dorazili na první letošní závod ze série PPŽ. Závod pořádala pragováčata na mapě Lesní divadlo. Z našich do bojů zasáhli z kluků 4. Vojta a 6. Juráš v H14. Ženskou část zastupovaly dvě Adély. Ta s příjmením začínajícím na B skončila na pěkném čtvrtém místě v D12 a ta s příjmením končícím na vá skončila ještě lépe. Byla třetí v D10. Všem závodníkům gratulujeme a doufáme, že to příště všem opět pořádně natřou! :-))
16.5.- vedoucí závodník Grand Prix Vašek dodal novou várku fotek z dvojzávodu v Řevničově.
15.5.- je to tam! Jsme mistři!!! Jupííííííííííííííííííííííííííí!
13.5.- ve středu jsme se společně s ostatními školami zúčastnili pražského a středočeského finále Olympiády škol. Měli jsme zastoupení celkem ve třech školách a tak barvy Roztok hájili pouze Adéla B. s Aničkou H., dále David R. a Vojta N. David L. běžel za pražskou ZŠ Interbrigády a Juráš za Gymnázium Jana Keplera. Holky zaběhly velice pěkně a přispěli tam velkou měrou ke 2. místu v kategoriích HII + DII. Moc dobře zaběhli také David v HII. a Juráš v HIII. Celkové výsledky.
- není dneska náhodou pátek?
12.5.- v průběžném hodnocení béčkového žebříčku Čechy je náš jediný zástupce Juráš v H14 na 19. místě.
9.5.- uplynulý víkend jsme strávili v Horním Slavkově nedaleko nejoblíbenějšího Karlova místečka. Přijeli jsme sem urvat nějaká pěkná umístění na celostátních závodech. Jako obvykle jsme se dali dohromady s kameňáky. Závody to byly pěkné a s velkou konkurencí! Jen to počasí mohlo být o malinko lepší. V neděli to skoro vypadalo na lyže. :-) Sobotní mrazivo-větrná noc důkladně prověřila oddílové stany a odvážlivce, kteří v nich zůstali na shromaždišti. Kluci (Vojta, Vašek, Kryštof, Juráš a Fanda) jsou fajnovky!, protože přespali v nedalelé tělocvičně. V sobotu po závodě jsme vyrazili na hrad Loket. Bohužel byl již zavřený. A tak místo prohlídky jsme předčasně vyrazili na večeři, abychom se posilnili na druhý den. A jak se nám po oba dny dařilo? Nejlépe zaběhla Terka. Odvezla si jednu bramboru a jednu medaili za nedělní druhé místo. Spolu s ní v D12C bojovala taky Adéla B. Skončila 13. a 18. Kluci válčili v H14B. V těžkém terénu vybojoval Juráš 2x 18. místo, Vojta byl 26. a DISK!, Kryštof to jistil 53., resp. 52. místem. Vojta s Kryštofem už začínají být nebezpečně rychlí a tak začne Fanda asi více běhat. :-)) Na doběhu mu to totiž dali! Jinak se všichni předvedli v moc pěkném světle. Snad jim to vydrží i na dalších závodech.
- k přiblížení atmosféry víkendových závodů přináší redakce pěkné fotky z dílny Vaška a Lenky.
5.5.- výsledky středečního tréninku ve dvojicích. První z dvojice běžel s mapou na kontrolu, druhý si musel namapovat a běžet paměťák na tu samou kontrolu s tím, že musel prvního dostihnout. Společně poté dorazili na kontrolu. Většina se překvapivě snažila! Jenom kdyby jim to vydrželo! :-)
3.5.- fotky ze sobotního závodu od našeho neohroženého :-) rodiče Artura Brodského. Stihnul fotit i když byl v lese téměř 3 hodiny!
2.5.- v sobotu ráno odjela skupinka nejlepších orienťáků (tedy z Roztok:-) na závod do okolí Kublova. A přivezla si spoustu nových zkušeností a pěkných umístění. Jestli mě zrak neklame, tak děti nepřivezli žádný DISK! V dé dvanáctkách doběhla Terka na velice pěkném 5. místě. S ní se kousek svezla Adéla B. a vybojovala tak 8. místo. Opravdu překvapil David, který tak, tak sahal po vítězství. Nakonec skončil druhý v H10. V nich běžel i 13. Matěj N. V H14 už tradičně velice pěkně Jura na 2. místě, Filip na 15. a Kryštof na 18. místě. A jak si vedli naši rodičové? :-) Jitka 2.! v D21L (myslím, že ten kotník, už asi bude OK, že? :-), Vašek 21. v H35L. Hůře už na tom byli pan Brodský s paní Moravcovou. :-( Pan Brodský si to chtěl údajně užít a paní Moravcová? Nedá mi to a proto pro pobavení ;-) útržek z mailu: "Snaha najít kontroly tu byla, ale není to tak jednoduché, hlavně když člověk plave ve značkách a neví, jestli hledá mýtinu nebo mokrou jámu." :-)
29.4.- vzpomínka na starší ankety. Ti šikovnější si můžou zahlasovat podle libosti! ;-)
27.4.- na středečním tréninku jsme se testovali. Výsledky jsou zajímavé. Ponaučení pro příště je takové, že skákat do dálky na trávníku bez písku není opravdu to pravé ořechové. :-)
26.4.- kde se vzali, tu se vzali, objevili se výsledky okruhů z minulého tréninku. Menší běhali vždy pro jednu kontrolu s průběhem startu a pokračováním na druhou, větší to měli ztížené absencí cest a jiných objektů.
20.4.- historie je někdy fakt vtipná! :-)) Jak na tom byli kameničtí? Zkuste i jiné stránky, jistě se pobavíte! ;-)
19.4.- jeden z našich nejnovějších dopisovatelů Dolík se nechal lehce ukecat :-) a dovalil několik fotek z orientálního dvojzávodu v Řevničově, kde jsme nasbírali cenné skalpy našich soupeřů!
17.4.- v neděli odpoledne jsme se vrátili od Valášků. Byli jsme se tady pekelně soustředit spolu s našimi nerozlučnými kamarády z Kamenice. Hlavním cílem bylo ukázat kameňákům, že ti roztoči jsou skutečně lepší. :-) Dočkali jsme se řady překvapení, např. že Vojta běžel! (a docela rychle), Kryštof běžel! Kryštof nám pak ještě ukázal, jak že se to hraje na klavír (holky z něj byly úplně hotový :-). V sobotu večer došlo na rozbory postupů, opékání buřtíků a Boba a Bobka. Vrcholem soustředění, jak už to bývá na takových akcích byl závod. Zde si pro hlavní výhru zmrzlinový pohár doběhli Vašek se Zuzou. Ze soustředění jsme si přivezli kousek dalších zkušeností, přidali pár kilometrů do Grand Prix, nějaké to bahýnko na orientkách, ... :-) Zase někdy u Šalášků ;-) na viděnou!
12.4.- v sobotu jsme vyrazili třema přesunovadly bojovat o medaile a diplomy na dvojzávod do Řevničova. Běželo se po oba dny na stejné mapě, a tak jsme toho využili k přespání v místní tělocvičně. Tělocvična to byla úžasná! Jenom pro nás! Jupíí! :-) Noc jsme tam strávili jako tradičně s kamenickými. Ještě předtím jsme si dali ten správnej mač ve fotbálku a konzumaci v cukrošce a místní hospodě. Jak se nám dařilo v sobotním středočeském přeboru na klasické trati? To jsme poznali zejména při nedělním vyhlášení vedeném vedúcím Petrem a hosteskou Andy. Tak tedy: Adéla D. 5. v D10, čím si vybojovala bronzovou medaili v přeboru! Druhá Adéla byla 11. v D12, Anička N. ve spolupráci s Jířou byla 24. v D14. A kluci? Vojta N. v H12 to bohužel po čtvrté kontrole zabalil => DISK, za to Juráš zazářil v H14 (jako už tradičně :-) a vyhrál. Těsně za ním velký borec ;-) Vašek, Michal 10. a Vojta 12. (poprvé letos nedisk, to snad není možný :-). A co naši rodičové? Paní Pušová (maminka od Adély D.) si střihla T3. Bohužel však vynechala kontrolu :-(, pan Nižňanský spolu se Zorkou statečně bojovali v T6 (bohužel pro Zorku to bylo moc dlouhé). Příště to jistě vyjde!
V neděli jsme v klidu vstali a poté se přesunuli na nedělní boj. Už nás bylo mnohem méně. Jen Juráš, Vojta, Michal a Fanda. Všici ostatní se po sobotním závodě vrátili dom. Oproti sobotě přestalo pršet a občas vysvitlo sluníčko. A ke všemu se stala věc neuvěřitelná! :-)) Jednak Vojta opět nedisknul ;-) a jednak si sahal po bedně! (Vojta jde do sebe!) Juráš skončil v há čtrnáctkách tentokrát druhý! Škoda, že trošku nepřidal, mohl z toho být krásný pohár pro vítěze! Vojta škončil čtvrtý a Michal pátý. Kluci opravdu mákli! Nutno ještě podotknout, že Monika bude brzo běhat svojí vlastní kategorii D21M, jelikož po oba dny vyhrála s přehledem D21L!
Abych nezapomněl! Milan v sobotu vstoupil do síně slávy! Vyhrál totiž H35L a porazil tak spoustu nadupaných borců!
11.4.- vycházející hvězda kameňáckého orientálistického uskupení Vašek Nešporů dal o sobě vědět jako pohotový fotograf! :-)
7.4.- Martinovi vyrůstá konkurence, která ho brzo asi smete! A docela vtipná! :-))
3.4.- 9 kusů (slovy děvět) roztockých orienťáků nás v neděli reprezentovalo na prvním letošním gigáči v Kytíně. Na cestu jsme se vypravili vlakem, abysme potom na Smíchači přeskočili ke kamenickým do plného autobusu. Cestou i během celého závodu nás provázelo pěkné jarní počasí a tak si to jistě všichni užili i na pěkném shromaždišti. Při závodě se blýsklo několik nenápadných tváří :-): Žofka byla 6. v D10, Terka 11. v D12, Sylva 2.! v D35K (teď už jenom čekáme, kdy nám dohodne tu úžasnou sponzorskou smlouvu se Silvou ;-), Vojta N. vyhrál H10L (i když mimo soutěž), Juráš s Michalem a Vojtou bojovali v H14 (9., 11. a DISK). Vašek ovšem překvapil! Porazil i velkého Petra a Martina a skončil 3. v H35L. Olaf zakončil svůj závod na dvacátém sedmém místě. Roztokýýýýýýýýý!!!
Už naplno běží nová soutěž kamenických a roztockých - Grand Prix. Najdete ji v levém sloupci.
2.4.- v pátek jsme se konečně dočkali. Terka, Juráš, Šimon, Michal, Kryštof, Vojta, Fanda a Hallík s Majdou využili skutečně domácího prostředí na Pražském přeboru v nočním orienťáku. Shromaždiště bylo na "naší" skautské základně odkud chodíme na naše tréninky a na "naší" mapě Vrabec. To vše slibovalo dobré výsledky. A tak se i stalo! :-) Terka, přestože přišla na start tak, tak, zaběhla velice pěkně a obsadila druhé místo v dé čtrnáct. Há čtrnáctky obsadili až na jednoho cizáka naši borci. Vojta s Kryštofem a Michal se bohužel nevyhnuli diskům! První byl Juráš a třetí Šimon. Fanda bohužel nevyužil domácího prostředí (tradiční špatná mapa! :-) Zato dvojice nadšenců Majda s Hallíkem nikoho nenechala na pochybách, kdo zvítězil v mixech. Do roztockého lesa zavítaly i dvě roztocké legendy ;-) - Heňa a jeho potomci a Hudec (Libor Novák).
Zveme Vás na další závod v roztockém lese, který se bude konat 8. června!
1.4.- je tu Apríl a tak hlasujte do prvodubnové ankety! ;-)
31.3.- novodobou potrubní poštou dorazily pěkné fotky od paparazziho Lenky. Tak se mrkněte na atmošku, která panovala na soustředění.
29.3.- tak jsme se vrátili z našeho již čtvrtého velikonočního soustředění. Již poněkolikáté jsme zavítali do prostoru MS `91. Tentokrát do školy v přírodě na Sklárně. Naše obavy ze zimy a sněhu se naštěstí nevyplnily a tak jsme mohli prožít několik slunečných dní s naším nejoblíbenějším sportem ve společnosti kamarádů z Kamenice. Dobu, když jsme zrovna nespali jsme vyplnili tréninky a hrami. Opět jsme se cvičili při švýcárně, azimutech, polechtali jsme hada, zazávodili jsme si ve sprintu, byli jsme na výletě, nacvičovali jsme dvojtakty při basketu a penalty ve fotbale, soutěžili jsme při výborné Tučňákově hře, ... Samozřejmě jsme nemohli vynechat tradiční pondělní radovánky (že děvčata ;-) a scorelauf - souboj mezi ženskýma a chlapama. Vyhráli ženský! :-( Vrcholem jednoho večera bylo vyhlášení Jitčiny běžkové soutěže o rakvičky. Pro velký úspěch jí přiští rok zopakujeme. A abysme se přes léto neflákali, tak byla vyhlášena soutěž nová - Grand Prix. Soustředění s Kamenicí se opravdu vydařilo a tak se již těšíme na další společnou akci! ... jediným místem, kde se letos na soustředění objevil Karel, byla veřejná kontrola u nedělního závodu ...
Jaké to bylo na našem prvním velikonočním soustředění?
24.3.- pohodové Velikonoce!
23.3.- podle informací z tajného důvěryhodného zdroje :-) se agentura Jitka už více než týden pokouší sehnat slibované rakvičky a studentské pečetě. Ještě včera večer pobíhala po hypersupermarketech ... uvidíme, zda-li na soustředění vůbec bude nějaké vyhlášení zimní běžkové soutěže ... :-)
21.3.- Jarooooooooooooooooooooooooo!!!
- mimochodem Ašíci oslavili 15 let společného života! Oslavili to spolu s kamarády bruslením a hokejovým mačem na černošickém ledě a volnou zábavou na 1. černošickém náměsti (kdo netuší, kde to je, tak to je náměstí v jedné zajímavé hospodě, kde jinde než v Černošicích ;-)
19.3.- tak tu máme rozpis našeho prvního a doufejme, že ne posledního ;-) závodu. Tak si zapište do deníčku datum 8. června!
10.3.- domácí skřítek Majda s Halíkem přislíbili učást na noční aprílové bojovce v Roztockém háji. Prozatím nemáme informace jak to bude s Karlem ...
- agentura Jitka na tiskové konferenci sdělila průběžný stav soutěže o sladké rakvičky. Limit (holky 200 kiláků na běžkách a kluci 250) má splněn: Anička P. (má cca 260 km), Bětka, Andy, Zuza, Bára Š., Terka, Michal, pravděpodobně i Vojta s Ondrou Semíkem. Slavnostní vyhlášení spojené s pravděpodobným bankrotem agentury :-)) proběhne na Velikonočním soustředění. Kdo by chtěl rakvičky vyhandlovat za studentskou či možná i jinou pečet, nechť dá neprodleně vědět představenstvu agentury. Z dospělých si na rakvičky (možná i s věnečkem) brousí zuby věčný dvaadvacátník ;-) Milan - 680 km (jen jestli nekecá :-), Fanda má asi pět a půl (možná pět a třičtvrtě :-), Jitka asi šedesát, ... ... jo a Monika až dodá tréninkáč, tak možná tak 1500 ... brr! ;-) Jitka už jen doufá, že limit nesplní ještě někdo další! :-)))
- veliká pochvala patří Kryštofovi, který jako jediný odevzdal za únor vyplněný tréninkový deník a má všechno (skoro) splněno! Neuvěřitelné! Doufejme, že si z něj ostatní vezmou příklad!
7.3.- máme tady konečné výsledky letošního ročníku PZL. Jak si vedli naši borci? Stotřicátýšestý Vašek, stočtyřicátýpátý Fanda, stošedesátýdruhý Jonáš, stosedmdesátáprvní Jitka, stoosmdesátýsedmý Jáchym, dvěstětřicátýprvní Michal, dvěstětřicátýdruhý Filip. Letos mákli, ne?! :-)
6.3.- pořád máte pochybnosti?! Stále nevíte?! Propadáte panice?! Nezoufejte! Andy konečně vnesla do tajemství Karla trošku světla.
3.3.- ... a už je to tady! Závod roku v tom správným lese! :-))
28.2.- ve velkém očekávání, zda-li konečně po dlouhé době potkáme Karla jsme v pátek večer vyrazili společně s Kamenickými přes Karlovy Vary naším nejoblíbenějším Fordem na Pernink. V plánu jsme měli co jiného než Karlův běh. V sobotu si někteří jedinci střihli volný styl a v neděli klasiku. Něktěři to pojali v opravdu volném tempu, (že Kryštofe! :-) a někteří klasicky závodili, např. Jitka, Michal, Milan či Martin. Ostatní to vzali sportovně ;-) anebo dělali řidiče (Fando!?). Všichni si za svůj výkon odvezli pěkný hrníček!
- jestli ročenka nekecá, tak se letos můžeme v "našem" lese těšit na PP NOB, PPŽ a dokonce legendární HULK!
23.2.- několik řádek o minulosti oddílu z pera Ivoše Nováka.
8.2.- další várka našich úžasných :-) dresů je hotová! Jupííí!
3.2.- největší lyžařská hvězda :-) Juráš se ve středu vpodvečer zúčastnil nejúžasnějšího závodu sezony, Senohrabského kriteria. Jedná se o závod na běžkách za umělého osvětlení na místním fotbalovém hřišti. Zamotaná trať je celá po rovině až na jednu technickou vložku při níž závodníci zdolávají krátký stoupák, aby po projetí mezi břízkami opětovně sjeli po půl metru široké lávce prudkým sjezdem zpět na rovinu. Oproti minulému kritériu, které se konalo přesně před týdnem, byla tentokrát konkurence o hodně slabší a tak si pan Hvězda :-) mohl dojet pro jasné vítězství. Bohužel chrněl v autě a tak se nezúčastnil druhé půlky závodu. Celkově tedy DISK! Snad příště ... ... 3. kriterium se pojede na Vávrově palouku 23. 2. Skol!
- z berounské stránky bylo zcizeno několik dalších fotek z loňského mapového výjezdu do kamenických lesů, pětidenních ve Svaté Kateřině, MČR štafet a družstev v Broumech a z podzimního gigáče v Pochválově.
27.1.- potrubní poštou došly další fotky ze soustředění na Šumavě.
25.1.- v neděli večer jsme se vrátili z úžasného běžkového soustředění. Byli jsme lyžovat na Šumavě se základním táborem v obci Kvilda. Deset našich dětí spolu s několika dětmi z Kamenice se učily techniku na tratích v okolních lesích. Ač jsme měli trošku obavy, zda-li zde vůbec bude sníh, realita nás dostala. Bylo tam spousta čerstvě napadaného prašanu, který průběžně padal dál. A tak jsme mohli v pátek navštívit prameny Vltavy, v sobotu Horskou Kvildu a Filipovu Huť. Soustředění jsme završili nedělním závodem na hladkých tratích. V sobotu muselo samozřejmě dojít na trochu té orientace v podobě kratičkého lobu a trochu té zábavy při večerním Karlově quizu, pantomimě a sjezdech ve sněhových korytech. Co se má a nemá patlat na ty naše prkýnka nám přednesl Milan. V neděli odpoledne jsme si domů odváželi spoustu dalších kilometrů do Jitčiny soutěže o sladké rakvičky a ponaučení, že by si dospělí neměli dělat legraci z některých dětí, jelikož už jezdí pekelně rychle ...
Jaké to bylo vloni?
19.1.- několik dalších pěkných fotek z víkendového klání na Benecku v podání OK Jilemnice.
18.1.- with a map, with a compass and... with a smile!
13.1.- fotky z víkendových lobů na Benecku, které byly ukradeny z kamenické stránky.
10.1.- o víkendu se Michal, Juráš a Vašek zúčastnili diskotéky na Benecku. Zajeli výborně ;-) a přivezli si 4 z šesti možných disků. A tak všechno musely zachraňovat Terka s Jitkou. Počasí nám přálo a tak došlo i na výlet na Žalý.
O víkendu píše taky Martin na kamenické stránce. Příště je rozsekáme! :-)
6.1.- Agentura Jitka vyhlásila pro roztocké a kamenické zimní soutěž o 10 rakviček se šlehačkou. Pro pořádek opakujeme propozice soutěže: každý kluk, který naběhá za letošní zimní sezónu 250 km na běžkách, každá holka, která naběhá 200 km, každý dospělák, který naběhá 600 km, Milan Panoch, pokud naběhá 650 km, obdrží od Jitky (dobře ti tak Jitko :-)) 10 rakviček se šlehačkou (nebo studentskou pečet). Výkaz naběhaných km s potvrzením dospěláka třeba předložit do Velikonoc příslušné agentuře. Přehled k 3.1.: Anička 140, Andy 121, Zuza 121, Lucka 121, Terka 101, Bára 100, Bětka 97, Klárka 91, Verča 59, Zuzkáč 37, Jitka tak 5, Fanda taky :-).
3.1.- ze stránky Draků byly zcizeny :-) dvě fotky z červnového Poháru tří oddílů. Vše zdokumentoval Ondra Marek.