STARŠÍ NOVINKY


 
 
2004
 
29.12.- PF 2005! Za rok na viděnou! :-)
27.12.- průběžné výsledky PZL. Jak jsou na tom naše naděje? Tak to si najděte sami. ;-) Vzhledem k malé účasti na těchto závodech je nehledejte na začátku průběžného pořadí!
26.12.- zcela jasným vrcholem letošní sezóny bylo v neděli v turnovské hale 3. mistrovství světa v HOBu (halovém orientačním běhu). Závod rozdělený na dvě části - klasický OB s intervalovým startem a skorelauf s hromadným startem. Závod na mapě 1 : 400 připravili turnováci v čele s Vaškem Zakouřilem st. a Filipem Stárkem. Závod se odehrával na dvou podlažích turnovské haly, sousedící tělocvičny a v přilehlých místnostech. Kontroly byly na opravdu zajímavých místech (WC, sprcha, ...). Pro letošek si pořadatelé připravili novinku. Oproti předchozím ročníkům přidali druhé podlaží a tím spoustě závodníků zamotali hlavu. Postupy střídající podlaží byly naprosto normální a tak zdánlivě krátký postup se díky rozdílným podlažím stal opravdu zajímavý. Po pravdě řečeno, naděje spousty závodníků skončily již postupem na první kontrolu. Ta byla umístěna na stejném podlaží jako start, přesto se k k ní dalo dostat jen velkou oklikou přes první patro. Po první části a krátké přestávce následovalo druhé kolo - skorelauf s hromadným startem. Zde šlo o to co nejrychleji posbírat všechny kontroly a nesrazit se s někým v chodbě :-). Konečné pořadí určoval součet časů obou kol. Po pěkném vyhlášení se unavení závodníci ještě pustili do několika hodin míčových her. Většina závodníků tak opouštěla halu velice spokojena.
25.12.- Vojta s Matějem se překvapivě v sobotu objevili na Vánočním kufrování v Milíčovském lese. Vedli si velice dobře, skončili na krátké trati na 14. a 19. místě a získali tak první body do oddílového žebříčku. Asi něchtějí nechat nic náhodě a urvat tak ty nejlepší pozice v jarním žebříčku :-).
23.12.- Kryštof je sice fajnovka :-), ale tréninkový plán plní. Tady jsou vybrané chuťovky z jeho deníku:
1. 12. - trénink OB - radši jsem hodil šunku na kanape.
2. 12. - posilování - byl to vopruz.
6. 12. - dodržoval jsem zdravou životosprávu (chipsy, cola, obžerství).
8. 12. - trénink OB - bavilo mě to.
16. 12. - posilování - radši jsem na to hodil bobek.
17. 12. - atletický trénink - intenzita - dost velmi hustá.
21. 12. - posilování - bohužel splněno.
... co k tomu dodat? :-))
- JSOU TADY VÁNOCE! TAK SI JE UŽIJTE!
21.12.- v sobotu se Kryštof omluvil esemeskou z účasti na nedělní Sparťanské klouzačce: "Dobre rano,trenere - zitra se mnou nepocitejte,protoze ma byt hnusne pocasi.Sverenec Krystof" To je sice chabá výmluva, ale i tak mě pobavil. :-) Kryštof zdaleka ještě není ten "správnej" orienťák, který mu je naprosto jedno, jestli má kde spát, za jakých podmínek závodí a jestli je špinavej ... Zatím se má Kryštof co učit :-).
14.12.- ... tak snad abysme začali trénovat! :-)) Příští rok se totiž bude závodit v našem domácím lese!
5.12.- kamenicko-roztocké mikulášské běžkové víkendové soustředění na Horních Mísečkách provázelo azurové počasí, bílý :-) sníh a příjemné podnulové teploty. Přebývali jsme na dvou boudách (Horském Zátiší a Kleči). V sobotu jsme rozděleni do dvou skupin absolvovali trénink techniky pod vynikajicím pedagogickým vedením Lenky M. (asi ji angažujeme na středeční tréninky :-). Když už toho měli všichni tak akorát, vyrazili jsme na výlet na Rovinky (část cesty jsme absolovali po svých). V bufáči jsme se dostatečně občerstvili na zpáteční cestu. Večerní Mikulášský běh mezi chatami na H. Mísečkách byl spestřen několika čerty pro postrašení dítek. Závěrečné říkačky a zpívanky pro Mikuláše pod obrovským osvíceným smrkem byly vrcholem večera. Nedělní ranní počasí nás lehce přesvědčilo o následujícím programu. Vyrazili jsme směr Vrbatova bouda a dále na pramen Labe. Někteří dorazili až k Vysokému kolu. Vydařený výlet jsme zakončili návštěvou a konzumací ve Vrbatově boudě. Přesun zpět na H. Mísečky byl otázkou chvilky. Poté jsme postupně odjížděli. Někteří se ještě stihli před odjezdem pozdravit s prezidentem v Jilemnické boudě ...
Jaké to bylo na minulých soustředěních?
Jablonecké Paseky 2004, Janov 2003 anebo vůbec první zimní soustředění v roce 2001.
2.12.- Karle! Cos nám to zatajil?!
30.11.- po 2. závodě si naši v PZL vedou takto: 28. Vašek, 41. Juráš, 77. Michal a 78. Filip.
29.11.- skupina našich neohrožených borců (Michal, Juráš, Filip, fosílie Jitka s Vaškem a mladík :-) Fanda) v sobotu bojovala na Kalimérově horském dostihu o první body do seriálu zimních závodů, tzv. Pražské zimní ligy. Kluci vyběhli na trať plni nadšení, které jim vydrželo až do cíle. Byli tam sice trošku déle, ale příště jim to jistě půjde lépe. Do cíle přiběhli společně z úplně opačné strany než zbytek startovního pole. Jitka s Vaškem vybojovala zcela jistě nějaké pěkné umístění. Fanda po pěkný botě skončil v závěru startovního pole. Po návštěvě Velkopopovické hospody (z čehož vyplývá, že jsme byli ve Velkých Popovicích :-) jsme vyrazili směr Roztoky. V neděli večer se konal Večerník Praha. Tentokrát se běhalo v okolí Vyšehradu na zdeformované mapě. Z roztockých zde byl jen Juráš. Při závodě použil spolupráce s kotlíkařskými děvčaty a rychlého přesunu pomocí MHD. Nakonec porazil i neporazitelnou :-) Moniku a skončil na 28. místě.
21.11.- tak jsme se vrátili z kamenicko-roztockého zakončení. Severní vítr tomu nechtěl :-) a tak jsme ho z původně plánovaných Borotic bleskově přesunuli k Milanovi do Těptína. A vůbec jsme nelitovali! V sobotu po poledni jsme vyrazili na závůdek s hromadným startem na (prý) normální mapě. Pěkný kulový! V mapě nebyly cesty, modrá a zelená byla žlutá a ke všemu chyběla většina vrstevnic a tak to bylo pro některé nepřekonatelné (že Fando ;-). Večer jsme se věnovali městečku Palermu, společenským hrám a v časných ranních hodinách i filmu o kolovratském triatlonu. V neděli si nás pro změnu vychutnala Monika kombinací Martinovy mapy, normální mapy s vystřiženými místy a různě (zejména v jiném směru) nalepenými kousky map. Od Milana jsme všichni odjížděli spokojeni s kouskem štrůdlu v žaludku. Za rok na viděnou!
- jsme slavný! Jupíí! :-) Píšou o nás na stránkách SMIKu!
18.11.- Vláďa Mezník pustil do světa podzimní hodnocení středočeské mládeže. Roztočáci si vyběhli jednu pěknou a jistě chutnou bramboru :-). Na růstu okopaniny se někteří podíleli více, někteří méně. Kromě tradičních zemědělců :-) přibyli i další, např. Jířa s Aničkou. Svým hnojem nejvíce přispěli Terka s Jurášem a Vojtou. Uvidíme jakou úrodu sklidí v příštím roce, kdy něktěří přestoupí na vyšší zemědělskou úroveň.
17.11.- středeční "početnou" roztockou výpravu na úžasný SMIK zachraňovala Jitka s Fandou. Z Kamenice přijeli Strakáči a z Brandýsa Olaf s rodinkou. Samotný závod byl tradičně velice pěkný. Po závodě jsme tak dlouho řešili nejlepší varianty, až nám ujel vlak. Někteří bohužel nepochopili v čem je vtip (že Dane :-) a tak naše fosilie vymetaly zadní místa. Jitku dokonce porazila Žofka! Přesto všechno už dnes spřádáme plány, že si ukradnem trochu toho nou-hau a zkusíme si uspořádat vlastní závod na táboře.
14.11.- partička ve složení Michal, Filip, Juráš a Kryštof vyrazili v neděli ráno na známou Velkou kunratickou. Na místě se k nim připojila Terka. Ta se tam objevila společně s kamenickými nadějemi Luckou, Petrou, Zuzkou, Aničkou a Bětkou. Všichni svorně běželi trať pro mladší žactvo. Trať nejdříve závodníky navnadila dlouhou rovinkou a seběhem, aby si je potom vychutnala těsně před cílem výživným výběhem. Tady už se většina řádně zapotila. Nejlépe pravděpodobně běželi Michal se Zuzkou. Je to pravda?
10.11.- to, že si musíme dávat pozor na nevyzpytatelného Karla, to už víme. Ale dávat si pozor na Elišku?! Kdo by si to byl pomyslel? :-) Pozor na ni, moc ji neprovokujte! Umí totiž taekwon-do nebo jak se to píše. Z MČR žáků si přivezla medaili za krásné třetí místo. Gratulujeme!
8.11.- naši nejoblíbenější hrobníci :-) Jitka s Vaškem odjeli na víkend kopat hroby na sever Čech. A že to jsou zkušení kopáči nám dokázali svým kvalitně vykopaným hrobem, když za sebou nechali spoustu opravdu dobrých havranů!
7.11.- Kamenice versus Roztoky - jak to mohlo dopadnout? Že se ptáte. To je přece jasný! :-)). Roztoky opět Kamenici rozsekali na plné čáře. Jak jinak! ;-) Ve čtvrtek se Jitka spolu s Fandou zúčastnili nočního loupežnického závodu v pražském Krčáku pořádaného Honzou Novákem. Na tratě se vydalo okolo třicítky závodnic a závodníků s jasným cílem, dorazit do cíle a nenechat se sežrat dravou zvěří. Jitka s Fandou byli lepší než trosky :-) z Kamenice a odvezli si tak na Karlův svátek drtivé vítězství. Karlův svátek jsme poté šli oslavit do blízké hospůdky.
4.11.- KARLE! VŠE NEJLEPŠÍ! :-))
3.11.- Vojta N. nás dnes překvapil na tréninku s diplomem. Ten si přivezl ze závodu pořádaného Třinečáky. Podle neověřených informací ho přebíral dokonce od samotné Jany Brukové (Cieslarové). S tratí se nepáral a do cíle dorazil po necelých osmi minutách. Za to si vysloužil krásné druhé místo. Gratulujeme!
31.10.- aktivitu našich borců a borkyň na letošních pražských a středočeských závodech si můžete prohlédnout v celkových výsledcích letošního Gigasport cupu. Tradičně se činil Jura, který vynechal jen jediný závod a celkově si odnesl 7x vítězství = celkové vítězství. To je velice pěkné! Pěkných výsledků dosahoval i Kryštof (když nedisknul :-) - 5 závodů, Marcel se asi dal na dráhu umělce :-) a tak se zúčastnil jen jediného závodu, Vojta se statečně pral s H14 a neustále se zlepšoval, Filip bude muset zvýšit účast na závodech (a trénincích) jestli chce pomýšlet na vyšší pozice, Terka běhala pěkně, Lída se svým jediným závodem díru do světa neudělala, naopak překvapením jsou Jířa s Aničkou, ač prakticky začátečnice, velice se snažily. Ostatní naše malé naděje běhající desítky a linie ukážou svou sílu příští rok! :-)
- ve čtvrtek má svátek Karel, tak na to nezapomeňte!
24.10.- zatím nejpočetnější výprava zamířila v něděli ráno na závod do velice pěkných terénů v obci Želízy. Většina si poradila se čtyřsměrným kouzlem na výbornou a tak jsme si odvezli několik pěkných umístění. Rodina Brodských si odvezla hned tři umístění na bedně. Adéla vyhrála desítky, její tatínek kategorii N, maminka byla v N třetí. A to ještě běželi společně s Filipem. Desítky dále běžela Adéla D. (9.) a Žofka (5.). D12 si pro změnu střihla maminka od druhé Adély společně s malým Jáchymem. Tentokrát však byla trať nad jejich síly. Poprvé bez fáborků běžel David. Bohužel to asi způsobilo, že si vzal špatnou mapu a tak musel být DISK. V klučičí linii se blýskli sourozenci Nižňanští. Vojta si poprvé dovolil zkrátit a bylo z toho moc pěkné čtvrté místo. Snad to příště bude na bednu! Matěj bojoval a vybojoval 13. místo. Dále zde běžel Matěj Š. (19.). Juráš završil letošní vítězné tažení. Opětovně zvítězil, takže o vítězi Gigasport cupu v jeho kategorii není pochyb. Spolu s ním v H12 běžel Matěj D. (DISK). Naši nejstarší kategorii zastupoval Vojta. Tentokrát zabojoval. Skončil osmnáctý. Tím letošní sezona žebříčků skončila. Uvidíme, jak se jim bude dařit příští rok. Pro některé to bude znamenat přechod do vyšší kategorie. My se ovšem nebojíme. Palce nám bude jistojistě držet Karel!!!
23.10.- v sobotu si orienťácký křest na skutečném závodě v Řevnicích prožily naše nové naděje Jára s Matějem a paní Němcová. Jak jim to šlo se zeptejte Karla. Naše stálice se s tratí popraly jako zkušení mazáci. Někteří byli ovšem na diskotéce. Že Vojto! ;-)
Potom co jsme počkali na opozdilce jsme vyrazili na vlak do Prahy. Ovšem síla rakvičky se šlehačkou v místní cukrošce byla větší. No co se dalo dělat, tak jsme tam zapadli :-). Poté jsme odjeli do Prahy, kde nás čekalo pokračování kulturního programu. Naším skvělým Fordem (díky Jirko ;-) jsme odjeli na slavnost do Bubenče, kde jsme si dali páreček a shlédli vystoupení kejklíře. Dětičky toho ovšem ještě němeli dost a tak jsme je šli utopit do nedalekého bazénu. Bohužel se nám to nepodařilo! :-( Snad příště!
18.10.- v sobotu jsme zavítali na závody do krásných kokořínských terénů. Počasí bohužel nepřálo. Po celou dobu pršelo, a tak jsme byli rádi, že jsme se mohli ohřát v místní hospůdce. I přes nepřízeň počasí jsme odjížděli spokojeni. Jířa s Aničkou společnými silami zdolaly D12. Úplně poprvé běžela Bára. Vojtovi to tentokrát moc nešlo a tak si v lese pobyl.

D10     2.2km  75m 7k 
-------------------------------------------------
 1.Hlubučková Kristýna   KAM9551 C   45.23
 6.Davidová Adéla      ROZ9551 C   113.24
 
D10L    2.1km  15m 5k 
-------------------------------------------------
 1.Kučerová Barbora     SLA9650 C   32.36
 S Němcová Bára       ROZ9650  MS  58.43
 
D12     2.2km  95m 8k 
-------------------------------------------------
 1.Jozová Magdaléna     TAP9252 B   32.46
 MS Šlaufová Jiřina     ROZ9150  MS  63.12
  .Klinkerová Tereza    ROZ9350 C DISK       
 
H12     2.4km 125m 10k 
-------------------------------------------------
 1.Knotek Michal      OLP9201 B   23.35
 2.Bělohlávek Jiří     ROZ9201 B   24.26
V neděli jsme měli tři želízka v ohni. Vojtu, Kryštofa a Filipa. Překvapil Filip, který zaběhl výborně a skončil ve čtrnáctkách sedmý. Vojta s Kryštofem určitě ostudu neudělali. A hlavně nediskli :-). Po dlouhé době jsme viděli Karla. Většinu času se ochomýtal okolo stánku s občerstvením. Podle neověřených informací byl i v lese. Kdoví ...

H12     3.6km 120m 12k 
-------------------------------------------------
 1.Knotek Michal      OLP9201 B   39.38 
 12.Pejřil Kryštof      ROZ9200 C   76.01 
 
H14     6.0km 190m 17k 
-------------------------------------------------
 1.Tkadlec Josef      FSP9001 B   48.17 
 7.Kalhous Filip      ROZ9101 C   66.43 
 12.Daněk Vojtěch      ROZ9100 B   85.45 
15.10.- v průběžném součtu Gigasport cupu si naši borci nevedou špatně. Nejlépe mezi klukama je na tom jako obvykle Juráš, který vede H12 společně se svým dlouhodobým soupeřem Tomášem Rusým z DCE. V H12 jsou dále 21. Kryštof a 34. Marcel. V H14 je 27. Vojta a 39. Filip. Jak si vedou naše ženy? V D12 je Terka 25. a Lída třicátá pátá. Uvidíme, kdo si ještě do konce sezony polepší a kdo pohorší.
10.10.- jak Karel prohlásil, máme za sebou nejhezčí závod sezóny. Který to byl? No přece ten kamenický. To jistě potvrdí i všichni kameničtí :-). Z pohledu garážmistra o závodě nemohu moc soudit, snad jen to, že kameňáci po dostatečné jarní "reklamě" i přes velkou konkurenci využili znalost místních šutrů a vybrali si většinu cen. Z našich se blýskli Juráš s Adélou B. Oba vyhráli. Adéla využila "balíku" se Zuzkou a Kristýnou. Velice pěkně běžela i Terka s Filipem B. Ten byl na závodech vůbec poprvé a nevedl si vůbec špatně. Prvně na závodech byli i Vojta s Matějem. Zdárně dokončili. Kryštof zabojoval a nedisknul. Možná i druhý Filip ...
4.10.- když jsme v neděli ráno odjížděli na shromaždiště MČR štafet a klubů, ještě jsme netušili, že místo běhání nás čeká pravý nefalšovaný hon na prase orienťácké (sus orientalis). Utíkat jsme naštěstí nemuseli. Byli to myslivci amatéři. Měli jen slepý. Ale i tak pobavili většinu přítomných.
Sobotní odpoledne jsme věnovali návštěvě hradu Žebrák. Anebo Točník?? Kdoví. Po prohlídce jsme se odebrali do nefalšovaného ranče a s pozdním večerem se vnutili Kotlářce do tělárny. Snad to přežili :-).
V sobotních štafetách pěkně běžela Terka společně se Zuzkáčem a Petrou. Velice pěkně rozběhl kamenickou štafetu Juráš, Vašek štafetu podržel a Vojta S. to bohužel disknul. Ve druhé kamenické štafetě to pro změnu disknul náš Vojta. Běžel společně s dalším Vojtou (Čermákem) a Ašíkem. V nedělních družstvech jsme měli zastoupení v áčkovém (Juráš) i béčkovém (Terka) středočeském výběru. Vojta běžel spolu s Fandou vetoše za Pragovku. Jak Terka, tak Juráš s Vojtou zaběhli velice dobře a přispěli tak k pěkným výsledkům svých družstev. Příští rok jim ukážeme, kdo je nejlepší! :-)
1.10.- vzpomínka na letošní vydařený tábor v podání "šíleného fotografa" profesora Lockharta ...                  
... jaké to bylo vloni?
29.9.- fotky ze soustředění středočeského výběru.
27.9.- o vydařeném soustředění středočeského výběru píše Vláďa Mezník. Z našich se nominovali Terka s Jurášem. Uvidíme jak jim to půjde.
- komix z letošních pětidenních
19.9.- pořadatelé závodů již vědí, že pro atraktivnost závodu je třeba něco navíc. Na Kaprovi to je kategorie VIC, na Silesii to byl velice atraktivní sprint a na dvojzávodě pořadaným pražskými stavaři v Brocně, cesta na start. Jednak to bylo trošku dál a jednak fáborky vedoucí na start ukončit těsně před velkým polem za kterým je les - dokonalost sama. Několik desítek závodníků bloudících po poli snažících se najít start - to byla lepší zábava než celý závod ;-).
Na závody jsme dorazili v silné sestavě. V šesti nadějích. Z nichž jen Vojta a Juráš závodili i v neděli. Nejmladší účastník Jáchym spolu s maminkou obsadili 10. místo v D10. Ve stejné kategorii běžela Adéla, která ve spolupráci se Zuzkou vybojovala krásné páté místo. Juráš po dlouhé době udělal radost svým soupeřům a skončil jak v sobotu, tak celkově druhý. Na vyhlášení se nedostavil a tak jsme mu čokoládu zkonfiskovali ;-). Kryštof to po delší době nedisknul a vysloužil si tak 16. místo v H12. Vojta byl sedmnáctý v H14 a byl vcelku spokojen. Filip byl taky spokojen. Našel tři kontroly :-). V sobotu odpoledne pak kluci navštívili očekávaný bazén v Kralupech.
15.9.- už minulý trénink naznačil, že letos to s tréninky nebude nuda. Poté co bylo na minulém tréninku 20 dětí, jsme na ten dnešní povolali posily. Dnes si na tréninku zaběhalo 23! dětí. 11 nových. A to ještě chybělo pár známých tváří. Doufáme, že se nám to nevymkne z rukou ;-) ... ještě aby přišel Karel ... ... ale ten je kdoví kde ...
13.9.- Juráš byl v sobotu na oblastním žebříčku v Zastávce u Brna. Jak dopadl? Jako letos tradičně ;-) Zase vyhrál! Výsledky.
7.9.- další fotky od Jirky Bělohlávka, tentokrát z loňska ze závodu ve Vlašimi
6.9.- 1. září nám Pavel Vinš uspořádal pěkný Otevřený přebor Kladna. Za slunečného počasí jsme si zaběhali na mapě Pod Drnkem.
5.9.- uplynulý víkend byl ve znamení velice pěkného slunečného počasí a proto jsme nelitovali, že jsme vyrazili za hledáním lampionů do Tisu u Blatna. Plzeňští pořadatelé tam uspořádali velice pěkné závody žebříčku A a B. Roztocké zastupovala tradiční skupinka Klinkerovic rodinky a Juráše. V sobotu Terka zaběhla velice dobře a vysloužila si tak 9. místo. Chlapi zastupovali Juráš a Vašek. Juráš už je fakt trapnej ;-). Zase vyhrál. Vašek byl 15. Po závodě jsme využili velice pěkného počasí a vyrazili jsme směr rybník. Byl trochu zelenej, ale i přesto jsme se vykoupali a poté se přesunuli na večeři do hospůdky v Tisu. V neděli jsme byli také úspěšní. Terka skončila 10. Juráš opět vyhrál, i když tentokrát to byl velice vyronaný závod. Dva soupeři na společném 2. místě na něj ztráceli pouhé 4 vteřiny. Vašek si tentokrát pobyl v lese téměř 2 hodiny a skončil tak 19. Pohodový víkend jsme zakončili opětovných koupáním.
2.9.- fotky ze závodu v Cholupicích od Jirky Bělohlávka
29.8.- TÁBOR, 20. - 29. 8., Srbsko - na letošním táboře provázeném umbridgiditou přebývalo v pěti kolejích 60 studentů a kolem desítky profesorů. Opět (již potřetí) jsme podlehli kouzlu Harryho Pottera a během týdenního pobytu jsme odolávali stresu z přítomnosti naší "oblíbené" profesorky Umbridgeové. Samozřejmě ani letos nemohli chybět domácí skřítci a nově bakalářky. V Bradavicích jsme kromě táborového života stihli i mudlovské závody v orientálním běhu.
V pátek odpoledne hned poté co studenti dorazili do Bradavic nastalo rozřazování studentů do kolejí. Kouzelný klobouk se ani tentokrát nemýlil a zařadil studenty do těch správných kolejí. V sobotu a v neděli jsme se zúčastnili závodů v mudlovském orientálním běhu v překrásných terénech v okolí Kosti. Pro nejlepší čekala odměna v podobě malého zvířátka. A tak dostali nové majitele křečík džungarský Jáchym a křečík džungarský Fanda. Pro všechny po závodě tu bylo koupání v místním rybníce. Během pondělního "odpočinkového" dne jsme vyráběli kolejní trika a lampiony. Průběžně jsme se střídali na vysokých lanech a horolezecké steně, kde mohli studenti prokázat svůj um a odvahu. Večer stejně jako v neděli přišel na pořad velice oblíbený a prestižní famrfpál. V úterý čekala na studenty výprava do Londýna na Grimauld Place 12. Všechny koleje to zvládly za což byly odměněny návštěvou cukrárny a plovárny. Středeční dvojičkový smíšený rogaining se studentům líbil. Odpoledne ovšem nastala doba výuky velice těžké kouzelnické techniky, tzv. nitrobrany. Zde studenti ješte zcela nevěří ve vlastní schopnosti a tak do řad Brumbálovy armády se zařadilo pouhých 6 studentů. Nezkušení studenti mapovali letaxovou síť. Dopoledním čtvrtečním programem byl kratičký sprint. Studenti bojovali jako o život. Odpoledne jsme odjeli do dlouho očekávaných Prasinek. Každá kolej si cestou udělala menší či větší výlet na kole. Vrcholem večera byl malý ohňostroj. V pátek jsme se velice těsili na Veselý sprint. Námětem nám byla velice povedená čtvrtá etapa letošní Silesie. Závod probíhal v samotném táboře na mapě, kterou zmapovala Monča. Nejdříve běželi starší studenti. Mladší jim dělali publikum. Poté se role obrátily. Stala se neuvěřitelná věc. Kryštof říkal, že se mu ten orienťák líbil. To bylo snad poprvé. Uvidíme zda mu to vydrží ;-). Odpoledne přišly na řadu zkoušky NKÚ (náležité kouzelnické úrovně). I když občas měli studenti namále, nakonec všichni zkoušky složili. Sobota byla ve znamení závěrečného boje kolejí o celkové umístění. Dopoledne to byla cesta na testrálech na Ministerstvo kouzel a odpoledne boj se Smrtijedy. Po náročném boji následovala slavností večeře a vyhlášení výsledků. V neděli kolem poledne jsme se vydali domů. I letošní tábor se vydařil a již nyní spřádáme plány na ten příští. Za rok nashledanou!
16.8.- jestli Karel nekecal, jakože nikdy nekecá ;-), tak si Juráš na pětidenních vyběhl áčkovou licenci!
- v pátek jedeme na tábor. Jupííí ...
8.8.- pořadatelé letošních a mají fantazii. Při hojně obsazených pivních štafetách umístili sběrku na ostrůvek v rybníce a postarali se tak opět o dobrou zábavu pro diváky. Závodníky si vychutnali ve finále, kde štafety musely kromě tohoto ostrůvku navštívit ještě menší těsně sousedící rybníček, kde došlo na opravdové plavání. Na závodech nás zastupoval Juráš. Ten si po ne příliš podařené Silesii chtěl jiště spravit chuť. Podařilo se. Do poslední hendikepové etapy nastupoval jako první a svůj náskok už udržel a tak zvítězil v H12A. Gratulujeme!
3.8.- nevyzpytatelný Karel nám z Kamenice doručil podrobné pokyny k letošnímu táboru
27.7.- fotky ze Silesie
26.7.- v boj o tričko se změnily čtyřdenní pětietapové závody Silesia v okolí Vidnavy. Tričko nakonec nebylo žádné. Jitce a Jurášovi se podařilo urvat alespoň pěkný hrníček za druhé resp. třetí místo při vloženém sprintu v okolí kempu. Jitce běhající za Kamenici uteklo tričko o jedinou vteřinu! :-(. Náš oddíl zde kromě tradičního Juráše reprezentoval zbytek Jitčiny rodiny - Terka, Vašek a Majda. Terce se velice povedla čtvrtá etapa. Skončila na velice pěkném čtvrtém místě. Velice nadějně vypadalo třetí místo Juráše v první etapě. Bohužel chybami v dalších etapách vybojoval "jen" čtrnácté místo v H12A. Po letošních výsledcích si jistě přál skončit lépe. Snad příště. Terka vyrovnanými výkony vybojovala 16. místo v D12B. Naši výpravu podpořil taky Vašek v H35B, který absolvoval dvě etapy a byl docela překvapený, že je třeba v OB taky používat hlava a že je to vlastně výborná kombinace běhu a myšlení. Z celých závodů se nám asi nejvíce líbila čtvrtá etapa - sprint. Divácké kontroly (kterých bylo takových deset) byly umístěné na louce. Kontroly ovšem byly na objektech, které původně na louce nebyly. Pořadatelé nelenili a vykopali jámy, zasadili stromy, dotáhli vývraty, navršili hrázku a legrace pro diváky mohla začít. Spousta závodníků totiž při průběhu diváckými kontrolami za bouřlivého povzbuzovaní svých kamarádů nejednou ztratila hlavu a vytvořila tak opravdu dobrou zábavu pro diváky. Závody samotné se odehrávaly ve velice pěkných terénech a za přispění vynikající práce pořadatelů, možnosti se kulturně vyžít při Beatles revival či plaváním v jednom z nesčetných lomů jsme odjížděli unaveni s velice pěknými zážitky. I Karel nakonec přišel. Jen více takových závodů!
14.7.-v celkovém hodnocení Pražského poháru žactva jsme skončili na 7. místě (druzí ze středočechů). Vše zařídil Juráš svým vítězstvím v kategorii H12. Zároveň získal licenci B. Gratulujeme!
27.6.- středočeský žebříček za jaro 2004 - XLS, HTML
26.6.- >>, >>
23.6.- >>
- tak jsme včera zakončili táboráčkem a buřtíky jarní tréninkovou sezonu. A Kotlářce jsme konečně ukázali, kdo je nejlepší :-). Ta nám sice ihned dala najevo, kdo je lepší než nejlepší, ale to neva. Vcelku to byl pěkný trénink a již jsme se smluvili na nějakém společném pokračování v budoucnu. Každopádně na nás ještě Kotlářka nemá! ;-) Budou muset přidat :-).
- první trénink po prázdninách bude pravděpodobně druhý týden v září. Mezitím nás čeká tábor v Českém ráji a prázdninové závody.
22.6.- víkendových závodů se kromě naší "superstar" Juráše zúčastnili i Vašek s Terezou. Ti ovšem závodili jen v neděli. Tereza skončila v D12C na 16. místě a Vašek byl v T2 okupovaném japonci! třináctý. Superstar zabodovala a vyhrála oba dny! Gratulujeme! Výsledky.
- v neoficiální verzi středočeského žebříčku od Vl. Mezníka máme tato umístění: D12 - 9. Terka, 15. Lída, H12 - 1. Juráš, 12. Kryštof, 16. David R., H14 - 11. Vojta, 14. Filip.
16.6.- nikdo z cizích nás nepřekvapil a tak jsme si to na přeslesním běhu rozdali mezi sebou. Někteří to sice pojali jako výlet, že Vojto!!, že Filipe!! Někteří naopak překvapili. Díky Sašo!! ... no a hlavně, že opět nevyhrál Juráš. Díky Kryštofe! ;-)

Mladší - 0,5 km

1. Adéla B. 1,42
2. Kuba   2,08
3. Adéla D. 2,16
4. Dan   2,20

Starší - 1 km

1. Tereza  4,09 (2,02)

Nejstarší - 2,5 km

1. Kryštof 14,34
2. Juráš  16,05 35,51 (5 km)
3. Saša  26,33 !
4. Filip  29,39
5. Vojta  29,40
  Jitka  15,01


- výsledky závěrečného závodu Pražského poháru žactva pořádaného na Sauně. Juráš opět první v H12! Gratulujeme a zároveň prosíme o tréninkáč! ... Juráši?! ;-)
- 23. 6. proběhne závěrečný trénink před prázdninami. Prosíme o vysokou účast neb si nechceme utrhnout ostudu před Kotlářkou! ;-) Trénink bude totiž společný, zakončený posezením u ohýnku a opékáním buřtíků. Zároveň proběhne vyhodnocení oddílového žebříčku (kdo asi vyhraje?) a jarní části sezony. Určitě přijďte! Konec kolem 19,00 hod.
10.6.- pozvánka na závod v přeslesním běhu. Přijďte se proběhnout a udělejte tak konkurenci našim borcům!
8.6.- Juráš opět o víkendu zabojoval a přivezl si domů dvě místa na bedně. V sobotu prakticky bez chyb nadělil druhému tři a půl minuty. V neděli se mu moc nepovedla jednička a tak si prohodil místo s druhým ze soboty a skončil druhý. Gratulujeme k pěkným úspěchům!
5.6.- Pohár tří oddílů, Tiché údolí, Roztoky
ve čtvrtek vpodvečer jsme se na Maxe sešli spolu s dalšími dvěma neorienťáckými oddíly (T.K. Draci, TOM Bubliny), abychom bojovali o krásný putovní Pohár. Záměr vtáhnout do kouzla orientačního běhu další děti se vydařil a na Maxe se jich sešlo 19 a k nim lze připočíst 4 vedoucí. Pro většinu dětí i vedoucích to bylo prvotní setkání s OB, ale nutno říci, že většinou úspěšné. Úkolem oddílových trojic bylo sesbírat co nejvíce kontrol za časový limit 50 minut. Sesbírat všechny kontroly se podařilo jen Hallíkovi. Ten se ovšem do Poháru nepočítal. Většina závodníků se vrátila včas a v pořádku. Jen někteří zbloudilci dorazili až za další třičtvrtě hodinu a z úplně jiného směru než jsme očekávali. Následovalo krátké vyhlášení s předáním Poháru a chutných cen. Závod se dětem líbil a splnil svůj účel, tzn. aby orienťáci vyhráli :-).
výsledky:
jednotlivci: 1. Hallík (všechny kontroly), 2. Bzej (- 2K), 3. Juráš (- 3K)
trojice: 1. Prasata (Juráš, David L., Míra), 2. Draci, s. r. o. (Marcel, Jakub, Šimon), 3. Vojta, Anička, Adéla D., 4. Matěj, Vojta, Maruška, 5. Terka, Adéla B., David R., 6. Drábinky, Kačka
oddíly: 1. orienťáci, 2. Bubliny, 3. Draci
- ve středu se opět konal další závod Pražského poháru žactva. Bylo opravdu hnusně. Z nebe padaly nepřetržité záclony vody. Adéla odmítla závodit, mě se úplně nechtělo, ale Juráš mě se slovy: "... tak dem!?" ukecal. Na to abysme totálně promokli stačila cesta na start. Na trati se mapa bez mapníku v závěru měnila v hromádku mokrého nicneříkajícího se papíru. Aspoň, že tam byl Hřebík :-).
1.6.- konečně se objevily výsledky dalšího Pražského poháru žactva, který pořádala Tretra Praha v Ládví minulou středu. Z našich se zúčastnil jen Juráš a obsadil letos již "tradiční" první místo v H12. Na to, že ještě dopoledne se tvářil, že je nemocnej (to asi kvůli škole, že? Juráši!) a pak nakonec jel, tak docela dobrý :-).
- Petr Baldrian spočítal průběžné výsledky Gigasport cupu. Počítají se čtyři nejlepší výsledky ze sedmi. Juráš má jako 4 nejlepší výsledky 4 vítězství. Uvidíme, zda-li mu to vydrží. Z našich: 19. Terka, 33. Lída v D12, 1. Juráš, 23. Kryštof, 32. Marcel v H12, 27. Vojta a 36. Filip v H14.
31.5.- sobota a neděle byla ve znamení tří závodů (2 žebříčky a štafety) ve dvou dnech. Z nás (když nepočítám Jitku) se zúčastnil jen Juráš (bohužel už tradiční účast :-(. A byl opravdu úspěšný! Ze tří závodů tři první místa. Nejprve v sobotu dopoledne vyhrál H12 a stal se tak středočeským přeborníkem na krátké trati. Opravdu krátké. Na trati byl necelých dvanáct minut! Odpoledne pod hlavičkou SK Kamenice finišoval čtrnáctkové štafetě, kterou na prvním místě pěkně rozběhl Vojta Semík (KAM). Na druhém úseku běžel Radek Čechmánek (OKP), který nejlepším časem na úseku první flek udržel, a tak Jurášovi nezbylo nic jiného než doběhnout do cíle jako první. V neděli se běželo (letos už podruhé) na mapě Babí hora. Juráš svedl souboj o první místo se svým tradičním soupeřem Tomášem Rusým z DCE. Na první kontrole byl první Tomáš, ale od druhé už vedl až do cíle Juráš. I když náskok byl opravdu jen minimální. ... no, běhá mu to opravdu dobře, jen jsem zvědav, kdy přitáhne ten tréninkáč ;-) ...
- tábor, 20. - 29. 8. 2004, Srbsko, Český ráj
program:
orientační i neorietační hry, výlety na kole, koupání, famfrpál, ... Ubytování ve čtyřlůžkových chatičkách, vařit nám budou jako obvykle domácí skřítci. Vzhledem ke skvělému pátému dílu zůstáváme ještě stále u Harryho Pottera. O víkendu 21. a 22. 8. se v rámci tábora zúčastníme společně závodů v blízkosti tábora.
důležité!
cena tábora je Kč 2000,- + 240,- startovné na závody v rámci tábora. Zálohu Kč 1000,- + 240,- startovné na závody je možné poslat na účet oddílu:
název účtu: TOM Orientační klub č. 19154, ČSOB - Poštovní spořitelna, č. účtu 178172627/0300, variabilní symbol rodné číslo dítěte nebo lze zaplatit hotově na tréninku. Pokud můžete, tak nám, prosím, zaplaťte rovnou celou částku, protože pronájem tábora platíme předem.
Přihlášku a zálohu je třeba odevzdat nejpozději do 18. 6. ! Při odhlášení dítěte do konce července nebo při neúčasti z vážných důvodů (nemoc) vracíme celou zálohu. Startovné nelze vrátit! Doplatek Kč 1000,- budeme vybírat při odjezdu na tábor. Podrobné pokyny a seznam věcí na tábor dodáme do konce června. Na požádání můžeme přispět částkou Kč 240,- na dítě z dotace MŠMT. Sourozenci mají na příspěvek nárok automaticky. Pokud příspěvek nepožadujete, ponecháme ho pro oddíl na nákup vybavení (buzoly, míče, ...).
-tréninky:
středy 2. a 9. 6. - závod Pražského poháru žactva, sraz v 16,00 hod. u Skautů (jako obvykle), návrat v cca 20,00 hod. S sebou: Kč 20,- a lístky na bus. Alternativně pro ty, co nechtějí jet na závod, normální trénink.
čtvrtek 3. 6. - Pohár tří oddílů - OB závod mezi námi, tomíky a Draky. Sraz v 16,45 hod. u Skautů. Přijďte všichni, ať to neprohrajeme! Konec v cca 19,00 hod.
středa 16. 6. - trénink jako obvykle, pravděpodobně závod v přespolním běhu
středa 23. 6. - poslední trénink, vyhlášení žebříčku, ohníček a buřtíky. Trénink bude společně s Kotlářkou. Počítejte s pozdějším návratem domů (cca 19,00 hod.).
případné dotazy Vám zodpoví Fanda, tel. 608 831 919, 220 912 348 nebo Jitka, tel. 603 844 690, 220 910 416
22.5.- na středeční trénink přišlo asi deset dětí, z nichž jen Juráš (ostatní se na něco vymlouvali a tak uvidíme kolik jich pojede příště) odjel na druhý závod letošního Pražského poháru žactva, který se konal v nám neznámém Milíčovském lese v Praze. Fáborky, které nás měly dovést na shromaždiště jsme nenašli. Zejména proto, že jsme nejdříve vystoupili druhým výlezem. A tak jsme chvilku hledali. A nenašli. Proto jsme si v jednu (možná i v druhou ;-) chvíli opravdu připadali ne jako na Hájích, ale v Háji. Ty paneláky a přilehlé budovy jsou fakt hrozný. Skutečně krásné místo pro žití. Nakonec jsme to našli. I ty kontroly v lese. A tak to pro Juráše letos byla už několikátá bedna v H12. Opět vyhrál! Kontrola v kategorii T6 na ostrůvku byla opravdovou lahůdkou :-). Pěkný závod.
17.5.- dva naši roztočtí borci byli v sobotu na deštivém závodě žebříčku A a B v Rynolticích u Jablonného v Podještědí. Juráš zabojoval a dosáhl na jeho již téměř v letošním roce "samozřejmou" bednu. I když to někdy nechápu, co všechno v lese vyvádí a přesto je na bedně. Vojta už běhá čtrnáctky a tak to má o něco těžší. Na louce na shromaždišti byl úplně v pohodě a furt ňáký srandičky. Nakonec byl rád, že stihnul start. Pohledal dvě kontroly a tak z toho bylo 54. místo. Jistě má ještě co dohánět ;-). Výsledky.
-v neděli jsme vyrazili ve čtyřech na druhý závod žebříčku A a B do obce Kroučová. Tentokrát nás přivítalo daleko přívětivější počasí než v sobotu. Za nás závodili Juráš s Danem. Dan si zkusil premiéru v H10B. Poprvé běžel sám a tak jsem byl v očekávání, zda-li se vůbec vrátí :-). Dan ovšem předčil očekávání. "Trochu" déle hledal jen pětku. Ale nakonec úspěšně. Hezky Dane!

5 Fritscher Daniel 77.38 10.53/4  11.24/3  20.49/4  28.04/4  68.15/5  77.11/5  77.38/5 
 OK TOM Roztoky     10.53/4  0.31/1*  9.25/5  7.15/4  40.11/5  8.56/4  0.27/4 
Juráš nedal nikomu šanci a vybojoval pro nás pěkný, ale hlavně dobrý koláč s motivem lampionu, který jsme cestou domů nekompromisně snědli. I když jsme se ho málem nedočkali, jelikož komentátor Aljoša asi neměl den a vyhlásil dohromady desítky s dvanáctkama. Takže trošku zmatky při vyhlašování. Ale nakonec to napravil. A ke všemu při Jurášově doběhu prý hlásil, že běhá za Rozmarýn Litoměřice, což je sice hezký, ale příště za to dostane do úst ;-). Už by se konečně měl naučit, kterej že oddíl je nejlepší :-). Výsledky.
15.5.- ve středu jsme se (Juráš, Fanda a Karlova sestřenice) místo tréninku zúčastnili 1. závodu letošního Pražského poháru žactva. Nejlépe skončil již tradičně Juráš, který bral stříbro. Na trati ho vydatně hnala sestřenice. Fanda v kategorii T6 skončil čtvrtý.
13.5.- MS v rogainingu. Výsledky.
- v průběžném pořadí Gigasport cupu, kde se počítají 4 nejlepší výsledky z pěti se zatím nejlépe vede Juráš, který v H12 opět soupeří s Tomášem Rusým z DCE o první místo. Uvidíme, jak to skončí. Ale Juráš se jistě nedá a rozseká ho :-). Dále je v H12 Kryštof na 17. místě a na 28. místě Marcel. V H14 je 24. Vojta a 36. Filip. V D12 je na tom nejlépe na 15. místě Terka, 30. je Lída. Toť vše. Ostatní závodí v D10 a H10 anebo vůbec :-(. Výsledky.
12.5.-Jitka s Danem se na Mistrovství světa v rogainingu v americké Arizoně stali vícemistry světa! Gratulujeme!
-v neděli 16. 5. jedeme na závod do obce Kroučová. Sraz v 7,00 hod. na Tyršově náměstí. Návrat tamtéž v cca 15,00 hod. S sebou: věci na běhání, na převlečení, PITÍ, SVAČINU, 40,- na startovné + 40,- na půjčení čipu. Zájemci nechť dají vědět do pátku Fandovi, tel. 608 831 919.
-příští tréninky budou mít formu závodů. Zúčastníme se závodů Pražského poháru žactva, závodů pro začátečníky, tedy pro nás. Sraz budeme mít vždy v 16,00 hod. na Tyršově náměstí, návrat tamtéž kolem 20,00 hod. Je možné se k nám připojit v Praze v 16,30 na Dejvické. S sebou: věci na běhání, na převlečení, PITÍ, SVAČINU, cca 40,- na startovné a dopravu. Jedná se o následující dny: 19. 5., 26. 5., 2. 6., 9. 6. Závody se konají v Praze.
- v dalším závodě Gigasport cupu skončil Juráš na druhém místě. Gratulujeme! Juráši! Kdyby si ten les míň česal, tak to mohlo být i lepší. Ale na kdyby se nehraje ... :-) Výsledky.
6.5.-příští trénink bude mít podobu Pražského poháru žactva, čili místo tréninku v našem známém lese pojedeme závodit do Prahy-Hodkoviček. Sraz bude jako vždy v 16,00 u skautské základny (je možné se k nám připojit v 16,30 na Kulaťáku), návrat na Tyršovo nám. v cca 20,00. S sebou věci jako obvykle, tzn. věci na běhání a na převlečení, PITÍ, sváču a cca 50,- na startovné a cestovné.
- v průběžném pořadí Gigasport cupu je po čtyřech závodech, kde se počítají dva nejlepší v D12 Terka 13., Lída 28, Juráš zatím spolu s Tomášem Rusým z DCE vede H12 se dvěma vítězstvími, 13. je Kryštof, 26. Marcel, v H14 je 26. Vojta, 34. Filip. Výsledky.
2.4.-ve středu jsme vyjeli za mapovým tréninkem do Struhařova. Počasí bylo výborné, sluníčko a docela teplo. Pořádala Kamenice. Na pořadu byly okruhy. Musím pochválit zejména Míru a Davida. Na to, že byli poprvé na mapě, tak jim to šlo opravdu výborně. Míra dokonce druhý okruh oběhnul úplně sám. Všechny okruhy oběhnul Juráš. Adéle D. a Adéle B. to snad půjde lépe přístě. Uvidíme. Každopádně ani ostatní se neztratili.
30.3.- - fotky ze sobotního závodu v Radlíku u Jílového
-v neděli jsme dvěma auty odjeli na závod do Hradečna u Kladna. Tentokráte nás bylo 7. Čtyři kluci ve složení Filip, Kryštof, Vojta a Juráš a tři holky (Tereza, Lída a Anička). Anička běžela poprvé a tak dostala na pomoc Lídu. Obě to zvládly na jedničku. Tereza už běhá velice dobře a vybojovala pěkné deváté místo. V H12 stejně jako v sobotu vyhrál Juráš. Jen tak dál! Kryštof byl devátý. Vojta s Filipem si to rozdali v H14 a překvapivě lepší byl Filip. Po závodech následoval vrchol víkendu. Návšteva bazénu v Kladně. Kluci tam svorně vyrazili v našich dresech :-). Kdyby to šlo, tak by v nich snad i plavali. Na závěr se kluci ptali: "Budou letos ještě závody u Kladna?". Zcela jistě by rádi znovu zavítali do bazénu. No uvidíme. Výsledky:

Konečné výsledky kategorie: D10     1.9km  40m 7k 
--------------------------------------------------------------------------------
 1.Nováková Kateřina   SK OK 24 Praha    OKP9450 C   20.44 +   
 5.Hrabalová Anna + Lída OK TOM Roztoky    ROZ9451    93.34 + 72.50
 
Konečné výsledky kategorie: D12     2.6km  60m 8k 
--------------------------------------------------------------------------------
 1.Neumannová Kateřina  VSK Přírodní vědy UK PVP9250 C   24.27 +   
 9.Klinkerová Tereza   OK TOM Roztoky    ROZ9350 C   34.33 + 10.06

Konečné výsledky kategorie: H12     3.5km  85m 9k 
--------------------------------------------------------------------------------------
 1.Bělohlávek Jiří    OK TOM Roztoky    ROZ9201 C   34.46 +   
 9.Pejřil Kryštof    OK TOM Roztoky    ROZ9200 C   56.34 + 21.48

Konečné výsledky kategorie: H14     5.5km  95m 16k 
--------------------------------------------------------------------------------------
 1.Procházka Pavel    TJ Loko Beroun    LBE9000 B   39.25 +   
 16.Kalhous Filip     OK TOM Roztoky    ROZ9101 C   73.26 + 34.01
 18.Daněk Vojtěch     OK TOM Roztoky    ROZ9100 C   86.20 + 46.55
Výsledky.
28.3.-v sobotu Adéla D., Vojta, Juráš, Zuzka a Ela závodili v obci Radlík u Jílového. Závod provázelo zimní počasí a trocha sněhu. Pro Zuzku to byl vůbec první závod a tak běžela ve dvojici s Adélou a nakonec štastně dorazili do cíle! Ela ač by měla běžet šestnáctky, tak si střihla mimo soutěž dvanáctky a ani to nestačilo na vítězství. Byla by mezi nimi třetí. Vojta si poprvé vyzkoušel H14 a asi bude muset ještě trochu více trénovat ;-). A na závěr to nejlepší. Juráš ve dvanáctkách vyhrál a vybojoval čokoládu pro celé osazenstvo naší výpravy. Údajně trochu hledal sběrku, ale i přesto to stačilo na vítězství. Gratulujeme! Výsledky.
24.3.- informace k nejbližšímu tréninku a závodům
sobota 27. 3., Radlík, odjezd z náměstí v Roztokách v 8,15 hod., návrat kolem 15,00 hod.
neděle 28. 3., Hradečno (8 km SZ od Kladna), odjezd z náměstí v Roztokách v 8,30 hod., návrat kolem 16,00 hod.
S sebou:
věci na běhání po lese - dres, šuštákovku, ponožky, tepláky, tričko, náhradní boty, kdo má tak buzolu, velkou svačinu, PITÍ, Kč 40,- na startovné + kapesné na polívku či párek. V neděli též plavky a ručník + Kč 50,-, cestou zpět se zastavíme v Aquaparku v Kladně.
Příští trénink, tj. 31. 3. - jedeme na mapový trénink. Sraz na roztockém náměstí v 15,15 hod. (bus jede v 15,23 hod.), návrat do Roztok kolem 19,00 - 20,00 hod. Mladší děti doprovodíme po příjezdu domů. Pro studující v Praze či Adélu D.: je možné se k nám připojit na Kulaťáku (cca 15,40 hod.).
S sebou:
věci na běhání po lese - dres, šuštákovku, ponožky, tepláky, tričko, náhradní boty, kdo má tak buzolu, velkou svačinu, PITÍ, Kč 30,- na bus
případné dotazy Vám zodpoví Fanda, tel. 608 831 919, 220 912 348 nebo Jitka, tel. 603 844 690, 220 910 416
16.3.-Klinkerovic to nějak rozjíždí!? Vašek s Terezou si byli lámat hlavu na Mudrlandském OB. Vašek v konečném účtování osmnáctej, Terka pětadvacátá. Výsledky.
14.3.-Vašek, Jitka, Majda a Terka původně vyrazili na závod do okolí Kosti, ale nakonec skončili na pragováckém Jarním sprintu. Jak dopadli? 33. Vašek, 29. Jitka na dlouhé trati. Terka zabojovala a skončila 7. na krátké trati. Majda, pokud je mi známo, to jistila ze shromaždiště. Výsledky.
11.3.-v konečném účtování Pražské zimní ligy skončili Juráš na 116. a Kryštof na 203. místě. Juráš se zúčastnil čtyř a Kryštof jednoho závodu. Výsledky.
10.3.- upřesnění k Velikonočnímu soustředění, 8. - 12. 4. 2004, čtvrtek až pondělí, Kytlice, Lužické hory
Cena je Kč 1000,- (5 dní s jídlem, ubytováním a dopravou. Letos si nevaříme sami, takže nám to levněji bohužel nevyšlo). Na soustředění můžeme přispět na požádání z oddílového rozpočtu dotací Kč 200,- na dítě. Příspěvek automaticky nabízíme sourozencům.
Program soustředění:
orientační i neorientační hry v lese i na hřišti, minizávod, famrpál, v pondělí vajíčkový orienťák, ...
Zálohu na soustředění Kč 500,- je třeba zaplatit do konce března!
5.3.-trocha z Jurášova tréninkáče (soráč Juráši ;-) :
3. 2. - při těláku nás na 20 minut pustily do posilovny a pořádně sem si to užil
5. 2. - today nothing
7. 2. - válím si špeky doma
16. 2. - dneska jsem běhal rovinky a sem úplně hotovej
17. 2. - přijdu domu a co se nestane: žuch, ležím na posteli a už spim
19. 2. - běhání na tramvaj se nepočítá, co?
- pokračování příště ...
3.3.- - fotky ze zimního soustředění v Jabloneckých Pasekách od Dana Straky
- tuto sobotu a neděli se Vašek, Tereza a Juráš zúčastnili svých prvních lobů a sice v Německu v okolí šumavského Velkého Javoru v pěkném biatlonovém areálu. Výsledky.

Sobota

D14 A-CZ  4.440 km 170 Hm  13 P   

 1. Kubátová Zuzka     VRL9151 A  Spartak Vrchlabí   40,53
 11. Klinkerová Tereza   ROZ9350 C  TOM Roztoky      81,21


H14 A-CZ 5.150 km 230 Hm  14 P   

 1. Krajíček Václav    VRL9101 A  Spartak Vrchlabí   46,22
 10. Bělohlávek Jiří    ROZ9201 C  TOM Roztoky     102,55


H35 B-CZ 9.480 km 385 Hm  18 P

 1. Hasman Jan       VPM6901 B  KOS Slavia VŠ Plzeň  64,31
 11. Klinkera Václav    ROZ6400 C  TOM Roztoky     106,24

Neděle

D14 A-CZ  3.620 km 165 Hm  9 P

 1. Mechlová Lenka      PTK9050 A  OK Potůčky     30,18
 11. Klinkerová Tereza    ROZ9350 C  TOM Roztoky     60,45

H14 A-CZ 3.990 km 170 Hm  12 P

 1. Krajíček Václav     VRL9101 A  Spartak Vrchlabí  31,00
 9. Bělohlávek Jiří     ROZ9201 C  TOM Roztoky     74,05


H35 B-CZ 6.210 km 320 Hm  18 P

 1. Hašek Ondřej       VPM6902 B  KOS Slavia VŠ Plzeň 46,55
 7. Klinkera Václav     ROZ6400 C  TOM Roztoky     63,41

29.2.-tady najdete několik nových fotek ze starých akcí
26.2.-v závodě Zimní klobouk v rámci Pražské zimní ligy skončili v kategorii C na 12. místě Juráš a na 13. místě Kryštof. Výsledky.
-v průběžném pořadí Pražské zimní ligy je Juráš na 109. a Kryštof na 199. místě. Výsledky.
19.2.-vážení a milí orienťáci ! Jarní sezóna klepe na dveře a již brzy budete moci předvést na závodech, co jste přes zimu natrénovali ! Nejprve obecná informace o závodech, určená především novým členům oddílu. Na závody jezdíme vždy společně, podle možností veřejnou dopravou nebo auty. Odjezd z Roztok bývá mezi osmou a devátou ráno, návrat odpoledne kolem třetí až páté. Startovné na závody je pro děti obvykle Kč 20,- + Kč 20,- za zapůjčení čipu, který je nezbytný pro absolvování závodu. Na většinu závodů (zvláště Gigasport cup) je třeba se přihlásit předem, obvykle cca 14 dní dopředu. Závodů se účastní až 600 lidí a změny a dohlášky na místě jsou pak proto dosti náročné. Pokuste se proto rozmyslet účast Vašich dětí dopředu a pokud možno ji také dodržet. Pokud se přihlásíte a nepřijedete, startovné se i tak musí uhradit! Pokud bude mít někdo z rodičů chuť jet občas s námi (a pomoci nám tak s dopravou dětí), budeme rádi. Je možné si vyzkoušet např. trať pro příchozí.
Co se tedy pro Vás chystá:
sobota 13. 3. - Jarní sprint, Praha
sobota 27. 3. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), Radlík u Jílového
neděle 28. 3. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), Hradečno
pátek 2. 4. - pražský přebor v nočním OB, Praha - Suchdol
neděle 4. 4. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), Praha - Točná
Velikonoční soustředění, čtvrtek 8. 4. - pondělí 12. 4., pravděpodobně Kytlice v Lužických horách. Cena mezi Kč 900 - 1000,- (5 dní s jídlem, ubytováním a dopravou). V případě potřeby můžeme přispět na požádání z oddílového rozpočtu dotací Kč 200,- na dítě. Příspěvek automaticky nabízíme sourozencům.
Další závody:
neděle 18. 4. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), okolí Mníšku pod Brdy
neděle 2. 5. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), Tábor
neděle 8. 5. - Gigasport cup (závod středočeského žebříčku), Stříbrná Skalice
Termín letního soustředění (tábora), je již tradičně poslední týden prázdnin, tj. 21. - 29. 8.
Je možné si doobjednat oddílové dresy (kdo nemá a chce). Cena je cca Kč 800,- (dresy se šijí jednotlivě na zakázku). Je možno požádat o oddílovou dotaci Kč 200,-. Ve výjimečných případech je možné domluvit zakoupení materiálu (látky) a dres si ušít doma. Oddílové příspěvky na II. pololetí školního roku Kč 200,- vybírá Jitka příští trénink (25. 2.). Kdo nezaplatil ještě za podzim, ať tak neprodleně učiní!
Další informace u Jitky, tel. 603 844 690, 220 910 416 anebo Fandy, tel. 608 831 919, 220 912 348.
18.2.-v druhém závodě Poháru o zimní královnu a krále Motola skončil Juráš v kategorii C na 15. místě. Výsledky.
10.2.-v průběžném pořadí PZL po šesti závodech je Juráš na 133. místě. Výsledky.
-seznam závodů na které se chystáme: 13. 3. Jarní sprint, 14. 3. MOB, 20. 3. Jarní závod nebo Jarní pohár, 27. 3. a 28. 3. pražský žebříček, 2. 4. PPNOB, 4. 4. pražský žebříček, Velikonoce - soustředění
29.1.-příští trénink (4. 2.) odpadá !
19.1.-SOUSTŘEDĚNÍ, 15. - 18. 1. - soustředění proběhlo na chatě Kynast v Jabloneckých Pasekách za účasti cca 10 dospělých a 40 dětí z Kamenice a Roztok. Tentokrát za veliké účasti roztokých. Proto jsme mohli již ve čtvrtek večer Kamenici porazit v probíhací hře. V pátek jsme byli rozděleni do družstev podle schopností a vyrazili jsme vlakem do nedalekého Josefova Dolu. Od nádraží už jelo každé ze 4 družstev samostatně. Družstvo C a D jelo okolo Jablonecké přehrady se zastávkou na polívku a pohár na Prezidentské chatě. Družstva A a B jela směr Jizerka. Večer následoval tradiční "oblíbený" kvíz. V sobotu všechna družstva až na družstvo C vyrazila na Bedřichov, kde zdokonalovala své umění na běžkách. Družstvo C vyrazilo do okolí chaty. Večer následoval očekávaný vrchol celého soustředění a sice návštěva bazénu v Jablonci. Večer v chalupě děti předváděly pantomimu. V neděli před obědem jsme stihli lyžařský parkur spojený s klouzákováním a závod klasickou technikou. Spokojeni s pěkným soustředěním, dobrým počasím a dostatkem sněhu jsme v neděli odpoledne vyrazili domů. Na viděnou na Velikonočním soustředění !
15.1.-ZMĚNA ! - návrat ze soustředění bude v 18,30 hod. (původně 18,00 hod.)
12.1.-v sobotu se Dan, Saša, Ela, Juráš a Adéla D. zúčastnili mapového tréninku na mapě Vrabec
8.1.-soustředění 15. - 18. 1., Jizerské hory, Jablonec nad Nisou, chata Kynast. Odjezd: sraz v Roztokách na náměstí ve čtvrtek 15. 1. v 15,00 hod. Příjezd: v neděli 18. 1. v 18,00 hod. na náměstí v Roztokách. Jedeme autobusem z Prahy-Florence do Jablonce, od autobusu to je asi 1 km pěšky. S sebou: dobré zimní boty, běžky (+ boty a hůlky), přezůvky, oblečení na běžky (není vhodná kombinéza, protože je v ní horko, raději šusťáky nebo oteplovačky a bundu), oblečení na hry a blbnutí (pro tento případ je naopak kombinéza ideální), plavky, blok a tužku, jídlo na cestu a čtvrteční večeři, dobrůtky na výlety, máte-li, tak klouzák. Věci pokud možno do batohu na záda. V pondělí jde Jitka kupovat místenky, kdo se ještě nepřihlásil a chce jet s námi, ať tak učiní do neděle večer nejpozději! (Jitka tel. 603 844 690, 220 910 416)
-promítání: po skončení příštího tréninku tj. 14. 1. bude promítání filmu z letního tábora v předsáli tělocvičny. Zveme všechny děti i rodiče. Začátek promítání v 17,30 hod., konec cca v 18,30 hod.
-mapový trénink: tuto sobotu 10. 1., sraz v 10,00 hod. na Maxe, konec cca 12,00 hod. S sebou věci na běhání po lese, pití, svačinku.
2.1.-Na závodě PZL "Hrádek křížem krážem" skončil za mrazivého počasí Juráš na 13. místě v kategorii C. Výsledky.