Závod je za námi, díky všem za hojnou účast (dorazili jste téměř všichni přihlášení, neuvěřitelné!). Děkuju za pomoc na prezentaci Kubovi a Fujdovi a taky Zdeňkovi Přečkovi za velkou pomoc při zpracování výsledků. K dispozici jsou výsledky (kdyby něco nesedělo, dejte vědět) a několik fotek (1, 2, 3) od Jáji Němečkové. U Bestíka jsem bez dovolení ukradnul postupy Petra Vaňka. Kdybyste měli něco zajímavého ke zveřejnění, napište.


Pokyny (uvedeny jen změny a to co není v rozpisu)
- rozšíření času prezentace a startu: jelikož je Vás přihlášeno hodně (aktuální seznam přihlášených), tak bude rozšířena doba prezentace a startu o půl hodiny, tedy můžete se prezentovat a startovat kdykoliv mezi 9,30 až 11,00. Pokud máte nějaké změny (např. změnu čísla čipu, odhlášku, změnu jména, apod.), které lze řešit předem, napište mi to mailem. Dohlášky na místě budou možné do počtu volných map. Na prezentaci zaplatíte startovné a dostanete průkazku s již nadepsaným jménem (Průkazky budou seřazeny podle jmen, hlaste mi jméno, ne oddíl. Uvítám prezentaci více lidí najednou, urychlí to prezentaci, díky.).
- čas uzavření cíle: zhruba ve 12,45
- uschování věcí a chování na shromaždišti: má být hezky, tunel na uschování věcí nebude. Odpadky si odvezte s sebou, nic po sobě nikde nezanechávejte.
- postup na startu: vymazat čip (ti co nemají čip - říct si o startovní čas), orazit startovní krabičku (ti co nemají čip - vystartovat na pokyn), spustit si stopky či mrknout na hodinky, ať víte do kdy máte limit, vzít si mapu a vyrazit do lesa
- postup v cíli: orazit cíl (ti co nemají čip - říct si o čas), vyčíst čip (v případě vybití notebooku se pak již vyčítat nebude a data budou zpětně vyčtena z krabiček), odevzdat průkazku
- start, cíl, shromaždiště: start = cíl = shromaždiště
- ražení do průkazky: průkazka má přesně 21 políček, stejně jako kontrol v lese. V případě, že orazíte některou z kontrol do špatného políčka, naražte správnou kontrolu do jednoho z náhradních políček (R1, R2 nebo R3). Na mapě je kontrola označena klasicky kolečkem + pořadím v průkazce a kódem, např. 12 - 52 znamená, že kontrola má kód 52 a je třeba ji narazit po políčka 12. Průkazku si můžete zalepit, na kontrolách budou kleště.
- kleště na kontrole: na každé kontrole budou vždy jen jedny kleště, ražte v pořadí v jakém jste přiběhli
- popisy: budou na mapě ve formě piktogramů
- mapa: mapa je vytištěna na voděodolný Pretex (není tedy potřeba mapník), měřítko 1 : 10 000
- prostor závodu: převážně listnatý les, kopcovitý, ale i téměř rovinatý, většinou bez podrostu, údolí hluboká až přísná, svahy prudké => doporučuji vhodné obutí, ideálně orientky s hřeby (ať se někde nepřizabijete)
- občerstvení: občerstvit se můžete třeba v nedaleké hospůdce Zvířatka či v Únětickém pivovaru
- sběr kontrol: zájemci o sběr kontrol po závodě jsou více než vítáni
- keška: kdo nebude dostatečně unaven či bude mít chuť, může se zastavit na nedaleké kešce


80 minut na Vrabci
Datum: 9. 3. 2014, neděle
O co půjde: scorelauf na normální mapě bez jakýchkoliv záludností s časovým limitem 80 minut (mapa je menšího rozměru a bude to skorelauf, nečekejte délkou klasiku, spíš delší krátkou či zkrácenou, asi pro spoustu z Vás nebude problém to celé stihnout v limitu)
Pravidla: získat maximum bodů za časový limit. Všechny kontroly budou mít stejnou bodovou hodnotu (1 bod), za každou započatou minutu po limitu se budou strhávat 2 body. O pořadí bude rozhodovat počet bodů, v případě rovnosti bodů pak kratší čas.
Kategorie: jedna (A), stejná pro všechny, délku si určíte sami podle chuti a sil (každý si na trati může vybrat kolik a které kontroly oběhne)
Prostor závodu: mapa Vrabec
Vybavení: SI čip (kdo má, bude určen k měření času) a hodinky. Lze běžet i bez čipu (v tom případě si na startu a v cíli řekněte o startovní a cílový čas).
Ražení: bude se razit klasicky do papírové průkazky (do políčka 1 kontrolu č. 41, do políčka 2 kontrolu č. 42, ..., až do políčka 21 kontrolu č. 61) + na startu a v cíli se bude razit čipem (kvůli snadnému změření času). V cíli odevzdáte průkazku a vyčtete si čip (papírek s mezičasy se tisknout nebude). Na startu si nezapomeňte čip vymazat (krabička s checkem nebude k dispozici). Kdo nebude mít čip, tak taktéž odevzdá průkazku + si řekne o cílový čas.
Kontroly: na kontrolách budou pouze oranžové kleště s kódem + červenobílá páska (mlíko)
Popisy: na mapě
Mapa: nejspíš nebude vodovzdorně upravena, vemte si mapníky (velikost A4)
Shromaždiště: parkoviště na konci ulice Tiché údolí, Roztoky (mapa), k dispozici bude louka, parkoviště a v případě nepřízně počasí tunel na uschování věcí. Shromaždiště = start = cíl. WC nebude k dispozici (odskočte si doma).
Parkování: v případě, že se nevejdeme na parkoviště, tak lze bez problému parkovat v ulici Tiché údolí (dodržujte předpisy)
Doprava: autem lze přijet až na shromaždiště, ale můžete využít i MHD do stanice Roztoky, nádraží (pásmo 1) anebo vlak do stanice Roztoky u Prahy (taktéž pásmo 1). Od busu i vlaku je to na shromaždiště téměř po rovině a po asfaltu zhruba kilometr. Můžete přijít i pěšky ze Suchdola či přijet na kole.
Start: intervalově, jak kdo přijde, na krabičku, cca od 10,00 do 11,00
Prezentace: cca od 10,00 do 11,00, na prezentaci, prosím, nahlašte změny oproti přihlášce a ty co nepřijedou, díky!
Startovné: 30,- (první i druhý termín přihlášek, i na místě)
Hlídání věcí: věci se budu snažit hlídat, nicméně cenné věci si radši nechte doma
Přihlášky: do 6. 3., přes kamarády Borise a Emila: frantisek_pasek uzenac yahoo.com (potřebuji registrační číslo (rok narození), jméno a kdo má, tak číslo čipu). Druhý termín přihlášek: do 8. 3. 12:00 (bez záruky barevné mapy). Přihlášky na místě: ano, ale jen do počtu volných map (budu mít nějaké navíc, ale moc na to nespoléhejte). Seznam přihlášených.